Чому варто інвестувати в житло в Україні
Ринок нерухомості залишається одним із найстабільніших сегментів для інвестування.
В Україні навіть зараз – під час повномасштабного вторгнення – ринок демонструє вищу прибутковість порівняно з європейським. Середня прибутковість житлової нерухомості в Україні станом на зараз становить приблизно 7% річних.
Якщо західноєвропейські країни пропонують консервативну модель інвестування з помірною дохідністю, то український ринок відкриває ширші можливості, особливо в бізнес та преміум локаціях таких міст як Київ чи Львів.
Порівняно з європейськими столицями, вартість житла на первинному ринку у Києві суттєво нижча: якщо у нас можна придбати проєкти за 1,6-2 тисячі євро за квадратний метр, то аналогічні пропозиції в Європі коштуватимуть 5-7 тисяч євро. Це створює унікальне вікно можливостей для інвесторів, проте й з більшими ризиками.
Є категорія людей, хто розглядає варіанти купівлі нерухомості в інших європейських країнах як альтернативу для інвестування. Наприклад, Іспанію через клімат, Польщу чи Чехію через географічну близькість. Проте ці країни не забезпечують такої інвестиційної привабливості, як український ринок, особливо столичний.
Крім того, варто розуміти різницю між інвестицією в житло для постійного проживання та купівлею заміської резиденції для сезонного відпочинку чи здачі в оренду – це різні інвестиційні продукти з різними цілями.
У будь-якому випадку ключовим фактором у прийнятті рішення має бути чітке розуміння власного майбутнього. Якщо ви бачите своє життя в Україні, то володіння нерухомістю стає не просто інвестицією, а необхідною складовою цього майбутнього. Це більше, ніж просто фінансове рішення – це стратегічний крок у побудові свого життя в країні.
Не менш важливим фактором також є співвідношення місцевих заробітків та вартості житла. Для людей, які отримують дохід в Україні, інвестиції в місцеву нерухомість є більш раціональними, ніж придбання житла за кордоном.
Післявоєнна економіка, безумовно, матиме свої виклики, але розпочнеться і відновлення інвестиційної активності. Згадаймо глобальну фінансову кризу 2008 року. Тоді вартість житла економ-класу в центрі Києва складала 3 тисячі євро за квадратний метр. Сьогоднішні ціни теж створюють потенціал для майбутнього зростання.
У нас зараз об'єктивно ринок покупця. І хоча мені як девелоперу це невигідно казати, але тепер той час, коли можна придбати актив за нижчою вартістю, ніж в перспективі, коли ринок повернеться до об'єктивного зростання.
Для успішного інвестування в нерухомість дуже важливо “зловити момент”. Зараз ми спостерігаємо відкладений попит, який з часом, коли лише з'являться перші чіткі сигнали про позитивний розвиток подій, почне активно реалізовуватися. Коли перемога України буде формально зафіксована, для інвестора може бути вже запізно – на ринок прийдуть дешеві кредити, повернеться робоча сила, і ринок перейде у класичний формат "ринку продавця" з підвищеним попитом та обмеженою пропозицією. Саме тому досвідчені інвестори мають відчути правильний момент значно заздалегідь.
Нерухомість залишається однією з найбільш вагомих інвестицій, де емоційні рішення – велика рідкість, а переплачувати не готовий майже ніхто.
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 13.05.2025 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 13.05.2025 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 13.05.2025 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 13.05.2025 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
25050
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 17935
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 14863
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11064
-
"Російська весна – 2025". Як Москва посилила агресивну кампанію проти Молдови й Одещини
5443