Моніторинг фінансового законодавства (27 березня - 2 квітня)
До вашої уваги пропонується щотижневий моніторинг важливих новацій законодавства у сфері фінансів та фінансового права. Не пропустіть нагоду бути у курсі останніх змін!
Законопроєкт щодо криміналізації вивезення (пересилання) через митний кордон України товарів протиепідемічного призначення
На розгляд Верховної Ради України 27 березня 2020 року внесено проєкт Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо криміналізації вивезення (пересилання) через митний кордон України товарів протиепідемічного призначення» (№ 3271).
Мета: запобігання незаконному вивезенню (пересиланню) через митний кордон України товарів протиепідемічного призначення.
Проєктом № 3271 пропонується:
- доповнити Кримінальний кодекс України статтею 2012 та передбачити кримінальну відповідальність за вивезення (пересилання) у значному розмірі через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю товарів протиепідемічного призначення, експорт яких підлягає ліцензуванню, або вивезення (пересилання) яких громадянами за межі митної території України не допускається;
- змінами до абзацу першого частини другої статті 216 Кримінального процесуального кодексу України пропонується здійснення досудового розслідування злочину, передбаченого статтею 2012 КК в редакції проєкту Закону, віднести до компетенції слідчих органів безпеки.
Законопроєкт щодо вдосконалення механізму нарахування ПДВ при ввезенні транспортних засобів на митну територію України
На розгляд Верховної Ради України 27 березня 2020 року внесено проєкт Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення механізму нарахування ПДВ при ввезенні транспортних засобів на митну територію України» (№ 3270).
Мета: відновлення справедливості при нарахуванні податку на додану вартість при ввезенні транспортних засобів на територію України.
Пропонується відновити норми в податковому законодавстві в частині надання пільг на сплату земельного податку, що розповсюджується на:
- заповідники, у тому числі історико-культурні, національні природні парки, заказники (крім мисливських), парки державної та комунальної власності, регіональні ландшафтні парки, ботанічні сади, дендрологічні і зоологічні парки, пам'ятки природи, заповідні урочища та парки-пам'ятки садово-паркового мистецтва;
- дослідні господарства науково-дослідних установ і навчальних закладів сільськогосподарського профілю та професійно-технічних училищ;
- дошкільні та загальноосвітні навчальні заклади незалежно від форм власності і джерел фінансування, заклади культури, науки, освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, фізичної культури та спорту, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів.
НБУ унормував взаємодію інкасаторських компаній з банками під час роботи з готівкою
Постановою Правління НБУ від 31 березня 2020 року № 43 «Про затвердження Змін до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні» поширено на інкасаторські компанії, що здійснюють оброблення та зберігання готівки, вимоги щодо ведення касових операцій банками в Україні.
Мета: перехід до делегованої моделі організації готівкового обігу та поширення міжнародного досвіду роботи СІТ-компаній в Україні.
Відтепер інкасаторські компанії здійснюватимуть взаємодію з НБУ, іншими банками та клієнтами банків за правилами роботи з готівкою, що діють для банків. Зокрема, інкасаторська компанія зобов’язана:
- забезпечувати оброблення готівки в спеціально обладнаному приміщенні інкасаторської компанії;
- здійснювати контроль за платіжністю і справжністю банкнот та монет із використанням відповідного обладнання (приладів) під час приймання та оброблення готівки;
- визначати платіжність банкнот та монет.
Крім того, постановою № 43 змінено послідовність здавання готівки національної валюти, включаючи обов’язкове вивезення не придатних до обігу банкнот і монет:
- до уповноважених банків/інших банків ‒ на договірних умовах;
- до Національного банку ‒ згідно з Єдиним договором банківського обслуговування.
- Перфоманс-маркетинг 2025: 10 інструментів для масштабування лідогенерації Андрій Волнянський вчора о 19:58
- Міжнародна інтеграція українських університетів: як вийти на глобальний рівень Віталій Кухарський вчора о 19:53
- Генрі Форд: агресивний менеджмент, що врятував Ford Motor Company Наталія Качан вчора о 18:52
- Філософія та практика поділу майна подружжя в Україні Світлана Приймак вчора о 12:05
- $50 млн компенсації від Starbucks за опік паху гарячою кавою Дмитро Зенкін вчора о 12:00
- Фінансові вигоди від цифровізації: як скоротити витрати та покращити фінансову прозорість? Олександр Вернігора 15.03.2025 11:31
- Будівництво на прибережній смузі: деталі розгляду скарги Павло Васильєв 15.03.2025 00:00
- Закон 12093: что следует знать о скидках на штрафы ТЦК Віра Тарасенко 14.03.2025 23:07
- Облігації у 2025: золота можливість чи пастка? Петро Цибуля 14.03.2025 13:23
- Drill, БЕБ, drill Євген Магда 14.03.2025 11:43
- Парламент підтримав "знижку мінус 50%" за порушення правил військового обліку Анна Даніель 13.03.2025 18:24
- Трагедія в Одесі в контексті Рішення ЄС: Де межа відповідальності держави? Дмитро Зенкін 13.03.2025 14:21
- Російське бачення "припиненння війни" Георгій Тука 13.03.2025 09:24
- Які поважні причини неприбуття до ТЦК та СП по повістці? Що треба знати? Віталій Соловей 13.03.2025 01:26
- Ринок автобусів в Україні у 2024 році та прогнози на 2025 рік Микита Гайдамаха 12.03.2025 22:33
-
Дніпро — це офіси, SOHO й ескортниці? Репортаж про життя міста під час війни
16978
-
Ані Путін, ані Трамп насправді не зможуть побудувати новий світовий порядок. Ось що каже історія
Думка 4012
-
Трамп розпорядився ліквідувати агентство, яке курує Радіо Свобода та Голос Америки
Бізнес 2780
-
Каліфорнійські фермери б’ють на сполох: нові тарифи загрожують експорту мигдалю
Бізнес 2647
-
У Києві під час демонтажу моста пошкодили колію метро. Довелося закрити шість станцій
Бізнес 2075