COVID-19: залізничні лікарні на низькому старті
Ми живемо в період, коли кожен ранок розпочинається з перегляду оперативної інформації Міністерства охорони здоров’я про поширення коронавірусної інфекції.
Протягом останнього часу кількість інфікованих постійно зростає. З початку пандемії систематично збільшується кількість ліжко-місць, які готуються для прийому хворих. Це допомагає медичній системі справлятися з тим навантаженнями, яке зростає кожного дня.
А що ж залізничні лікарні?
Голова правління АТ Укрзалізниця Володимир Жмак зустрівся з Міністром охорони здоров’я Максимом Степановим. Метою зустрічі було отримання додаткового фінансування в розмірі 82 млн. грн., яке необхідне для забезпечення медичним обладнанням і киснем, закупівлею апаратів ШВЛ, кисневих концентраторів та засобів індивідуального захисту. Кошти повинні бути виділені Фондом боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, та її наслідками.
Раніше, Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував Верховній Раді прийняти за основу і в цілому проєкт Постанови про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів.
Проєктом пропонується залучити відомчі заклади охорони здоров’я до надання стаціонарної медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19 в умовах дії встановлених Урядом України карантинних заходів.
В разі виділення коштів для підготовки та укомплектування необхідним обладнанням, залізничні лікарні готові приймати хворих з коронавірусною хворобою. Приміщення потрібно підготувати до збільшення навантаження. Наприклад, необхідно замінити електромережі, адже хворі підключаються до апарату штучної вентиляції легень або ж кисневих концентраторів. Це обладнання споживає електроенергію. Разом з тим необхідно закупити засоби індивідуального захисту для медичного персоналу. Адже ми не можемо ризикувати нашими лікарями, які готові лікувати хворих. Захист лікарів – наш пріоритет.
Варто пам’ятати, що дорожні, клінічні лікарні знаходяться в структурі «Укрзалізниці», а «УЗ», як і безліч інших компаній, несе збитки від економічної кризи, викликаної пандемією. Чимало працівників мають скорочений робочий тиждень та відповідно мають менші нарахування. Значно зменшився пасажирообіг, а також об’єм транспортних, комерційних перевезень, з яких заробляє «Укрзалізниця». Можливості фінансувати прийом хворих на COVID-19, які не є працівниками Укрзалізниці, немає. Це можливо тільки при отриманні фінансування від НСЗУ. Тому, філія «Центр охорони здоров’я» має активно включитися в процес лікування хворих на COVID. Більше того, вже частково процес підготовки розпочався.
В місті Харкові складна епідемілогічна ситуація і не вистачає ліжко-місць для лікування хворих. Харківська клінічна лікарня на залізничному транспорті №1 готова частину своїх ліжко-місць перепрофілювати під хворих на коронавірус. Процес підготовки йде повним ходом. Уже розділили лікарню на два окремих приймальних відділення, щоб хворі на COVID та інші пацієнти не перетиналися між собою. Всі працівники до одного, готові працювати і виконувати свої безпосередні обов’язки – рятувати не тільки залізничників, а інші верстви населення.
Викликом 2020 року є боротьба з пандемією коронавірусу, тому ми спільно повинні докласти максимум зусиль, щоб врятувати життя та здоров‘я наших громадян.
- Енергоефективність для багатоповерхівок: інвестиції в енергію, які окупляться Христина Ліштван 16:42
- Експорт української продукції в Азербайджан зріс на 15,1% за 10 місяців 2024 року Юрій Гусєв 14:30
- Підстави для виселення при зверненні стягнення на предмет іпотеки Євген Морозов 14:16
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників Юрій Дюг 07:32
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов вчора о 14:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда вчора о 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 23.11.2024 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно Любов Шпак 23.11.2024 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 23.11.2024 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 23.11.2024 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Час затягувати паски 335
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними 165
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників 158
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю 85
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні 77
-
Чоловіки, які прийшли на підприємство і були заброньовані після 18 травня, втратять бронь
уточнено виправлено Бізнес 9864
-
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів: голова Спілки молочних підприємств
Бізнес 7822
-
Рада скасувала можливість конфіскувати майно у корупціонерів за угодою зі слідством
Бізнес 5409
-
7 країн світу, які платять іноземцям за переїзд до $90 тисяч: деталі
Життя 4226
-
У Британії опублікували дані про реальний стан економік України та Росії
Фінанси 4106