Що відбувається з ринком торгової нерухомості Київської області
Чи можуть торгові центри області конкурувати з київськими.
Розвиток Київського регіону і масова забудова в області житловими комплексами дає поштовх для розвитку рітейл сегменту. Жителі таких міст, як Ірпінь, Буча, Бровари, Софіївська та Петропавлівська Борщагівка — це здебільшого молоде населення, сім'ї з дітьми, переважно мають автомобіль, купують квартири в нових житлових комплексах, яких з’явилося за останні декілька років дуже багато і тенденція до зростання житлової пропозиції лише посилюється. Тому — це економічно активна аудиторія, що активно споживає та знаходиться в центрі уваги операторів.
В минулому році Київська область перевищила столицю за темпами росту роздрібного товарообігу, це дозволило увійти області в топ-3 регіонів і по виручці в абсолютних цифрах. За перше півріччя 2020 року товарообіг роздрібної торгівлі в Київській області зріс на 15% в порівнянні з минулим роком і склав близько 42 млрд грн, що перевищило темпи в інших регіонах та навіть столиці. Без урахування столиці Київська область по товарообігу роздрібної торгівлі в липні цього року випередила основні міста-мільйонники.
Але при цьому, щільно населені приміські локації розпорошені територіально. До того ж, в абсолютних цифрах, обсяги роздрібного товарообігу ще поступаються столиці. Ці фактори поки що стоять на перешкоді досягнення критичної маси споживачів та їх грошей у тій чи іншій точці області, що обмежує девелопмент масштабних та повноцінних ТРЦ у передмісті. До того ж, різноманітні інтереси споживачів області здебільшого щільно зав’язані із столицею, тому вони регулярно її відвідують.
Наявна пропозиція великих та якісних ТРЦ в Києві поки що задовольняє інтереси як киян, так і жителів області, створюючи сильний конкурентний тиск. Проте, щільне населення та швидкий розвиток того чи іншого недалеко розташованого передмістя сьогодні вже є фактором, при будівництві ТРЦ на околицях Києва. Тому ми поки що не бачимо жодного регіонального ТРЦ серед перспективних проектів у передмісті, але, все більше нових київських проектів, розташовуються з розрахунку на потоки як Києва, так і області.
Всі ці фактори не мають впливу на розвиток більш спеціалізованих та дрібних проектів: мова про розвиток продуктових мереж та мікрорайонних ТЦ, що виступають елементом інфраструктури нових великих житлових комплексів та мікрорайонів. Популярними групами товарів є продукти, товари повсякденного вжитку, товари імпульсної торгівлі, аксесуари, різноманітні сервіси, кафе та ресторани та розважальні заклади для дітей. Окремий сегмент розвитку також складають спеціалізовані ТЦ з брендами для будівництва, ремонту, облаштування оселі та садівництва.
Всього у Київській області налічується більше 200 тис кв. м. площ торгівельно-розважальних центрів. До найбільших слід віднести такі об'єкти, як ТРЦ Термінал в Броварах, ТЦ Гермес в Білій Церкві, ТЦ Модуль в Бучі, де нещодавно відкрили оновлений Епіцентр.
У 2019 році на ринку відкрилися:
Cherry mall — 12 тис. кв. м., мікрорайонний торговий центр у Софіївській Борщагівці.
ParkSmall — 5 тис. кв. м., мікрорайонний торговий центр у Крюківщині.
Arax — 10 тис. кв. м., спеціалізований (мебливий) центр на Окружній дорозі.
У 2020 році вже відрився ТЦ City Market у Гостомелі (2 216 кв. м.) До майбутньої пропозиції слід віднести, ТРЦ Avenir Plaza, що будується разом з новим житловим комплексом Гранд Бурже в місті Буча, поруч з ТЦ Модуль і його відкриття заявлене на другу половину 2020 року.
Передумовою розвитку торгово-розважальних комплексів в Київському регіоні є поява нових великих житлових комплексів, конкуренція між забудовниками зростає і тому вони шукають нові можливості привабити потенційних інвесторів, розбудовуючи власну інфраструктуру комплексу.
Наприклад, це побудова Continent Mall, Continent Ray Mall, Avenir Plaza в Бучі, котрі зводять забудовники житлових комплексів. Невеликі мікрорайонні проекти створюються і поза межами ЖК, у місцях критичного росту населення — наприклад, ТРЦ Cherry mall, що відкрився у Софіївській Борщагівці, або Наше Небо, що відкрився декілька років тому.
Передмістя Києва сьогодні - також майданчик швидкого розвитку мереж продуктових супермарктів — АТБ, Novus, брендів Fozzy group та інших.
Таким чином, Київська область має значний потенціал як ринок роздрібної торгівлі, проте, поки що, в сегменті товарів щоденного вжитку. Забудова передмість, їх розвиток та поступове територіальне та економічне приєднання до міста, скоріш за все, стимулюватиме зміщення розташування торгівельних обˈєктів, проте, це більш довгострокова перспектива.
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов вчора о 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко вчора о 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька вчора о 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський вчора о 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян вчора о 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер вчора о 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш 16.04.2025 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк 16.04.2025 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 16.04.2025 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін 16.04.2025 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко 15.04.2025 22:33
- Нерозподілений прибуток КІКів: як законно уникнути податку в 23% в Україні Ростислав Никітенко 15.04.2025 10:41
- Нація вбивць 370
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 212
- Професії зникають, навички – у тренді 141
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? 116
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 110
-
Україна з 1 липня перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
Бізнес 14338
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 12723
-
В яких європейських країнах найбільше люблять котів. До добірки потрапили країни-сусідки України
Життя 11425
-
Наймасштабніший спортивний івент літа: ВДНГ анонсує "Активну країну"
Життя 9279
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 8766