Співробітники лабораторій, що працюють з СOVID-19, отримають 300% надбавки
Верховна Рада прирівняла біологів, мікробіологів, вірусологів, біохіміків до медичних працівників
Верховна Рада прирівняла біологів, мікробіологів, вірусологів, біохіміків - професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров'я, - до медичних працівників, надавши їм такі самі пільги та надбавки до заробітної плати. Епідемія коронавірусу заставила нас згадати, що ефективна структура СЕС - це основний інструмент для боротьби з епідемією. Зараз щодня українські лабораторії проводять від 25 до 50 тис. ПЛР-тестувань та сотні тисяч досліджень методом ІФА на корона вірус.
Лабораторна служба тримається на плечах біологів, мікробіологів, вірусологів і біохіміків, проте держава до нині не визнавала їх медичними працівниками. В урядовій постанові «Деякі питання оплати праці медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я» від 19 червня 2020 року про бактеріологів, біологів, вірусологів та інших спеціалістів просто забули. А відтак ці фахівці були позбавлені не лише доплат, а й цілої низки інших соціальних гарантій, які мають медичні працівники. Нарешті народні депутати виправили цю несправедливість - проголосувавши відповідні зміни до статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я (щодо пільг та підвищення оплати праці професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров'я). "За" - 283 голоси.
Ще навесні я акцентувала, що працівники лабораторних центрів МОЗ України, працюють у надважких умовах, бо знаходяться на передовій боротьби з пандемією. А МОЗ на це мало звертали увагу, тому ми з колегами зареєстрували законодавчу ініціативу, яку сьогодні і підтримала більшість депутатів одразу за основу та в цілому.
Проголосований законопроєкт 4464-Д кардинально змінює ситуацію з оплатою праці для працівників клінічних та інших лабораторних закладів охорони здоров’я: біологів, мікробіологів, вірусологів, біохіміків та інших, які задіяні в процесі надання медичної допомоги населенню.
Ці люди - професіонали з вищою немедичною освітою, які на рівні з лікарями-лаборантами працюють безпосередньо з біологічним матеріалом, що містить небезпечні патогени. Але на цих працівників не поширюється право на пільги, передбачені законодавством для медичних працівників, а також право на отримання доплати до заробітної плати, яку отримують медичні та інші працівники закладів охорони здоров’я, які надають медичну допомогу хворим на COVID-19. Це призводить до відтоку кваліфікованих кадрів, що вкрай негативно позначається на роботі галузі особливо в умовах пандемії. Через величезне навантаження та мізерну оплату праці, з початку пандемії коронавірусу в Україні звільнилося близько 34 тисяч медичних працівників, серед яких і працівники лабораторій. І це в той час, коли для галузі цінний кожен працівник.
Тепер після прийнятих законодавчих змін, соціальні гарантії, які мають медичні працівники, поширюються також на професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я. В першу чергу йдеться про: стаж і можливість більш раннього виходу на пенсію, кілька днів додаткової щорічної відпустки, страхування від зараження певними хворобами та виплата 300% надбавок до зарплатні.
- Нехтування сигналу "Повітряна тривога" суддями і прокурорами - під час ракетних атак Лариса Криворучко 00:21
- Що зміниться із скасуванням Господарського кодексу України? Олеся Романенко вчора о 21:03
- Справа на мільярд Євген Магда 07.02.2025 09:57
- Коли спадщина стає відумерлою: юридичні тонкощі та судова практика Дмитро Зенкін 07.02.2025 09:00
- Військовослужбовець при виписці має право отримати комплект форми Дана Ярова 07.02.2025 07:49
- Не так страшен Трамп... Володимир Стус 06.02.2025 20:37
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки Юлія Мороз 06.02.2025 15:10
- Інвестиції – це нормально: чому потрібно відмовитися від негативних установок про гроші? Ірина Селезньова 06.02.2025 14:43
- Топ-5 ключових трендів українського бізнесу у 2024 році, які необхідно виправити Соломія Марчук 06.02.2025 14:19
- До 33-ї річниці встановлення україно-азербайджанських дипломатичних відносин Юрій Гусєв 06.02.2025 14:19
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? Тетяна Андріанова 05.02.2025 11:01
- Коли держава бере чуже: як працює примусове відчуження майна у воєнний час? Світлана Приймак 04.02.2025 22:07
- Корпоративний стиль уніформи в медицині та б’юті-індустрії: тренд чи необхідність? Павло Астахов 04.02.2025 09:46
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? Любов Шпак 03.02.2025 21:14
- Прототип уніфікованого бронежилету розробляється Дана Ярова 03.02.2025 18:32
- "Великий", який хоче здаватися "малим", або як ресторанний бізнес мінімізує податки 267
- Справа на мільярд 96
- Гроші, люди, хаос. Що стримує розвиток бізнесу в Україні? 95
- Чи зможе Україна забезпечити швидкі темпи повоєнного економічного зростання? 75
- Урок Трампа: три висновки після заморожування американської допомоги 72
-
Меланія Трамп: десятка найдорожчих образів першої леді — весільна сукня Dior за $2 млн і не тільки
Життя 3432
-
Українці не є нацією вбивць, пане президенте Дудо!
Думка 3124
-
Пастка для Придністров'я. Як Росія хоче конвертувати поразку в Україні у перемогу в Молдові
2286
-
Верховний суд відмовився скасувати приватизацію Укртелекому
Бізнес 1844
-
У Балтійському морі пошкоджено підводний російський кабель
Бізнес 1536