Управління проектами та державне управління. Чи є взаємозв’язок?
При вирішенні комплексних, складних, унікальних завдань, універсальний механізм пропонує специфічна дисципліна – управління проектами. При цьому для формування структури проекту, готового продукту проекту, звертаються до універсальної методології управлінн
На трудовому ринку явно недостатньо професійних проектних менеджерів, які мають достатній досвід практичної діяльності із застосуванням інструментів і методології управління проектами. І, найчастіше, підприємство, навіть у разі виникнення усвідомленої необхідності купити послуги професійного проектного менеджерова, не може задовольнити цю потребу з кількох причин:
- банальної відсутності фахівця потрібного рівня на видимому горизонті ринку трудових ресурсів;
- знецінення проектного менеджера у зв'язку з тим, що проектна діяльність пов'язана з критичним аналізом існуючих організаційних і функціональних структур на підприємстві, при цьому найчастіше йде в розріз з уявленнями та інтересами функціональних менеджерів;
- на превеликий жаль через недостатній рівень фінансової винагороди, яка пропонується проектному менеджерові «на першому етапі».
Найімовірніше вищевикладені висновки в тій чи іншій мірі можна віднести і до системи управління на державному рівні. Проте, слід додати ще один негативний чинник, який лише частково присутній в комерційних підприємствах, – робота з невмотивованою командою. Вочевидь, рівень підготовки фахівців, які формують уряд, державні адміністрації, інші інститути влади різних рівнів, у тому числі і органів місцевого самоврядування, – РІЗНИЙ. Досвід проектної діяльності – також різний і, найімовірніше, він (досвід) є лише у невеликого числа чиновників і функціонерів. А це призводить не тільки до ухвалення не оптимальних, помилкових рішень, ув'язування в утопічні проекти, втраті перспектив в реальних проектах, але і до виникнення благодатного грунту для політичних спекуляцій і формування думки про недієвість органів державного управління.
На превеликий жаль видучій господарсько-політичний бомонд в Україні формується лише відомими йому шляхами. Поки що професійним проектним менеджерам, які досконало володіють ринковими інструментами розвитку і управління, дорога в систему державного управління не відкрита в повінй мірі. Тому, на мій погляд, слушною здається думка про необхідність введення в практику системи обов'язкової «проектної» підготовки фахівців, з числа яких формуються вищі інститути влади – кабінет міністрів (по всій його вертикалі від вищого рівня і до рівня керівників департаментів міністерств і відомств); керівників державних і міжнародних фондів; представників регіональної влади і органів місцевого самоврядування в регіонах (по всій їх вертикалі від вищого рівня до керівників департаментів і структурних підрозділів) і ін. При цьому необхідно звернути увагу на той факт, що підготовка повинна бути зорієнтована на фахівців, які вже стали носіями «портфелів» і вступили на відповідну посаду, тобто на персонал, що діє в управлінських структурах.
Засновники стратегічного планування, німецькі учені, найчастіше використовують дієслово “ЕКОНОМИТИ”. Грамотний, зважений і професійний підхід до реалізації будь-якого завдання, проблеми, проекту – це не тільки економія коштів, часу і сил окремих проектних команд, – це економія часу відведеного цілій країні, нашій Україні для трансформації її в розвинену державу з ринковою економікою.
- Робоче навантаження аудитора або чому варто навчитися грамотному плануванню аудиту Ольга Рубитель вчора о 19:36
- Повноваження суду самостійно розраховувати податковий борг для платника податків Євген Морозов вчора о 10:05
- Антисоціальні подарунки під ялинку від слуг народу Андрій Павловський 04.01.2025 11:54
- Здійснення оплати судового збору особою, яка не є стороною у справі Євген Морозов 04.01.2025 10:19
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 04.01.2025 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70% Володимир Горковенко 03.01.2025 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков 03.01.2025 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда 03.01.2025 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук 03.01.2025 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов 03.01.2025 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
-
"Не залишиться місць, де можна сховати награбоване". АРМА впроваджує в роботу супутники
Бізнес 11000
-
Байден заборонить нові нафтові розробки на площах Атлантики та Тихого океану
Бізнес 9679
-
Криза в російській авіації: одразу у двох літаків відмовили двигуни під час польотів
Бізнес 6950
-
Бізнес-тиждень: Україна припинила транзит російського газу, а ціни в Європі зросли до максимуму
Бізнес 4152
-
Серіал "Дипломатка" претендує на "Золотий глобус": продюсерка й актори розповідають про шоу
Життя 3288