Чи зможе фінансист управляти компанією
Управління компанією - це не про фінанси, а про людей- команду. Хто може їх об'єднувати та надихати?
Звісно, лідер, який має емпатію та розуміється на людських емоціях. Проте тримати цифри та розрахунки на пульсі – це велика відповідальність, яка цікава, ризикована, проте дуже важлива. Бо це як вода для дерев, які ростуть. Тож кому можна все ж таки довірити повне управління компанією? Спробуємо розібратися на нейрогормональному рівні.
Фінансисти та бухгалтера працюють з числами, аналітиками, операціями по рахунках зазвичай мають аналітичний розум. Якщо вони будуть оперувати емоціями та припущеннями, то зруйнують компанію або економіку держави. Тому спираються на факти та логічну послідовність. З точки зору психології, коли людина в цифрах та аналізі, то вона бездієва. Тобто тормозить креативність, прогрес і розвиток. Причина тому – відсутність емоційної складової.
Управління компанією – це насамперед робота з командою, якій важливо мати лідера з емоціями. Це людина, яка дивиться вперед і шукає постійні розв'язання задач. Впроваджує нові інструменти під час змін. Наприклад, візьміть будь-яку ситуацію в компанії. Працівники хочуть нову техніку та вважають, що це покращить результати. Бо зможуть креативити і викликати більше емоцій у клієнта. Проте фінансист або власник, який постійно сидить в цифрах та аналізі відмовить. Аргумент для нього те, що у компанії не заплановані непередбачувальні затрати. Тож людина з аналітичним складом розуму буде постійно гальмувати розвиток. Доречі, якщо в компанії нема фінансиста і власник сидить у цифрах і розрахунках, то рекомендація не втручатися в роботу працівників. До того ж окремо виділяти день саме для аналізу цифр. Бо розвиток компанії це насамперед робота з командою, тобто людьми, де важливі емоції.
Є досвід, проведений психологами, коли людей поділили на дві групи і розповідали про складну життєву історію дівчинки – важка хвороба, дитинство з проблематичними ситуаціями та інше. Тож їй, дійсно, потрібна була людська підтримка та допомога. При цьому одній команді дали аналіз цифр, грошові операції і можливості вкладень. То саме ця група не розчуялася та не допомогла, в той час як друга – відреагувала.
Звісно, що команді насамперед потрібно співпрацювати та працювати на емоційному рівні, бо ми маємо справу з людьми. Для працівників важливий психологічний захист – це про виділення нейромедіатора в організмі окситоцин, який створює в колективі атмосферу прийняття та довіри. Тож команді потрібен лідер – екстраверт- відкритий управляючий, який готовий ділитися своїми помилками і визнавати чужі перемоги. Людина, яка працює в команді повинна мати емпатію.
Фінансисти - шикарні стратеги, але частіше вони інтроверти і їм важно бути асоціативними з людьми. Проте сильна сторона – займаються магією цифр. До них потрібно прислухатися і звертатися за порадою як управляючим, так і власникам. І вони покажуть в цифрах: як живе компанія та який в неї потенціал. Проте лідер компанії- управлячий командою – це про емпатію, що допомогає працювати саме з людьми таким чином, що кожен відчуває себе психологічно комфортно.
Ліва півкуля головного мозку відповідає за аналіз, логіку, математичні символи – це про фінансистів. Права півкуля – це творчість, пластичність в відносинах, фантазія, емоційне сприйняття оточуючих та побудова емоційних відносин. Тоді яку домінуючу півкулю головного мозку повинен мати управляючий або власник компанії з роботою з людьми? Відповідь зрозуміла.
Права півкуля головного мозку допомагає нам креативити та прислухатися до людей і впроваджувати ідеї в життя. Саме так відбувається розвиток і співпраця з командою. А фінансист з аналітичним складом лівої півкулі головного мозку мають управляти цифрами та таблицями та слідкувати, щоб творча частина компанії з ідеями та цілями не загнала компанію в борги або банкрутство. Тож висновок: фінансист – це операції та життя з цифрами і вогнегасник для гарячої команди.
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників Юрій Дюг 07:32
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов вчора о 14:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда вчора о 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 23.11.2024 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно Любов Шпак 23.11.2024 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 23.11.2024 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 23.11.2024 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
-
24 листопада в Україні відключатимуть світло – деталі
Бізнес 8487
-
Банки в ОАЕ, Туреччині та Таїланді не обслуговують видані Газпромбанком картки UnionPay
Фінанси 8436
-
Відстрочки, видані Мінекономіки та через Дію, анулюють 28 лютого
Бізнес 7362
-
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів: голова Спілки молочних підприємств
Бізнес 5909
-
Чоловіки, які прийшли на підприємство і були заброньовані після 18 травня, втратять бронь
виправлено Бізнес 3934