Посилення відповідальності за несплату аліментів
07.12.2017 р. Верховною Радою було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів
07.12.2017р. Верховною Радою було прийнято Закон України «Про внесення змін до деякихзаконодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належнеутримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зісплати аліментів» (Далі – Закон), який набере чинності 06.02.2018 р.
ЗазначенимЗаконом було внесено зміни до Кодексу України про адміністративніправопорушення, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексуУкраїни, законів України «Про дорожній рух», «Про порядок виїзду з України ів’їзду в Україну громадян України», «Про Державну прикордонну службу України»,«Про судовий збір», «Про Національну поліцію», «Про виконавче провадження» тасуттєво посилено відповідальність за несплату аліментів.
Так,відтепер, у вітчизняному законодавстві з’являється новий вид адміністративногоправопорушення – «Несплата аліментів», відповідальність за яке встановлена уст. 183-1 КУпАП. Санкція цієї статті визначає, що особи, які ухиляються відсплати аліментів і мають заборгованість, сукупний розмір якої перевищує сумувідповідних платежів за шість місяців вимушені будуть виконувати суспільнокорисні роботи строком від ста двадцяти до двохсот сорока годин.
Прицьому суспільно корисними роботами є оплачувані роботи, вид яких визначаєвідповідний орган місцевого самоврядування на підставі судового рішення. Слідзазначити, що у разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт їхстрок може бути замінений адміністративним арештом на строк не більше 15 діб.
Крімтого, законом встановлено, що за наявності заборгованості зі сплати аліментів,сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців,державний виконавець виносить вмотивовані постанови:
1)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України -до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
2)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортнимизасобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
3)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користуваннявогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроямивітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чианалогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, -до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;
4)про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - допогашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.
Цікавізміни були внесені також до сімейного кодексу України стосовно виїзду дитини закордон. Так, законом встановлено, що той із батьків, з ким за рішенням судупроживає дитина, самостійно вирішує питання щодо тимчасового виїзду дитини замежі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, занаявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявністьзаборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує сумувідповідних платежів за шість місяців.
Довідкапро наявність заборгованості зі сплати аліментів видається органом державноївиконавчої служби у порядку, встановленому законом. Однак, треба пам’ятати, щодовідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якоїперевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явленнявиконавчого документа до примусового виконання, дійсна протягом одного місяця здня її видачі.
Таким чином, нещодавноприйнятий закон повністю спрямований на забезпечення належного виконання рішеньщодо стягнення аліментів, зменшення заборгованості по сплаті аліментів тазабезпечення належного утримання дітей, які виховуються лише одним із батьків,що безумовно має змусити осіб, які забули про своїх дітей, згадати про своїобов'язки щодо їх утримання.- Забезпечення позову шляхом арешту майна банку в ліквідаційній процедурі Євген Морозов вчора о 21:57
- Механізм оформлення посвідок на проживання для іноземців, які захищають Україну від КМУ Дмитро Зенкін вчора о 15:39
- Секрети роботи з експертизами: як адвокат може змінити хід справи Світлана Приймак вчора о 12:14
- Хто стоїть за податковою пільгою розміром у 19 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 11:55
- Підсумки року: як правильно закрити минулий етап і підготуватися до нового Катерина Мілютенко 30.12.2024 23:36
- Способи зміни предмету або підстав позову Євген Морозов 30.12.2024 21:29
- Парламентський "подарунок" під ялинку для сфери містобудування Любомир Зубач 30.12.2024 15:58
- Концепція ЄСІКС: короткий огляд Дмитро Зенкін 30.12.2024 15:37
- В новий рік без насильства: символи, що змінюють долі жінок Галина Скіпальська 30.12.2024 14:44
- Свідоцтво про право на спадщину: недійсность та судова практика Світлана Приймак 30.12.2024 12:34
- "УЗ" повертає не туди Євген Магда 30.12.2024 12:32
- Розуміння Сходу Сильвія Красонь-Копаніаж 30.12.2024 09:51
- Рік новий, а ти – ні Валерій Козлов 29.12.2024 22:59
- Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку за ініціативою орендодавця Євген Морозов 29.12.2024 21:19
- Реєстрація торговельної марки в Україні і не тільки Віталій Соловей 29.12.2024 17:50
-
Forbes Україна: Roshen зупинив виробництво на фабриці в Угорщині
Бізнес 16973
-
Прокачування газу в Україні з 1 січня подорожчає учетверо через нульовий транзит
Бізнес 11032
-
В Україні зірвалася рекордна оренда землі: потенційний орендар передумав платити
Бізнес 10317
-
Україна збільшила експорт до $41 млрд у 2024 році. Що продавали — підсумки Мінекономіки
Фінанси 6317
-
Переможці й невдахи 2024 року: найкасовіші й найпровальніші фільми
Життя 6219