"Три горішка" для Порошенка
Невдовзі новообраний Президент має визначитися з подальшою долею законодавчого органу держави – Верховною Радою. Але який "сюрприз" для Порошенка підготував депутатський корпус ми побачимо вже скоро.
Сьогодніукраїнський парламент ще раз доказав свою антидержавність. Народні депутати незмогли позбавити депутатських повноважень відвертого українофоба, одного ізлідерів сепаратистів О.Царьова. «За» таке рішення проголосувало лише 206нардепів. Так виглядає, що для більшої половини народних депутатів України закликиі дії по розвалу України є цілком нормальним явищем. Комуністи і більшість депутатів регіоналівмабуть так і думають. Але вразило найбільше те, що члени коаліції під назвою«Європейський вибір» не підтримали покарання політика, який вчиняє дії, які уЄвропі тягнуть за собою тюремне ув’язнення. А Андрій Сенченко, який має бізнес інтереси у Криму і нині обіймаєпосаду т.в.о. заступника глави Адміністрації Президента, навіть зумівутриматися(?!) під час голосування!
25 травня Українаобирала нового Президента. Наразі ЦВК опрацювала 100% протоколів лише велектронному вигляді, проте ні в кого не виникає сумніву, що вибори відбулися. Перемогав першому турі зробила Порошенка однозначним лідером в Україні і найбільшлегітимним представником влади . Зараз триває підготовка до інавгураціїновообраного президента , який після офіційного вступу на посаду має почативиконувати свої передвиборчі обіцянки, щоб українці нарешті почали жити по-новому.
Невдовзіновообраний Президент має визначитися з подальшою долею законодавчогооргану держави – Верховною Радою. Публічно озвучену обіцянку про проведення дострокових виборів ми пам’ятаємо. У разі проведення позачергових парламентських виборівдеякі партії та й окремі депутати ризикують опинитися за бортом українськогополітикуму, тому вони у будь-який спосібнамагатимуться не допустити конфлікту ібудуть лояльними до дій нової влади. Окремі депутати вже озвучили низкупропозицій, які призведуть до затримки з оновленням Верховної Ради України.Хтось заявляє про необхідність внесення змін до Конституції, хтось побоюєтьсяпроводити перевибори поки на Донбасі не спокійно. «Говорящий» депутат від«Батьківщини» Сергій Соболєв знайшов іншу причину перевиборів – потребу змінитизакон про вибори. При тому пан Соболєв очевидно вже забув обіцянки на Майдані ізапропонував повернутися до виборів парламенту за партійною пропорційноюсистемою.
Спробуємопроаналізувати, як діятимуть народні депутати за президенства Порошенка у цій ситуації?
Варіант перший .Новообраний Президент України можезалучитися підтримкою більшості і надаліспівпрацювати з існуючою коаліцією «Європейський вибір», під створенням якоїпідписалися 257 народних депутатів з фракції Батьківщини, УДАРу, Свободи,депутатської групи Економічний розвитокта Суверенна європейська Україна. Або створити нову коаліцію. Одначе, при цьомувиборці і експерти постійно дорікатимуть Петру Порошенку про невиконанняпередвиборчих обіцянок щодо перевиборів парламенту. Разом з тим, ПетроОлексійович, очевидно пам’ятає, що у 1991 році Л.Кравчук, а у 2005 роціВ.Ющенко погодилися після перемогизберегти старий склад парламенту,а вже через якийсь час вони отримали відпарламентарів вельми неприємні «сюрпризи».
Варіант другий.Депутати, які орієнтовані на нового Главу Держави виходять з коаліції«Європейський вибір» і тим самимініціюють відставку Уряду і урядову кризу, яка згідно діючої Конституціїпризводить до розпуску Верховної Ради України і дочасних виборів.
Третій варіант,який можна розглядати сьогодні - парламент для самозбереження створюєантипрезидентську коаліцію, намагається внести зміни до Конституції і продовжитиповноваження діючого парламенту до 2017 року. Включно з депутатами, якісьогодні солідаризувалися з сепаратистом Царьовим і фактично погодилися на діїросійських диверсантів у Криму і на Донбасі. Таке ми вже також проходили у2008-2009 роках.
Який із «трьохгорішків» для Порошенка підготував депутатський корпус ми побачимо вже досить скоро.
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 30513
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
11651
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 7594
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 7046
-
Путін показав, що йому комфортно у багні, з якого його витягував Трамп
Думка 5715