Мобілізація по новому. Особливості призову командирами ВЧ
Військова частина, командир якої може здійснювати призов громадян під час мобілізації, на особливий період, має бути включена до переліку визначеному Генеральним Штабом ЗСУ.
01.10.2024 року Постановою Кабінету Міністрів України №1130 було затверджено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначених Постановою КМУ №560 від 16.05.2024 року.
Зміни стосуються порядку призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період командирами військових частин.
Умови. Військова частина, командир якої може здійснювати призов громадян під час мобілізації, на особливий період, має бути включена до переліку визначеному Генеральним Штабом ЗСУ.
Отже, згідно зі змінами, Порядок призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період командирами військових частин виглядає наступним чином.
1. Проходимо співбесіду з командиром військової частини. Військовозобов’язані та резервісти, які виявили бажання бути призваними на військову службу під час мобілізації до вибраної ними військової частини, вивчаються командиром військової частини, за документами, що посвідчують особу, військово-обліковими документами, іншими документами, що засвідчують отриману освіту та набуту фахову спеціальність.
2. Пишемо заяву (згідно з затвердженою формою). Військовозобов’язані та резервісти, які виявили бажання проходити військову службу під час мобілізації у вибраній ними військовій частині, призиваються на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі власноруч написаної заяви на ім’я командира військової частини із зазначенням обраної (запропонованої) посади в складі основних (бойових) підрозділів відповідної військової частини.
3. Проходимо ВЛК та професійно-психологічний відбір. Військовозобов’язаний, який виявив бажання проходити військову службу під час мобілізації у вибраній ним військовій частині, направляється на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду керівником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або командиром військової частини.
4. Прийняття рішення командиром військової частини про призов, або відмову. За результатами визначення ступеня придатності військовозобов’язаного та резервіста до проходження військової служби за станом здоров’я та професійно-психологічного відбору командир військової частини, приймає рішення про призов військовозобов’язаного та резервіста на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. У разі невідповідності військовозобов’язаного та резервіста вимогам щодо проходження військової служби за станом здоров’я або професійно-психологічним характеристикам командир військової частини, відмовляє військовозобов’язаному та резервісту, який подав відповідну заяву, в призові на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
5. Видача Наказу та зарахування до списків військової частини.Наказ про призов військовозобов’язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період видається командиром військової частини — в день призову та зарахування до списків військової частини.
6. Комунікація командира військової частини з вашим ТЦК та СП. Командир військової частини в строк не більше семи днів надсилає на адресу районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем військового обліку військовозобов’язаного або резервіста витяг із наказу про його призов на військову службу під час мобілізації, на особливий період та зарахування до списків військової частини.
7. Дії РТЦК та СП. На підставі витягу із наказу командира військової частини районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки знімає військовозобов’язаного або резервіста з військового обліку у зв’язку із призовом на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
- Забезпечення позову шляхом арешту майна банку в ліквідаційній процедурі Євген Морозов вчора о 21:57
- Механізм оформлення посвідок на проживання для іноземців, які захищають Україну від КМУ Дмитро Зенкін вчора о 15:39
- Секрети роботи з експертизами: як адвокат може змінити хід справи Світлана Приймак вчора о 12:14
- Хто стоїть за податковою пільгою розміром у 19 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 11:55
- Підсумки року: як правильно закрити минулий етап і підготуватися до нового Катерина Мілютенко 30.12.2024 23:36
- Способи зміни предмету або підстав позову Євген Морозов 30.12.2024 21:29
- Парламентський "подарунок" під ялинку для сфери містобудування Любомир Зубач 30.12.2024 15:58
- Концепція ЄСІКС: короткий огляд Дмитро Зенкін 30.12.2024 15:37
- В новий рік без насильства: символи, що змінюють долі жінок Галина Скіпальська 30.12.2024 14:44
- Свідоцтво про право на спадщину: недійсность та судова практика Світлана Приймак 30.12.2024 12:34
- "УЗ" повертає не туди Євген Магда 30.12.2024 12:32
- Розуміння Сходу Сильвія Красонь-Копаніаж 30.12.2024 09:51
- Рік новий, а ти – ні Валерій Козлов 29.12.2024 22:59
- Розірвання договору оренди землі в односторонньому порядку за ініціативою орендодавця Євген Морозов 29.12.2024 21:19
- Реєстрація торговельної марки в Україні і не тільки Віталій Соловей 29.12.2024 17:50
-
Forbes Україна: Roshen зупинив виробництво на фабриці в Угорщині
Бізнес 16861
-
Прокачування газу в Україні з 1 січня подорожчає учетверо через нульовий транзит
Бізнес 11011
-
В Україні зірвалася рекордна оренда землі: потенційний орендар передумав платити
Бізнес 10239
-
Переможці й невдахи 2024 року: найкасовіші й найпровальніші фільми
Життя 6108
-
Україна збільшила експорт до $41 млрд у 2024 році. Що продавали — підсумки Мінекономіки
Фінанси 6081