Екоманіфест: за розширення "зони комфорту"!
Суспільство має право на гідне довкілля. Та як його відстояти? Спробою відповісти на це питання є пропонована чернетка екологічного маніфесту, що ґрунтується на концепції примусового розширення особистої «зони комфорту».
Небажання займатися екологічними проблемами туті зараз – помилка, за яку доведеться дорого заплатити в майбутньому.Адже стан довкілля суттєво впливає на іншігалузі суспільного життя: економіку, культуру, промисловість, соціальну сферу.Так, енергетична неефективність знижуєконкурентоспроможність вироблених товарів. Забруднення довкілля призводить дочисленних хвороб і зменшення тривалості життя.
Тому комплексна боротьба за кращу країну неможливабез покращення екологічної ситуації в державі. Особливо це стосується України,де показове нераціональне природокористування стало не просто нормою, а навітьпоказником успіху.
Суспільство має право на гідне довкілля. Та якйого відстояти? Спробою відповісти на це питання є пропонована чернетка екологічногоманіфесту, що ґрунтується на концепції примусового розширення особистої «зони комфорту».
Громадянин і довкілля
Кожна людина має власну «зону комфорту» –територію, на якій індивід почувається спокійно й безпечно. Цей простірособистість готова захищати, розвивати й оберігати.
На жаль, «зона комфорту» більшості українцівобмежується територією їхніх квартир чи кімнат. А за все, що знаходиться за дверима помешкань,мовляв, «відповідають комунальні служби». Звідси – обмальовані під’їзди,розбиті двори, машини, припарковані на дитячих майданчиках, сміття. Поза моєю «зоноюкомфорту» – хай хоч потоп.
Щоб змінити ситуацію на краще, необхідно примусоворозширити простір персональної відповідальності громадян, спонукати їх відмовитисявід шкідливих побутових звичок і почати власноруч створювати комфортний світнавколо себе. Звісно, цей процес потребує часу й чималих зусиль. Потрібнаефективна пропаганда, масштабні екологічні акції – будь-що, що дозволить залучитиукраїнців до екологічного руху.
Кожен громадянин має хоч якось докласти руку дозахисту довкілля: поширити відповідну інформацію, організувати однодумців чидопомогти матеріально. Навіть малоефективне, здавалося б, прибирання пляжу, парку чи двору може справити конкретний терапевтичнийефект: розширити «зону комфорту» людини, змусивши її відчутивідповідальність за шматок землі, на якому вона щойно навела лад.
Особисто беручи участь у екологічному русі,громадяни поступово перетворюватимуться з пересічних мешканців свого будинку/району/містана його реальних господарів. А це перший крок до розбудови екологічно свідомогосуспільства.
Суспільство і довкілля
Боротьба за чисте довкілля – це спільна справа,яка потребує зусиль кожного громадянина. Досягти успіху в царині екології можналише гуртом.
Та домогтися безпосередньої участі всіхукраїнців нереально. Адже в СРСР нас роками привчали до необмеженого споживанняресурсів. І хоча радянська система вже давно відійшла в небуття, радянськоїсвідомості народ не може позбутися досі.
Тому наразі в екологічному русі слід спиратисяна окремих активних громадянах, котрі здатні підтримувати лад хоча б навласному подвір’ї. Таких українців треба об’єднувати, залучати до виконаннякорисних справ. Тоді з часом їх ставатиме все більше, і ця критична маса якісно змінить ментальність решти громадян.
Наш головний ворог – звичка покладатися накогось іншого. Держави, котра раніше бралася за розв’язання всіх проблем,більше немає. Тож маємо нарешті взяти відповідальність за своє життя на себе.Інакше зрушити ситуацію з місця просто не вдасться.
Держава і довкілля
Змінивши свідомість спочатку окремогогромадянина, а потім і всього суспільства, треба братися за реформуваннядержавної екологічної політики, яка в нашій країні залишає бажати кращого.
Так, українська промисловість наразі є однією знайменш енергонеефективних на одиницю виробленого продукту. Це ставить нас венергетичну залежність від агресивного сусіда й змушує державу підвищувати цінина комунальні послуги до рівня, непосильного для більшості громадян.
Українські заводи, що належать великимпромислово-фінансовим групам, перетворюють наш спільний дім на суцільний відстійник.Олігархи безсоромно й безкарно руйнують довкілля заради власного збагачення.
А що робить держава? Заохочує антиекологічнихдіячів і карає активних громадян, що допомагають будувати нову, кращу країну. Амає бути навпаки. Держава повинна захищати життєву зону українців, а нескорочувати її до мінімуму. Вона зобов’язана забезпечувати населенню гідніумови для існування, а не труїти й обкрадати його.
Тому наша спільна мета – змусити державу відстоюватиінтереси людей, слугувати для них позитивним прикладом; навчити суспільствооб’єднуватися, щоб разом заявляти про нагальні проблеми; спонукати громадянбути відповідальними й небайдужими.
Лише такми зможемо створити середовище, придатне не тільки для існування, а й дляздорового й щасливого життя. Усе інше – порожні балачки.
- Від кризи до прориву: чи прокладе Україна шлях до технологічного лідерства? Єгор Осадчук 18:35
- Дисципліна у стилі Стіва Джобса: як не здатися і втілити свої мрії Катерина Мілютенко 18:00
- Антитренди в ІТ в 2025 році: час позбутися баласту Михайло Зборовський 13:43
- Мистецтво перевтілення брендів Ірина Кононенко 13:29
- В пошуках щастя. Частина перша: Непарна пара Алла Заднепровська 12:01
- Інноваційні технології: майбутнє енергетики для сталого розвитку Ростислав Никітенко 11:55
- Закон про народовладдя: як українці зможуть активно впливати на життя своїх громад Лариса Білозір вчора о 21:38
- 10 помилок юристів при веденні соціальних мереж Тетяна Лежух вчора о 14:48
- Податкові стимули для чистого водню: як США задають тренд і що варто врахувати Україні Олексій Гнатенко вчора о 14:42
- Рашистська пропаганда отримала рекордне фінансування Володимир Горковенко вчора о 13:51
- Про обмін чи повернення подарованого товару: в Україні та закордоном Світлана Приймак вчора о 12:53
- Чи зможуть жінки подолати "скляну стелю" у сучасному світі? Галина Пустова вчора о 11:50
- Другий шанс: як громадяни ЄС можуть завершити випробувальний термін у рідній країні Дмитро Зенкін вчора о 11:01
- Чому люди дурні, а ШІ стане Президентом Тайваню Олег Короташ вчора о 07:30
- Робоче навантаження аудитора або чому варто навчитися грамотному плануванню аудиту Ольга Рубитель 05.01.2025 19:36
-
Екснардепа Журжія зняли з потяга під час проходження кордону. Він подаватиме до суду
Бізнес 33965
-
Український бізнесмен планує відродити знамениту марку польських тракторів
Бізнес 12235
-
Велика Британія обігнала Німеччину і стала найбільшим ринком електромобілів у Європі
Бізнес 8125
-
Удар по бджільництву: в Україні померло до 25% бджіл у 2024 році
Бізнес 7159
-
РФ перенаправляє газові потоки: експорт російського ЗПГ до Європи бʼє рекорди
Бізнес 3949