Боротьба з корупцією чи множення паперів?
Закон України "Про запобігання корупції" містить положення які не допомогають здолати корупцію, а навпаки, відкривають нові можливості для зловживання.
26.04.2015 року вступав в силу ЗаконУкраїни № 1700 від 14.10.2014 року «Про запобігання корупції» (надалі – Закон).З набранням ним чинності втрачає силу Закон № 3206 від 07.04.2011 року«Про засади запобігання і протидії корупції».
Одним із нововведень даного Закону,окрім створення органу, що має забезпечувати розробку і реалізацію державноїантикорупційної політики – Національного агентства з питань запобігання корупції є розробка та затвердження юридичними особамиантикорупційних програм.
Перелік таких юридичних осіб євиключним, тож антикорупційну зобов’язані мати: державні, комунальніпідприємства, господарські товариства (у яких державна або комунальна часткаперевищує 50 відсотків), де середньооблікова чисельність працюючих за звітний(фінансовий) рік перевищує п’ятдесят осіб, а обсяг валового доходу відреалізації продукції (робіт, послуг) за цей період перевищує сімдесятмільйонів гривень; юридичні особи, які є учасниками попередньоїкваліфікації, учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України «Проздійснення державних закупівель», якщо вартість закупівлі товару (товарів),послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт- 5 мільйонів гривень.
Що ж ми маємо на практиці, Замовникипроцедур державних закупівель вимагає від учасників або учасників попередньоїкваліфікації подання ними документально підтвердженої інформації про їхвідповідність кваліфікаційним критеріям, відповідно до ст. 16 ЗаконуУкраїни «Про здійснення державних закупівель», не залежно від вартості товарів,робіт та послуг. Таким чином, в кваліфікаційних критеріях на держзакупівлювартістю 300 000 грн можемо спостерігати, між іншим, критерій «Копія/-їдокументу/-ів (або витяг/-и чи виписка/-и з нього/них), що підтверджує/-ютьнаявність у Учасника уповноваженої особи Учасника Антикорупційної програми».
Постає питання, охочий прийняти участьу вигідному тендері ризикне і не надасть докази наявності антикорупційноїпрограми, а потім піде до суду оскаржувати неправомірні дії, результатизакупівлі, чи все ж розробить черговий «корисний» організаційно-розпорядчийдокумент? Чи може все одно треба домовлятися?
- Поширеність ментальних розладів в Україні: що це означає для ринку праці? Ольга Малахова 13:48
- Актуальність застосування штучного інтелекту (ШІ) у сучасній юридичній практиці в Україні Олександр Крайз 10:12
- Халепа нізвідки? Сергій Пагер вчора о 16:09
- Роботодавець не виплачує заробітну плату. Які строки звернення до суду працівником Альона Прасол вчора о 10:42
- Рекодифікація КУпАП – крок від тоталітарного до демократичного суспільства Сергій Пєтков вчора о 10:35
- Вікторія Спартц – президент України? Валерій Карпунцов 09.04.2025 14:16
- Повестка в ТЦК: когда обязаны явиться, а когда – нет Віра Тарасенко 08.04.2025 23:00
- Трошки про законопроєкт №12089 про захист прав добросовісного набувача Антон Діденко 08.04.2025 21:37
- Як зберегти стосунки на відстані в умовах війни Людмила Євсєєнко 08.04.2025 19:22
- БЕБ, I did it again Євген Магда 08.04.2025 18:30
- Wesola Pani та Pan Smaczek: Чи можна запобігти кризі між франчайзером та франчайзі? Маркіян Варивода 08.04.2025 16:54
- Чому підписаний законопроєкт №12089 – це добре і корисно для суспільства? Віктор Сизоненко 08.04.2025 15:45
- На перетині інженерії, культури та мистецтва Оксана Захарченко 08.04.2025 12:45
- Отримання частки у спільному майні колишнього подружжя через суд Альона Прасол 08.04.2025 10:49
- Як впоратися з хронічно незадоволеним співробітником і не допустити проблем у компанії Олександр Висоцький 08.04.2025 10:15
- Чому підписаний законопроєкт №12089 – це добре і корисно для суспільства? 865
- Вікторія Спартц – президент України? 666
- The Telegraph: Україна може зіткнутись з жорстким ультиматумом Трампа 604
- Що допомагає вистояти в нестабільні часи: де знайти опори? 381
- Хто і за що торгується: надра України і ставка на "гаранта схеми" 201
-
"Приїхало 65 фур". У Чернігів з Польщі перевезли текстильну фабрику: коли відкриють
Бізнес 73132
-
Польща підписала багатомільйонний контракт зі США на виробництво тротилу
Бізнес 18721
-
Мережа супермаркетів на Закарпатті попалася на дробленні бізнесу на пів сотні ФОПів – фото
Бізнес 16693
-
Amazon скасував замовлення на товари з Китаю через мита Трампа
Бізнес 12681
-
CNBC: Американські мита проти Китаю насправді становлять не 125%, а 145%
Бізнес 9207