Забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків
В Україні наразі активно відбувається процес інтеграції гендерних підходів в усі сфери, що дозволяє формувати політику, орієнтовану на різні групи жінок і чоловіків.
Для Міністерства соціальної політики, як спеціально уповноваженого центрального органу з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків це, передусім, орієнтир на продовження активних дій для забезпечення громадянам життя без насильства та покращення якості їхнього життя, забезпечуючи рівність.
Міністерством соціальної політики України розроблено низку нормативно-правових документів, які створюють систему для скорочення гендерної нерівності в усіх сферах життєдіяльності суспільства та подолання дискримінації. Це, зокрема, Інструкція щодо інтеграції гендерних підходів під час розроблення нормативно-правових актів, Методичні рекомендації щодо оцінювання гендерного впливу галузевих реформ. Їх застосування дозволить визначити прямий або опосередкований вплив та наслідки реалізації державної політики на становище різних груп хлопців і дівчат, жінок і чоловіків, для своєчасного усунення диспропорцій та гендерної нерівності.
Для забезпечення якісними людськими ресурсами затверджено положення про відповідальний структурний підрозділ та радника з питань забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків. Вони діють як на центральному, так і місцевих рівнях.
Важливим компонентом гендерного підходу є забезпечення можливості участі жінок у прийнятті рішень, що стосуються їхнього життя, життя їхніх громад та всієї країни.
В нашій країні тривалий час спостерігалось вкрай низьке представництво жінок у Парламенті та місцевих радах.
Новий Виборчий кодекс, прийнятий у минулому році, завдяки введенню гендерних квот, створив умови для розширення участі жінок у прийнятті політичних рішень. Недотримання таких квот є підставою для відмови у реєстрації виборчих списків.
Введення квот дозволило збільшити представництво жінок у Парламенті до 21 відсотка, в обласних радах – майже до 30 відсотків.
Частка жінок на вищих керівних посадах державної служби становить 27 відсотків.
Виборчий кодекс врегулював питання забезпечення права голосу жінок і чоловіків на виборах усіх рівнів незалежно від зареєстрованого місця проживання. Це вирішило проблему участі у виборах внутрішньо переміщених осіб, яких в Україні нараховується понад 1 млн 460 тисяч, з них майже 60 відсотків жінок.
У Парламенті України зареєстровано законопроекти, які передбачають норми щодо захисту осіб, які постраждали від сексизму, заборони сексизму, включення до загальних вимог до реклами заборони проявів сексизму.
Заходи щодо протидії дискримінації, насильству за ознакою статі, сексизму у трудових відносинах включаються до колективних договорів та угод.
Важливо створити умови для розширення участі жінок у політиці. З цією метою організовано роботу шкіл жіночого лідерства, створено мережу жінок-лідерок місцевого самоврядування, розширюються можливості жінок щодо поєднання професійних та сімейних обов’язків, поступово чоловіки беруть на себе більше відповідальності по догляду за дитиною. У Парламенті розглядається законопроект, яким вводиться нова соціальна відпустка при народженні дитини тривалістю 14 днів для батька дитини. Поки що, незважаючи на те, що право використовувати відпусткою по догляду за дитиною до трьох років мають і батько, і інші родичі, у 97% випадків нею користується мати дитини.
- Ракети та дрони тиснуть на психіку Євген Магда 16:44
- Чому ChatGPT не замінить людей, а допоможе їм стати ефективнішими Ярослав Кондратюк 11:50
- Rebuild Ukraine: ключовий крок у відбудові України Сильвія Красонь-Копаніаж 11:31
- Вид судового провадження щодо визначення місця проживання дитини Євген Морозов 09:47
- С кем собрался воевать Дональд Трамп? Володимир Стус 01:39
- Право на гідність: шлях до інклюзії та рівності Данило Зелінський вчора о 14:24
- Якнайкращі інтереси дитини: адвокатський погляд на визначення місця проживання дитини Світлана Приймак вчора о 11:00
- Можливість оскарження ухвал Вищого антикорупційного суду у справі про застосування санкцій Євген Морозов вчора о 10:49
- Мобилизация 50+: действительно ли существует запрет? Віра Тарасенко 26.11.2024 21:58
- Сила особистого бренду Наталія Тонкаль 26.11.2024 18:43
- Як ініціювати приватизацію обʼєкту та організувати роботу з Фондом державного майна Віталій Жадобін 26.11.2024 15:31
- ЄС затвердив нові вимоги до промислових зразків Дмитро Зенкін 26.11.2024 14:11
- Чи мають право слідчі відібрати ваш телефон? Сергій Моргун 26.11.2024 11:20
- Межа між дисциплінарною й адміністративною відповідальністю військовослужбовців Світлана Приймак 26.11.2024 11:00
- Як українським трейдерам успішно працювати на IBEX: умови доступу та переваги Ростислав Никітенко 26.11.2024 10:29
-
Новий аграрний єврокомісар назвав українське сільське господарство "слоном у кімнаті"
Бізнес 18267
-
ПУМБ хоче залучити частину клієнтів monobank
Фінанси 10772
-
Центробанк РФ негайно оголосив, що припиняє купувати валюту на тлі падіння рубля
Фінанси 9131
-
Українці не хочуть повертатися з Німеччини: 65% вирішили залишитись назавжди
Бізнес 6872
-
Кабмін забрав гроші з програм підтримки бізнесу та розмінування на кешбек та єПідтримку
Фінанси 5794