Антисоціальні подарунки під ялинку від слуг народу
Законопроєкти можуть обмежити права: урізання соцгарантій для людей з інвалідністю і заборона на страйки.
⚠️ Під ялинку. Урізання прав і обнулення соцгарантій готують "слуги" народу в перші тижні нового року. Лобісти скандальних законопроєктів № 12209 щодо обмеження підтримки людей з інвалідністю і № 12034 про заборону страйків і надання більше моновладдя роботодавцям поспішають, щоб встигнути.
На перші числа 2025-го готують робочі групи, щоб якнайшвидше провести ці законодавчі ініціативи через залу парламенту протягом першого ж пленарного тижня. Проєкт № 12209 просувають під виглядом необхідності внесення змін до реформування МСЕКів, хоча насправді він не має прямого відношення до цієї теми.
В турборежимі, поспіхом, перескакуючи через думку профспілок і роботодавців, самих людей з інвалідністю, протягують грандіозні зміни до 19 чинних законів, які захищають право людей з особливими потребами на гарантований соціальний захист. Зокрема прибирають поняття «щомісячна страхова виплата» (регрес), а до закону про пенсійне страхування додають норму про те, що людина, яка має право на отримання щомісячної страхової виплати (регресу) і пенсії з інвалідності, має обирати яку з виплат вона буде отримувати.
Слід зазначити, що все це робиться Міністерством антисоціальної політики на тлі війни і підвищеного рівня травматизму, загроз на роботі і навіть вдома.
Іншою рукою, знову ж таки всупереч своїй офіційній місії, Служба посередництва і примирення допомагає в розробці і лобіюванні проєкту закону про колективні трудові спори. Документом планують відібрати у людей право на протест в умовах відсутності соціального діалогу в Україні, в умовах агресивного навʼязування диктатури роботодавців. Далеченько від євроінтеграції - в кращих традиціях гнобителів людей найманої праці.
Можновладці багато комунікують щодо необхідності повертати до України наших біженців, трудових мігрантів. Але ж чим приваблюють і тих, хто виїхав, і тих, хто залишився жити й працювати в Україні ? Підвищенням податків і тарифів, погіршенням прав працівників, суттєвим скороченням соціальних програм та забороною висловлення своєї незгоди через протести ? Така собі мотивація для людей і уявлення про європейський рівень захисту прав…
Крім того, Мінекономіки підготувало і форсує чергове покращення - відредагований, підігнаний під односторонні інтереси великого капіталу Трудовий Кодекс України (ТКУ), що ставить хотєлкі власників-олігархів та їх топ-менеджерів вище за закон і дозволяє одноосібно встановлювати правила гри трудових відносин.
Слід ще раз відмітити не здоровий поспіх, турборежим просування проєкту ТКУ з яким добрі речі не робляться.
Профспілкові юристи наразі вивчають, аналізують надані Мінекономіки 500 сторінок проєкту ТКУ...
З того, що вже очевидно.
Перехід від компромісного колективного договору до індивідуальних договорів, де роботодавець зможе прописати будь-які умови, встановити або зняти обмеження, закласти одноосібне бачення формату трудових відносин. Рішення роботодавця, його воля ставиться вище за закон!
Наприклад, одноосібно встановлюватиме графік роботи, тривалість робочого дня або перерв і відпочинку.
Або от - роботодавцю дозволять слідкувати за працівником за допомогою відеокамери, пристроїв запису звуку, перевіряти його листування в робочому/особистому телефоні або кореспонденцію на електронній пошті. Не попереджаючи про це працівника. При цьому обовʼязковою умовою трудового договору буде наявність у працівника засобів звʼязку і електронної пошти. Реалізація права людини на працю вимагатиме обовʼязкової наявності гаджета.
Місцями вбачається маніпуляція. Як то передбачений трудовим договором час відпочину для тих, хто працює віддалено. Але тривалість відпочинку роботодавець зможе встановити сам - хоч цілих 5 хвилин...
Про право працівників обʼєднуватись в профспілки, як того вимагає практика демократичних, цивілізованих країн, звісно ані слова.
Далі, як то кажуть, буде...
Не забуваймо, що Конституція України гарантує НЕпогіршення прав/умов/гарантій громадянина, але ж хто сьогодні у владних кабінетах згадує про Конституцію, вона ж на паузі …
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов вчора о 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко вчора о 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька вчора о 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський вчора о 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян вчора о 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер вчора о 08:44
- Ринок праці України: виклики та тренди 2025 року Ілля Літун 16.04.2025 19:23
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? Олександр Крайз 16.04.2025 17:10
- Соціально відповідальний бізнес: Як допомагати суспільству та зміцнювати бренд одночасно? Юлія Спориш 16.04.2025 15:49
- Професії зникають, навички – у тренді Юрій Баланюк 16.04.2025 14:45
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 16.04.2025 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін 16.04.2025 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко 15.04.2025 22:33
- Нація вбивць 372
- Терези Феміди: статистика виправдувальних вироків в Україні – симптом чи вирок системі? 217
- Професії зникають, навички – у тренді 142
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 121
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? 116
-
Україна з 1 липня перейде на номінальну напругу 230/400 вольт
Бізнес 14540
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 12983
-
В яких європейських країнах найбільше люблять котів. До добірки потрапили країни-сусідки України
Життя 11547
-
Потужність Rheinmetall в Україні значно перевищить заплановані 150 000 снарядів на рік
Бізнес 9850
-
Наймасштабніший спортивний івент літа: ВДНГ анонсує "Активну країну"
Життя 9285