Держава віддає багатоквартирні будинки на розграбування олігархам
В умовах тотальних злиднів діяльність приватних «управителів» зведеться до викачування наддорогої плати за опалення, електрику, воду, прибирання прибудинкових територій з мешканців будинків, які ще здатні хоч за щось платити. Неплатників виселятимуть...
Минулого року, попри негативні висновки експертів,олігархам вдалося протягнути через парламент закон «Про особливості здійсненняправа власності у багатоквартирному будинку».
Сутність цього закону полягає в тому, що держава тамісцева влада більше не несуть жодної відповідальності за житлові будинки іприбудинкові території, зокрема, їхутримання, експлуатацію, благоустрій, поточний і капітальний ремонт, тощо.
В теорії все виглядає красиво: будинком спільно володіютьмешканці, вони і мають потурбуватися про спільний комфорт. Для цього можуть абостворити організацію співвласників (ОСББ) для обслуговування будинку, абопризначити іншого «управителя» будинку, тобто, укласти договір з будь-якимпідприємством чи фізичною особою підприємцем на обслуговування будинку. До 1липня 2016 року мешканці багатоквартирних будинків зобов'язані створити ОСББабо призначити «управителя», інакше його на свій розсуд призначить місцевавлада.
Однак замислимось: чому ми ніде не бачили комерційнихпропозицій «управителів», чому наші поштові скриньки не ломляться від листівщастя, мовляв, оберіть нашу компанію «управителем»? Тому що нема комерційногоринку управління будинками, все законодавство спрямоване на придушенняконкуренції в цій сфері бюрократичною зарегульованістю та податковим пресом.Олігархам, які годуються на комуналці, конкуренції не потрібно.
На практиці є комунальні монополії, які контролюютьсяолігархами і місцевими князьками та мають мінімальні зобов’язання перед власниками житлащодо мінімального рівня якості послуг та технічного стану житла. Олігархихочуть перевести ці комунальні монополіїз власності громад у свою приватну власність, при цьому привласнити лише грошовіпотоки, а від всіх зобов’язань відмовитися.
Місцеві князьки на замовлення олігархів фактично,доводять до банкрутства житлове господарство, щоб потім відібрати у людей майно.
Олігархи на законодавчому рівні пролобіювализаконодавство, яке не дозволяє жодному малому бізнесу в обхід їхніх «договорняків»запропонувати людям вигідні умови обслуговування та модернізації житла.
Також олігархи знають, що створити ОСББ – затратнийпроект, який потребує високого рівня свідомості та відповідальності мешканців ікультури побудови довірчих відносин. В невеликих будинках без допомогипрофільного малого бізнесу, якого в нас немає, створювати ОСББ простонерентабельно.
Тому старі будинки віддані олігархам на розграбування.Внаслідок відсутності конкуренції на ринку через місцеву владу вони призначатьсвоїх приватних «управителів» в коженбудинок. «Управителі» виконуватимуть функції старих ЖЕКів, але, на відміну відтих, робитимуть лише те, за що зможуть зібрати кошти з мешканців, причому знадбавкою на рентабельність, бо благодійність у олігархів на копійки, а грабіжна мільярди.
В умовах тотальних злиднів діяльність олігархічних«управителів» зведеться до викачування наддорогої плати за опалення, електрику,воду, прибирання прибудинкових територій з мешканців будинків, які ще здатніхоч за щось платити. Неплатників виселятимуть, житло дістанеться «управителям»– до такого рейдерства долучаться дуже ефективні приватні силові структури,юридичні та охоронні. Про ремонти та благоустрій можемо забути.
В майбутньому, напевне, «управителі» спробують отриматиземлю під багатоквартирними будинками в рахунок боргів мешканців.Старі будинки перетворяться в непридатнідля проживання, а на їх місці вже будуватиметься нова комерційна нерухомість здраконівськими квартплатами.
Багато організацій зараз почали пропаганду в стилі«будьте відповідальними власниками», іншими словами, кажуть нам цим лицемірнимгаслом – виживайте як хочете, держава не зобов’язана вам допомагати. Такцинічно піднімається шум для прикриття розграбування багатоквартирних будинківта перетворення зубожілих українських сімей на рабів, залежних від кожного чихамісцевого олігархічного князька.
Щоб не дати себе пограбувати, не втратити свої квартири,мешканці міст мають вимагати від місцевої влади фінансування нормального утриманнякомунального господарства і перед передачою в управління згідно закону 1992 року вимагати проведення капітальногоремонту за рахунок попереднього власника ( держави або місцевої влади)!
Окрім того, в майбутньому маємо розмінувати цю бомбууповільненої дії, скасувати олігархічне законодавство, знищити в зародкунебезпечну монополію «управителів».
Сподіваюсь це зможе зробити новий, очищений від корупції парламент.
УП, 02.03.2016
- Енергоефективність для багатоповерхівок: інвестиції в енергію, які окупляться Христина Ліштван 16:42
- Експорт української продукції в Азербайджан зріс на 15,1% за 10 місяців 2024 року Юрій Гусєв 14:30
- Підстави для виселення при зверненні стягнення на предмет іпотеки Євген Морозов 14:16
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників Юрій Дюг 07:32
- Доплата за фактичні квадратні метри об`єкту інвестування Євген Морозов вчора о 14:52
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними Євген Магда вчора о 11:28
- З 1 грудня зміняться правила бронювання: з'явилася Постанова Кабміну Віталій Соловей 23.11.2024 20:23
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно Любов Шпак 23.11.2024 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 23.11.2024 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 23.11.2024 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов 22.11.2024 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак 22.11.2024 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко 22.11.2024 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Час затягувати паски 334
- "Компостер подій" Кремля: будьте пильними 162
- Історичний кіт у мішку: чому піврічні торги деревиною обурили деревообробників 137
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю 85
- Як зниження міжнародної підтримки впливає на гуманітарне розмінування в Україні 77
-
Чоловіки, які прийшли на підприємство і були заброньовані після 18 травня, втратять бронь
уточнено виправлено Бізнес 8981
-
24 листопада в Україні відключатимуть світло – деталі
Бізнес 8505
-
В Україні фальсифіковані до 25% молочних продуктів: голова Спілки молочних підприємств
Бізнес 7221
-
Найвища гора Західної Європи та найефектніша гора Франції: неперевершений Монблан — фото
Життя 3774
-
7 країн світу, які платять іноземцям за переїзд до $90 тисяч: деталі
Життя 3384