Треба припинити дискримінацію наукових працівників.
Нещодавно, як член комітету соціальної політики і праці, я запропонував підтримати і прийняти зміни до статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (щодо пенсійного забезпечення наукових працівників). Я сам науковець, довгий час пра
Нещодавно, як член комітету соціальної політики і праці, я запропонував підтримати і прийняти зміни до статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» (щодо пенсійного забезпечення наукових працівників). Я сам науковець, довгий час працював викладачем одного з провідних столичних вузів, тому на мою думку, мають статися зміни, що припинять дискримінацію наукових працівників.
На сьогодні існує ряд суперечностей в законодавчій базі, які розмежовують науковців на тих, хто працює в бюджетній сфері, і на тих, хто працює в інших підриємствах. До цього часу пенсії для науковців бюджетних установ нараховувалися за рахунок державного бюджету, а для науковців інших підприємств і організацій - за рахунок коштів самих підприємств і організацій. Новим законопроектом пропонуєтьсявстановити, що різниця між сумою пенсії, призначеної за Законом «Про наукову діяльність», та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, для наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, в тому числі вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації, що віднесені до сфери управління відповідних органів державної влади, фінансується за рахунок коштів державного бюджету.
Таким чином, державні підприємства та організації, що не є бюджетними, сплачують різницю між сумою призначення пенсії за Законом та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів з власних прибутків. Незважаючи на те, що зазначені підприємства та організації, віднесені до сфери управління органів державної влади, є виконавцями державних програм, тобто у своїй діяльності враховують суспільні інтереси, і додаткових надходжень не мають.
Щодо бюджетних науково-дослідних (науково-технічних) установ, то крім пільг з виплати різниці пенсії, вони не сплачують податок на прибуток, ПДВ, податок на землю, дивіденди до Державного бюджету України.
Я вважаю, що така дискримінація деяких державних підприємств, установ, організацій, що здійснюють наукову та науково-технічну діяльність, призводить до зменшення їх конкурентоздатності. Державні підприємства та організації, що не є бюджетними, але які віднесено до сфери управління відповідних органів державної влади, перебувають у нерівному становищі щодо інших суб’єктів господарювання. А це прямо суперечить Господарському Кодексу - в частині організаційно-правових форм суб'єктів господарювання державної форми власності.
Таким чином, запропонованими змінами, буде усунуто різне трактування норм закону щодо підстав та механізму віднесення окремих суб'єктів господарювання до державної форми власності та внаслідок цього буде встановлено рівне пенсійне забезпечення всіх працівників.
Прийняття законопроекту не потребує внесення змін до інших законодавчих актів, а також додаткових бюджетних асигнувань, оскільки законопроект спрямований лише на усунення суперечностей між окремими законодавчими актами.
- Робоче навантаження аудитора або чому варто навчитися грамотному плануванню аудиту Ольга Рубитель вчора о 19:36
- Повноваження суду самостійно розраховувати податковий борг для платника податків Євген Морозов вчора о 10:05
- Антисоціальні подарунки під ялинку від слуг народу Андрій Павловський 04.01.2025 11:54
- Здійснення оплати судового збору особою, яка не є стороною у справі Євген Морозов 04.01.2025 10:19
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 04.01.2025 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70% Володимир Горковенко 03.01.2025 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков 03.01.2025 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда 03.01.2025 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук 03.01.2025 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов 03.01.2025 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
-
"Не залишиться місць, де можна сховати награбоване". АРМА впроваджує в роботу супутники
Бізнес 11011
-
Байден заборонить нові нафтові розробки на площах Атлантики та Тихого океану
Бізнес 9686
-
Криза в російській авіації: одразу у двох літаків відмовили двигуни під час польотів
Бізнес 6956
-
Бізнес-тиждень: Україна припинила транзит російського газу, а ціни в Європі зросли до максимуму
Бізнес 4152
-
Серіал "Дипломатка" претендує на "Золотий глобус": продюсерка й актори розповідають про шоу
Життя 3294