Реєстрація платником ПДВ
Питання реєстрації платником податку на додану вартість завжди залишалося актуальним для юридичних осіб. Така актуальність в першу чергу зумовлена бажанням контрагентів працювати лише з платниками ПДВ, а також “важкою” процедурою набуття статусу платника
Питання реєстраціїплатником податку на додану вартість завжди залишалося актуальним для юридичнихосіб. Така актуальність в першу чергу зумовлена бажанням контрагентів працюватилише з платниками ПДВ, а також “важкою” процедурою набуття статусу платника ПДВ.Така процедура є несприятливою для юридичних осіб через строки, які передбаченізаконодавством для подання заяви про реєстрацію, а також через строк з якогоюридична особа буде вважатися платником ПДВ, а отже отримає право на податковийкредит та видачу податкових накладних.
Законодавствомпередбачена добровільна та обов’язкова реєстрація платником ПДВ. Щододобровільної реєстрації, то така реєстрація хоча і дозволяє безперешкодно статиплатником ПДВ, проте юридичній особі потрібно прочекати значний період часу змоменту прийняття рішення про необхідність набуття статусу платника ПДВ домоменту отримання такого статусу. Для реєстрації у добровільному порядкуподати документи можна лише з 1 по 10 число календарного місяця, а якщо цейтермін пропущений, то потрібно чекати наступного місяця. Але це ще не все,навіть якщо Ви встигли подати документи в потрібний строк, то для того, щоббути платником Вам все одно потрібно чекати наступного місяця, оскількивідповідно до законодавства Ви будете платником ПДВ лише з цього часу. Тобтодля того, щоб добровільно зареєструватися платником ПДВ потрібно чекати якмінімум 20 днів, а у більшості випадків набагато більше, навіть до 50 днів.
Такі строкидобровільної реєстрації є необґрунтованими для юридичної особи, якій потрібнокожного дня вести господарську діяльність і не зрозуміло чим вони зумовлені.Юридична особа не може чекати більше місяця для того, щоб набути статусплатника ПДВ, оскільки за цей час вона постійно буде втрачати можливістьзаключити вигідні договори з контрагентами. Це зумовлено в першу чергу тим, щоконтрагенти юридичної особи, які є платниками ПДВ не бажають працювати зюридичними особами, які не є платниками ПДВ, оскільки у випадку такої співпрацівони не отримають право на податковий кредит, а як наслідок і на бюджетневідшкодування. Тому добровільна реєстрація платником ПДВ не може забезпечитиналежного ведення бізнесу і часто призводить до значних втрат коштів.
Єдиним способомуникнути всіх забаганок передбачених Податковим кодексом щодо строківреєстрації платником ПДВ є процедура обов’язкової реєстрації. Така процедурапередбачає строки, які є більш сприятливими для бізнесу. Проте для того, щобзастосувати таку процедуру необхідно виконати вимогу законодавства щодо оборотуу розмірі 1 млн. гривень. Після отримання такого обороту юридична особа можеподати заяву про реєстрацію платником ПДВ у будь-який момент, невтрачаючи можливість нормальної співпраці з контрагентами. Вже через 3 дніпісля подання такої заяви вона буде зареєстрованою.
Процедураобов’язкової реєстрації є хорошим способом уникнути необхідності чекатиреєстрації платником ПДВ і не втратити можливість укладення вигідних договорівз контрагентами. Єдине, що може стати на перешкоді у юридичної особи привикористанні цього способу реєстрації це відсутність можливості створенняобороту у розмірі 1 млн. гривень, проте і цього можна уникнути звернувшись доюридичних фірм, які пропонують створення обороту цілком законним способом.
- Пенсійна рулетка Андрій Павловський 19:35
- Чому у відпустках приймають рішення про звільнення? Ольга Малахова 17:10
- Made in Vietnam, approved in Kyiv: схема по-новому Дана Ярова 17:02
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір вчора о 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова вчора о 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар вчора о 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова вчора о 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 09.07.2025 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 09.07.2025 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 148
- Пенсійна рулетка 140
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 105
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? 52
- Справи про міжнародне викрадення дітей в світлі практики Верховного Суду 49
-
"Цифри шокують". Гетманцев оприлюднив дані про найбільші в Україні пенсії
Фінанси 13177
-
Борги українців продають на аукціонах. Що це значить для боржників?
Фінанси 6251
-
Банк ЄС анонсував 600 млн євро для України: найбільша сума – на відновлення ГЕС
Фінанси 4918
-
Перший випадок зворотної релокації: у Чернігові запустили фабрику, привезену з Польщі
Бізнес 4840
-
"По-справжньому довіряти одне одному": сім фраз, які використовують пари з міцною довірою
Життя 4833