Таємні агенти ДВБ НПУ
Таємні агенти поліції іноді самі стають злочинцями. Це відчуття безкарності агента та надія на своїх покровителів? Чи вчинення злочинів у співучасті з внутрішньою безпекою поліції?
Два роки тому у своєму блозі я описував ситуацію, яка склалася навколо колишнього начальника Пологівського відділу поліції Запорізької області, полковника, учасника бойових дій на сході нашої країни. Він став жертвою провокації хабаря з боку свого ж заступника та працівників внутрішньої безпеки Запорізької обласної поліції.
Під час досудового розслідування у цій справі мною, як адвокатом, здійснювався збір доказів щодо його невинуватості. Так, під час спілкування з працівниками Пологівського відділу поліції, мешканцями та підприємцями Пологівського району я отримав інформацію, що заявник у кримінальному провадженні (провокатор хабаря), він же начальник сектору кримінальної поліції Пологівського відділу поліції, на протязі багатьох років систематично «кришує» незаконний бізнес на території району, отримує хабарі від затриманих осіб за припинення кримінальних проваджень, особисто здійснює крадіжки матеріальних цінностей з території Пологівського депо Придніпровської залізниці.
Всі ці факти мною були надані працівникам Генеральної прокуратури як підтвердження протиправної діяльності заявника та його мотивів спровокувати начальника Пологівського відділу поліції на отримання неправомірної вигоди, щоб зайняти посаду останнього.
Ця робота не пройшла даремно. Прокуратурою було розпочато досудове розслідування під час якого виявлено злочинне угруповання у Запорізької області, до складу якого входять: керівники Головного управління поліції Запорізької області та місцевих підрозділів поліції, працівники охорони Укрзалізниці та інші особи. Загалом це угруповання налічує понад 30 осіб, які налагодили розкрадання дизельного палива, вугілля та металу з об'єктів Укрзалізниці. Частина з вказаних осіб вже затримана працівниками Державного бюро розслідувань.
Одним з активних учасників цього угруповання є начальник сектору кримінальної поліції Пологівського відділу поліції, який й був викривачем начебто протиправної діяльності мого клієнта.
Наразі виникає питання щодо доброчесності та ефективності роботи внутрішньої безпеки управління поліції Запорізької області. Чому ж підрозділ, який має очищати лави поліцейських від недоброчесних, корумпованих працівників, навпаки вербує, використовує та потурає подальшій кар’єрі таких поліцейських як начальник сектору кримінальної поліції Пологівського відділу поліції? Якщо управлінню внутрішньої безпеки було відомо кримінальне минуле їхнього агента, чому вони не припинили його злочинну діяльність? Якщо діяння, які вчинював цей працівник, продовжувались тривалий час та вчинялися у складі організованої злочинної групи разом з іншими керівниками органів поліції Запорізької області, чи відповідають працівники внутрішньої безпеки своїм займаним посадам?
Наразі досудове розслідування у кримінальному провадженню триває. Доведеність вини вказаних осіб встановить суд.
У цій статті використовувалась інформація з публікацій мережі інтернет.
https://ua.interfax.com.ua/news/general/750941.html
- Щодо накладення штрафів одним державним органом за виконання вказівок іншого Олександр Серт вчора о 22:46
- Критично важливі підприємства мають підтвердити свій статус до 28 лютого 2025 року Віталій Соловей вчора о 21:46
- Ракети та дрони тиснуть на психіку Євген Магда вчора о 16:44
- Чому ChatGPT не замінить людей, а допоможе їм стати ефективнішими Ярослав Кондратюк вчора о 11:50
- Rebuild Ukraine: ключовий крок у відбудові України Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 11:31
- Вид судового провадження щодо визначення місця проживання дитини Євген Морозов вчора о 09:47
- С кем собрался воевать Дональд Трамп? Володимир Стус вчора о 01:39
- Право на гідність: шлях до інклюзії та рівності Данило Зелінський 27.11.2024 14:24
- Якнайкращі інтереси дитини: адвокатський погляд на визначення місця проживання дитини Світлана Приймак 27.11.2024 11:00
- Можливість оскарження ухвал Вищого антикорупційного суду у справі про застосування санкцій Євген Морозов 27.11.2024 10:49
- Мобилизация 50+: действительно ли существует запрет? Віра Тарасенко 26.11.2024 21:58
- Сила особистого бренду Наталія Тонкаль 26.11.2024 18:43
- Як ініціювати приватизацію обʼєкту та організувати роботу з Фондом державного майна Віталій Жадобін 26.11.2024 15:31
- ЄС затвердив нові вимоги до промислових зразків Дмитро Зенкін 26.11.2024 14:11
- Чи мають право слідчі відібрати ваш телефон? Сергій Моргун 26.11.2024 11:20
-
Найстаріший чоловік у світі: новий рекорд у Книзі Гіннеса
Життя 29278
-
Новий аграрний єврокомісар назвав українське сільське господарство "слоном у кімнаті"
Бізнес 20008
-
ПУМБ хоче залучити частину клієнтів monobank
Фінанси 12353
-
Без Пушкіна: у Харкові перейменували театр на честь українського письменника
Життя 11970
-
Центробанк РФ негайно оголосив, що припиняє купувати валюту на тлі падіння рубля
Фінанси 11385