Дональд Трамп – політичний труп?
Українські ЗМІ знову заполонили новини про Дональда Трампа - навіть в умовах вторгення рф українців і далі цікавить доля одіозного президента.
Однак у Сполучених Штатах такого ентузіазму не розділяють. Подейкують, що на його заявку на президентські вибори 2024 року очікує провал. Чи нарешті ми можемо ховати політичну карʼєру Дональда Трампа та якщо так, то коли відбудеться церемонія прощання?
Як би не тішились фанати Трампа у 2021 році і як би вони нас не лякали, іронія долі - доволі цікава річ. Справа у тому, що вже тоді проти Трампа та його команди було відкрито кілька кримінальних справ, що цілком реалістично могли стати йому на заваді до повернення до Білого дому. Обвинувачення включають у себе податкове шахрайство та фінансові маніпуляції.
Після блокування доволі популярних акаунтів пана Дональда у соцмережах, його команда почала думати про альтернативні шляхи налагодження звʼязку з фанбазою та залучення до неї нових осіб. Головними опціями були створення власної соцмережі та власного телеканалу. Зрештою, #TrumpTeam вирішила піти більш сучасним шляхом і спробувала створити власну соцмережу на базі сайту Трампа. Однак надто великої популярності вона не отримала, а згодом і взагалі була заблокована. Це здивувало багатьох політичних оглядачів, оскільки прихильники Трампа зазвичай є дуже активними в онлайн-просторі, зокрема на іміджбордах (4chan i Reddit). Втім навіть їх активності не вистачило, щоб втримати новий проєкт на плаву.
І ось Трамп ледь почав свій тур по американським містам та підготовку до президентських виборів 2024, так на нього зійшла лавина розслідувань за вищезгаданими відкритими кримінальними справами. До цих звинувачень додалось одне доволі цікаве - утримання таємних документів. Попри перше враження, США є доволі бюрократичною країною. Є випадки, коли це всіх дратує та сповільнює низку важливих процесів, однак іноді такий рівень бюрократизації є корисним для суспільства (як от, наприклад, закриття скандальної компанії Theranos малою урядовою агенцією, що стало початком кінця афери). Виявляється, президенти США не мають переховувати у себе вдома секретні документи після завершення каденції у Білому домі. Пану Трампу, мабуть, хотілось мати хоча б якийсь компромат на майбутнє. Інакше наявність таємних документів, включно із досьє на президента Франції Макрона, пояснити важко. Саме тому обшуки у приватній резиденції Дональда у Мар-а-Лаго стали такою новиною.
Якщо раніше Трампу вдавалося вивертати усю токсичність ситуацій навколо нього на власну користь, то, схоже, цього разу на фоні усієї токсичності світу, звичайна американська публіка врешті втомилась від його політичних ігор. Так, Дональд все ще є дуже ймовірним претендентом на номінацію від республіканців у 2024, однак, вже зараз йому на пʼяти у рейтингах наступає губернатор Флориди - Рон ДеСантіс, що є більш передбачуваним у медійному плані, хоч і не менш контроверсійним у своїх діях персонажем. Крім того, хоч на цей момент позиція республіканців виглядає доволі добре напередодні виборів до Конгресу у листопаді цього року, втім вона не є надто впевненою, що може досить сильно похитнути «землю під ногами» політичної карʼєри Трампа.
Здається, ми повертаємось у часи політики без Трампа. Однак не варто бути такими щасливими завчасно - Дональд Трамп рідко коли здається без бою. Якщо він не отримає номінацію від Республіканської партії, він може піти альтернативним політичним шляхом, а саме шляхом створення власної політичної сили. Питання лише у тому, чи здались без бою його прихильники, вже знайшовши менш токсичних героїв.
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 13.05.2025 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 13.05.2025 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 13.05.2025 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 13.05.2025 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 22108
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11075
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
8139
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 5824
-
"Російська весна – 2025". Як Москва посилила агресивну кампанію проти Молдови й Одещини
5475