Road Show для британських інвестицій в Україну
Інвестиційне роуд-шоу, за прикладом лондонського, - вдалий майданчик для результативних дискусій. Україні є сенс організовувати їх і в інших стратегічно важливих країнах і регіонах – у США, Китаї, Нідерландах, Таїланді, Алжирі, Єгипті, Індії...
Інвестфорум «Українське інвестиційне роуд-шоу», щозавершився в Лондоні, визначив рівень наших інвестиційних домагань і можливостіїхнього сприйняття у світі. Цей інтерес, можливо, не настільки високий, як намхотілося б. Україна справді не знаходиться в топі порядку денного британських ісвітових інвесторів. Але в цілому зацікавленість є. А в нинішніх політичнихумовах для нас це – позитивний фактор, що дозволяє рухатися вперед.
Найбільш явний і значний інтерес інвестори проявляють вУкраїні до IT-галузіі агросектору. Їхні перспективи не викликають сумнівів упартнерів. Ці галузі достатньо капіталізовані і можуть розраховувати на залученняінвестиційних капіталів. Це, мабуть, єдина однозначно позитивна новина для нас.
В інших напрямках інвестиціям все ще потрібно пробивати вУкраїні дорогу. Наші перспективи багато в чому обмежені недовірою інвесторів.Певною мірою ми дали їм привід сумніватися. Недотриманням зобов'язань і вцілому – необов'язковістю у відносинах із партнерами. Але в більшості випадківнедовіра викликана відсутністю довірчої комунікації з українськими партнерами.Багато інвесторів оцінюють інвестиційні перспективи України досить позитивно,вважаючи існуючі ризики не критичними.
Їм необхідні хоча би часткова передбачуваністьекономічної політики і гарантії повернення вкладень, в тому числі можливості їхвільного виведення із країни. Причому у більшості інвесторів, з якими менідовелося говорити, є розуміння того, що Україна ще не готова повною міроюзадовольнити усі очікування. Більше того, вони готові миритися із певноюекономічною нестабільністю, викликаною ситуацією на Донбасі. Але при цьомувимагають надійних юридичних гарантій власним інвестиціям. Саме цей пунктінвестиційної порядку денного українська влада зобов'язана забезпечити, якщовона, звичайно, зацікавлена ??в приході серйозних іноземних гравців.
На правах модератора сесії «Вдосконаленнябізнес-процесів» я звернув увагу на досить невелику кількість дійсно успішнихукраїнських кейсів у сфері корпоративного управління. Масштабних інвестиційнихпроектів, фахово підготовлених, і цим цікавих західним інвесторам, дійснонебагато. Зазначу кілька цікавих угод у фармакології, агросекторі та IT-галузі.Певний інвестиційний інтерес зберігають традиційні флагмани українськоїекономіки в галузі енергетики і металургії. Поступово зростає інтерес додіяльності українських компаній, що інвестують в інноваційні сектори економіки.
Для багатьох інвесторів відкриттям «Українськогоінвестиційного Road Show» став експортний потенціал українських аграрнихтехнологій. У тому числі в галузі селекції, генетики, створенні логістичної таперевалочної інфраструктури.
Підвищений інтерес до агросектору багато в чомупояснюється очікуваним скасуванням в Україні мораторію на продаж сільгоспугідь.Цей фактор грає на підвищення інвестиційних перспектив України, як одного зісвітових лідерів агробізнесу. Сьогодні іноземних партнерів все ще зупиняє відінвестицій в Україну відсутність інституту права власності на землю танедосконалість механізмів оренди.
Інвестиційне роуд-шоу, за прикладом лондонського, - вдалиймайданчик для результативних дискусій. Україні є сенс організовувати їх і вінших стратегічно важливих країнах і регіонах – у США, Китаї, Нідерландах,Таїланді, Алжирі, Єгипті, Індії...
Фактично це – формат якісної передпродажної підготовкиукраїнських інвестиційних проектів. Він дозволяє виробити спільний план дій,визначити сфери докладання зусиль, стратегію залучення інвестицій. Приграмотному використанні цей механізм наблизить Україну до реального отриманняінвестиційного капіталу.
Для координації стратегічних комунікацій іноземнихінвесторів і об'єктів їх інвестицій в Україні важлива наявність загальногопрезентаційного меседжу-боксу. Розробивши його, зможемо цілісно презентуватиможливості і перспективу України, як динамічного перспективного інвестиціногоцентру Східної Європи. Йдеться про нововведення, спрямовані на захист інтересівінвестора, юридичні механізми інвестицій, вирішення супутніх питань івироблення практичних рекомендацій.
- Можливості нашого студентства: як ЛНУ створює простір для розвитку, а не лише для навчання Віталій Кухарський 13:25
- Згода другого з подружжя при відчуженні автомобіля: юридичні наслідки та ризики Арсен Маринушкін 12:29
- Тиша, ручка і результат: секрет сильних керівників Катерина Мілютенко вчора о 22:33
- Нерозподілений прибуток КІКів: як законно уникнути податку в 23% в Україні Ростислав Никітенко вчора о 10:41
- Індустріальні парки як інструмент економічного зростання регіонів та країни Дмитро Соболєв 14.04.2025 14:23
- У ДРРП відсутні дані щодо майже кожного другого житлового об’єкта: Що це означає? Ольга Оніщук 14.04.2025 13:00
- Що робити під час обшуку на підприємстві: поради адвоката для бізнесу Сергій Пагер 14.04.2025 09:39
- Нація вбивць Георгій Тука 14.04.2025 08:43
- Час переосмислювати підходи: що НБУ може взяти з робіт Олів'є Бланшара? Олексій Бахтінов 14.04.2025 00:48
- Как продлить загранпаспорт за границей без военного билета: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 13.04.2025 20:52
- Відповідність як основа для ефективного функціонування освітніх закладів в сучасних умовах Сергій Пєтков 13.04.2025 20:13
- Суд захистив частину землі дружини від боргу чоловіка. Відповіді на питання від адвоката Павло Васильєв 12.04.2025 20:11
- Роботодавцю відмовлено в стягненні шкоди з працівника Артур Кір’яков 12.04.2025 13:18
- Один рік як межа: чому строк дії договору може зруйнувати правові відносини Світлана Приймак 11.04.2025 20:06
- Закон – один для всіх! Але, це не точно Георгій Тука 11.04.2025 17:17
-
Завод Порошенка-молодшого першим в Україні почав варити цукор із сиропу
Бізнес 31601
-
Вперше в історії українка стала володаркою титулу "Міс США-2025": фото
Життя 22521
-
Позіхання може бути небезпечним сигналом дефіциту сну: експерти пояснюють чому
Життя 12929
-
Алхім, Саша Бо, Юлічка Верба: чому блогери масово позбавляються губ та інших б’юті-ін’єкцій
Життя 11842
-
Нардеп: Болгарія запропонувала переглянути вартість реакторів для ХАЕС
Бізнес 11237