Півжиття в заторі: яких змін потребує київська транспортна система
Замість працювати чи проводити час з родиною, ми 2,5 тижні на рік стоїмо в заторах.
Кожен киянин проводить 1-2 години на день у заторах. За рік ми втрачаємо на нераціональних маршрутах близько 400 годин, а це майже 17 днів життя. Тобто замість працювати чи проводити час з родиною, ми 2,5 тижні на рік стоїмо в заторах.
Одними з найперевантаженіших доріг є в’їзди в місто. Наприклад, щоб в’їхати в Київ з боку Ірпеня, необхідно проїхати через вулицю Наумова. Як проїхати, спочатку вам доведеться простояти в заторі від 30 до 90 хвилин і лише потім — в'їхати в місто.
Мешканці прилеглих будинків скаржаться на безперестанний шум та загазованість повітря. Воно й не дивно: вулиця має по дві смуги в кожну сторону. Колона машин рухається в заторі зі швидкістю десь 5 кілометрів на годину.
За підрахунками Генерального плану проспект Академіка Палладіна, в який виїжджають машини з вулиці Наумова, є однією з найбільш завантажених ділянок міста. На цій ділянці щодня проїжджає близько 50 тисяч автомобілів.
Дорога проходить як через приватний сектор, так і через багатоповерхівки. І жильці перших поверхів на собі відчувають всі переваги життя біля траси. Вихлопи від машин підіймаються вгору і створюють своєрідну повітряну трубу з СО2. Це життя як у газовій камері.
Київ за останні 100 років наблизився за кліматом до Одеси 1900 року. Глобальне потепління і загазованість повітря тому причина. Якість повітря в столиці є жахливою. І збільшення кількості автівок і часу, який вони проводять у заторах, лише збільшують викиди вуглецю в повітря.
Такий транспортний колапс не повинен відбуватися у столиці, де перетинається величезна кількість транспортних шляхів.
Для вирішення подібного роду питань у всьому світі використовують інтелектуальні транспортні системи. Це коли у транспортному моделюванні міста використовують інноваційні розробки для регулювання транспортних потоків.
Наприклад в США вже функціонує четверта версія системи (ITS-4). Вона може визначати географічне положення транспорту в режимі реального часу за допомогою GPS і відстежувати його характеристики, стан вантажу в динаміці. Зібрану інформацію використовують для постійного поліпшення функціонування всієї транспортної мережі.
Поки в Києві ще не впровадили на загальному рівні інтелектуальне транспортне моделювання, необхідно вирішувати проблеми точково.
Наприклад, для розвантаження затору на Наумова є два рішення:
Поставити світлофори та камери для фіксації порушення при в’їзді в місто Київ. Тоді, якщо кількість машин буде все ще велика і будуть утворюватися затор, він буде стояти в межах лісу і не заважати жителям прилеглих будинків.
Побудувати третє транспортне кільце. Якщо зараз через Академмістечко повинні проїхати не тільки ті, хто їде в центр, але й ті, кому треба на Оболонь. Тому поява третього транспортного кільця розвантажить дороги, і до Києва не буде заїзджати транзитний транспорт.
Другий варіант є більш затратним і для його втілення потрібен час. Проте ефективність нової транспортної розв'язки буде в рази більша. До того ж будівництво третього транспортного кільця є ініціативою Великого будівництва, започаткованого Президентом.
Проєкт Велике будівництво має на меті спростити транспортну систему України та дати рішення там, де їх не було досі.
Коли я був на транспортному форумі “Смарт Сіті” в Барселоні, то побачив, що транспорт у величезному місті може функціонувати правильно і не шкодити екології, і при цьому бути економічно вигідним.
Транспортна система Барселони включає в себе метро, автобус, трамвай, фунікулери та приміське залізничне сполучення. Дуже схоже на Київ, так?
Одна поїздка на будь-якому виді транспорту коштує 2,40€. Це досить дорого, тому вигідніше купувати проїзний за 11,35€ і мати можливість проїхатися 10 разів на ВСІХ видах транспорту.
Подібні універсальні проїзні існують майже в усіх містах Європи. В Берліні, Парижі чи Стамбулі ви купуєте одну картку і може розрахуватися нею хоч в автобусі, хоч в метро.
Це дуже зручно, адже не потрібно купувати кожен раз квиток чи шукати дрібні купюри, щоб поповнити в автоматі картку. Поповнити барселонський проїзний можна і кредиткою.
Транспорт у Києві завжди був проблемною точкою. І зараз ситуація наближається до критичної межі. Київський владі треба приймати рішення і переймати досвід європейських колег. А то ми так і будемо проводити півжиття в заторах на в'їзд та виїзд з Києва.
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
24100
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 16967
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 11527
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11062
-
"Російська весна – 2025". Як Москва посилила агресивну кампанію проти Молдови й Одещини
5419