Європарламент, європейський сервіс, або чому в Україні трава зеленіша
До Європарламенту в нашій країні ставляться з цікавістю та деяким побоюванням. Як до всього нового та невідомого.
До Європарламенту в нашій країні ставляться з цікавістю та деяким побоюванням. Як до всього нового та невідомого. Не всі представники нашої еліти, не говорячи про пересічних громадян, розуміють його роль та функції, а головне яке відношення він має до України.
Тим більше вважаю доцільним поділитись досвідом візиту на GR форум у Брюсселі у складі української делегації політиків, бізнесу, громадськості та медіа для представників недержавного сектору, які мають плани на Європу.
Участь у подібних комунікаційних платформах міжнародного рівня, дуже бажана для обміну досвідом та побудови партнерських відносин. Кожен з членів делегації об'єднаних Українською асоціацією професіоналів у сфері GR та лобістів їхав зі своєю місією, і напевно знайшов те, що шукав. Політики почули європейське ставлення до передвиборчих президентських програм та змогли «прозондувати» потенційну підтримку заходу, телеканали отримали підписи європарламентаріїв за свободу слова в Україні (ситуація з NewsOne та 112), бізнес відкрив нові ринки.
Як представника громадського сектору, мене цікавили перспективи реалізації спільних правозахисних проектів та пошук потенційних партнерів. Торкались і гендерних питань, жіночого лідерства, оскільки це ТОП запит у всьому світі і ДЄП охоче готові співпрацювати у даному напрямку.
В ЄП готові підтримувати соціальні законодавчі зміни, а заручившись міжнародною підтримкою в Україні їх буде легше проголосувати. Так само ЄП зацікавлені в підтримці Україною актів, які мають європейське значення, наприклад багатостраждальної Стамбульскої конвенції. Це доступні механізми цивільного лобіювання, які треба використовувати.
Отже, співпраця громадськості з Європарламентом у форматі win win не просто можлива а необхідна. Інтерес до NGO є, але зважаючи на неготовність запропонувати комплексні рішення для українських реалій, потрібно презентувати їх самім.
І ще. ДЄП набагато більше уваги приділяють внутрішньому змісту та коефіцієнту корисної дії від своєї діяльності, ніж зовнішній атрибутиці. Дана позитивна тенденція, впевнена, скоро знайде своє відображення і в Україні.
Декілька слів про європейський сервіс. Як людина, що досить часто подорожує, не маю щодо нього ілюзій. На відміну від України, де до кожного клієнта ставляться індивідуально, в Парижі офіціантка зверталась до мене на «ти», а біля Ватикану досить складно знайти смачну італійську їжу, хоча це зазвичай проблема всіх туристичних місць.
Не вразили і у небі. За шість перельотів мала змогу порівняти наші та європейські авікомпанії. В Шарль-де-Голль - моїй першій зупинці, повернули нову валізу, з геть відрваною ручкою. Дещо зіпсований настрій нічого, якби не тиждень відряджень попереду. На прохання замінити багаж (так зазвичай роблять) відповили, що представництва LOT в CDG не має, і змогли запропонувати лише заяву про компенсацію. Яку LOT люб’язно пообіцяв розглянути протягом 4 тижнів.
В результаті, для компанії, яка не отримує державної підтримки, МАУ вдалось досягти певного рівня. Так, є проблеми із затримкою рейсів, але робота і зростання в умовах збройного конфлікту, економічної та політичної нестабільності, викликає повагу. Після приватизації, без підтримки держави, вони змогли стати достатньо потужнім мережевим перевізником по українським міркам. А як пересічного пасажира, мене все ж таки підкупає наш привітній сервіс, радше ніж європейський «брют».
Підсумовуючи викладене, 50 на 50 враження від ЄС цього разу. Нам безперечно є що перейняти. Але точно знаю, що з будь якого відрядження, імпортуючи найкращі практики, я буду повертатись саме в цю країну.
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль вчора о 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов вчора о 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 14.11.2024 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
-
Найкращі вбрання конкурсу "Міс Всесвіт-2024" – фото
Життя 25790
-
Два українських села увійшли до списку 55 найкращих сіл у світі
Життя 13442
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 7765
-
Кольори заходу сонця і мексиканський стиль: нова колекція Carolina Herrera: ФОТО
Життя 4723
-
Кабмін затвердив нові критерії бронювання працівників: деталі
Бізнес 4172