Верховна Рада схвалила законопроєкт про збереження лісів
Верховна Рада України прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів»!
Сьогодні Верховна Рада України прийняла у другому читанні законопроєкт 5650 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів» за проголосували 273 народні депутати України.
Законопроєкт пройшов довгий і складний шлях. 28.04.21 року, коли приймався законопроєкт 2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин», ми з ЕкоКомітетом подали природоохоронні правки, які, на жаль, не були прийняті профільним комітетом і яким не вистачило зовсім трохи голосів (за правку проголосувало 215 депутатів), коли я поставила їх на підтвердження в залі парламенту. Тоді голова Фракції «Слуга Народу» Давід Арахамія пообіцяв мені що ми все одно приймемо необхідні зміни і він буде першим хто підпише цю законодавчу ініціативу. Так, 11.06.21 з’явився законопроєкт 5650 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів», який підписало більше 100 народних депутатів України. 15.07.21 - конституційною більшістю голосів (301 голос), законопроєкт було прийнято у першому читанні. Незважаючи на такий позитивний старт, далеко не всі норми, які ми хотіли, вдалося зберегти. Проте, все одно законопроєкт є надзвичайно важливим та прогресивним, а саме:
Запроваджується термін «самозаліснена ділянка» та встановлюється для них можливість спрощеного ведення лісового господарства. Також, під час здійснення землеустрою землевпорядники будуть зобов’язані проводити визначення самозаліснених ділянок.
Змінюються підходи до консервації земель. Тепер їй будуть підлягати не тільки еродовані землі, але й ті, які використовуються з порушенням вимог законодавства про охорону земель, що дозволить вивести з експлуатації ті землі, де це потрібно з екологічної точки зору. Кардинально спрощуються процедури лісорозведення та консервацїі земель приватної власності за бажанням власника, що буде стимулювати створення приватних лісів та приватних природоохоронних територій.
Держава отримала право викупу земельних ділянок приватної форми власності з метою ведення лісового господарства або створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду, що дозволить здійснювати на цих ділянках лісорозведення та охорону цінних природних територій.
Забороняється поширення інвазійних видів дерев у природні екосистеми під час лісовідновлення та лісорозведення, а також відповідний термін «інвазійні види дерев» включено у Лісовий кодекс України.
Забороняється проведення лісорозведення на степових ділянках, що дозволить зберегти цінні степові та лучні природні екосистеми.
Комунальні лісогосподарські підприємства тепер можуть підтверджувати право власності на ліси на підставі матеріалів лісовпорядкування, що дозволить зупинити необдуману вирубку приміських лісів.
Прийняття даного законопроєкту - це наш європейський курс, відповідно до європейського зеленого курсу, лісової стратегії ЄС до 2030 року та Державної стратегії управління лісами України до 2035 року.
- Рішенням суду з працівника (водія) стягнуто упущену вигоду Артур Кір’яков 18:25
- Чому корпоративний стиль – це більше, ніж просто форма Павло Астахов 12:09
- От трансфера технологий к инновационному инжинирингу Вільям Задорський вчора о 21:33
- Начинается фаза глобального разгона инфляции и масштабных валютных войн Володимир Стус вчора о 18:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? Дмитро Пульмановський вчора о 18:12
- Баланс між обставинами злочину та розміром застави Богдан Глядик вчора о 17:09
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище Віталій Кухарський вчора о 16:32
- Інноваційні виклики та турбулентність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістиці Юрій Щуклін вчора о 14:16
- Тіньова пластична хірургія в Україні: чому це небезпечно і як врегулювати ринок Дмитро Березовський вчора о 11:30
- Модель нової індустріалізації України Денис Корольов 17.04.2025 20:15
- Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі Галина Янченко 17.04.2025 16:18
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи Оксана Левицька 17.04.2025 15:23
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків Акім Кібновський 17.04.2025 15:17
- Топ криптофрендлі юрисдикцій: де найкраще розвивати криптобізнес? Дарина Халатьян 17.04.2025 14:18
- Червоні прапорці контрагентів у бізнесі Сергій Пагер 17.04.2025 08:44
-
Оприлюднено текст меморандуму щодо угоди про копалини
Фінанси 13541
-
FT: Raiffeisen призупинив продаж російської "дочки" через зближення США та РФ
Фінанси 5196
-
Аграрії з Кіровоградщини купують недобудовану лікарню в центрі Києва. Для чого
Бізнес 5029
-
"Червоні двері, жовті двері": небезпечна гра серед підлітків чи черговий тренд із TikTok
Життя 4806
-
Сто днів на відповідь: став остаточно зрозумілим дедлайн Трампа для Путіна
Думка 4144