Ключові помилки в маркетингу та як їх уникнути
Яких ключових помилок припускаються маркетологи та як їх уникнути розбираємося далі.
Потужні маркетингові кампанії здатні змусити людей говорити про вашу компанію, привернути широку увагу ЗМІ й аудиторії та в подальшому збільшити прибуток за рахунок притоку нових клієнтів. І навпаки, необдумані та хаотичні маркетингові рішення можуть значно позначитися на доходах бізнесу.
Яких ключових помилок припускаються маркетологи та як їх уникнути розбираємося далі.
Відсутність планування
Часто власники бізнесу починають займатися стихійним маркетингом без належного планування, стратегії та оцінки й бюджетування структури бізнес-процесів компанії. Саме тому раджу завжди приділяти увагу розробці стратегії й плануванню тактичних дій з маркетингу з обов’язковим визначенням дедлайнів досягнення результатів.
Бліде пакування
Здебільшого власники намагаються економити на пакуванні, зовнішньому вигляді та внутрішньому наповненні продукту. Проте «сірість» знижує конверсію в ритейлі, де пакування є головним способом комунікації зі споживачем.
Інвестиція в дизайн пакування має передбачати не тільки «відмінність на полиці», а й бажання отримати досвід розпакування і зберігання. Пакування сьогодні повинно бути не просто помітним, але ще й «INSTAGRAMABLE», тобто таким, яким точно захочеться поділитися у соцмережах.
Тотальна лідогенерація
Орієнтація виключно на актуальний попит є небезпечною стратегією, адже щойно тільки реклама вимикається, бізнес зупиняється. Більше того, вартість залучення клієнтів для «no name» компаній є завжди набагато вищою.
Формуйте впізнаваність бренду, аби бути помітними. Виберіть стратегію та комунікацію для продукту, визначіть ЦА і невтомно бийте в одну точку, допоки споживачі не почнуть асоціювати вашу продукт з певною категорією у магазині. Яскравими прикладами подібного асоціативного ряду є такі бренди як Whiskas, Fairy тощо.
Прагнення універсальності продуктів
Комунікація всіх можливих особливостей і характеристик продукції одразу створює продукти без конкурентної переваги та диференціації.
Важливо виділити «силу» та зосередитися на ключовій причині, чому варто купувати саме ваш продукт, а не конкурента, і вже до неї додавати ключові характеристики.
Створення «вигідної» вартості
Спроби обрати «ціну для всіх» не мають цінності й ведуть до «цінового болота». Люди завжди прагнуть отримати найдорожчий або найдешевший продукт.
Стратегія найвищої ціни в категорії передбачає створення доданої вартості та статусу від володіння чи користування продуктом. Визначивши найнижчу ціну, необхідно будувати доступний бренд «без зайвих» характеристик зі зменшенням собівартості.
Викривлене сприйняття поведінки аудиторії
Нав'язувати патерни поведінки чи розуміння і сприйняття аудиторії виключно через призму власного досвіду. «Ми не наша цільова аудиторія» як колись сказав директор IBM Design studio про постери, які висять в їхніх офісах.
Бренди зараз одночасно працюють з представниками 4 поколінь. У кожного з них є різні контексти та цінності, канали й формати сприйняття інформації. Тільки досліджуючи та тестуючи їх, можна робити висновки про те, що цінує і як обирає споживач.
Пошук ідеальних клієнтів
Зазвичай працюючи над стратегією для бренду, маркетологи намагаються описати ідеальний профіль клієнта за критеріями вік, стать, дохід або вигадати йому історію «Карини - власниці косметологічного салону». Проте я рекомендую сегментувати клієнтів за мотивами споживання, їхніми страхами й ситуаціями використання продуктів. Окрім того, не варто зводити все до однієї моделі визначення портрету ЦА, а навпаки постійно вигадувати нові підходи до сегментації та перевіряти потреби ваших клієнтів.
Помилки трапляються, проте завдяки продуманій маркетинговій стратегії, визначенню ключових переваг бізнесу та завчасному плануванню ви зможете зрозуміти, що найкраще спрацює для вашого продукту та як дійти до мети.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Тести заходів контролю: коли і як виконувати 434
- Гра в імітацію 347
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 210
- Втрачені мільйони: як місцеві бюджети недоотримують через неефективне використання земель 112
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 9336
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 8154
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6252
-
У країнах ЄС ціни на вершкове масло зросли на 40%. Україна скорочує експорт
Бізнес 4781
-
ЄС інвестує 32 млн євро у реконструкцію 375 км залізниці у Молдові
Бізнес 3444