Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
17.02.2011 11:31
Чи насправді Уряд сприяє впровадженню інновацій ?
Наприкінці січня-початку лютого урядовці (Азаров, Клюєв, Тігіпко, Тіхонов) активно робили заяви про залучення інвестицій, орієнтованих на інновації. І що пропрацьовується механізм, який буде до кінця лютого запропонований суспільству. Що ж, до кінця лютого
Наприкінці січня-початку лютого урядовці (Азаров, Клюєв, Тігіпко, Тіхонов) активно робили заяви про залучення інвестицій, орієнтованих на інновації. І що пропрацьовується механізм, який буде до к.лютого запропонований суспільству. Що ж, до кінця лютого ще маємо час, проте жодних конкретних намірів стосовно переліку заходів, які сприятимуть інноваційному розвитку економіки, нажаль, чиновники не запропонували. Почекаємо ще...
Що ж, насправді, буде вже зроблено ?
Славнозвісним новим податковим кодексом передбачено одну єдину пільгу для реалізації усіх інноваційних проектів (звісно, окрім "пільг" конкретним проектам, типу "енергія сонця", лобійованих одним із відомих високопосадовців) - пільга з перерахування на спец. рахунок учасника науково-технологічного парку 50% суми ввізного мита на обладання. Це - крапля в морі... Виходить, для ввезення імпортного обладнання (на виконання інноваційного проекту в Украіні її резидентом) хоч якась, але пільга є; а на інноваційний проект, створений вітчизняним винахідником, профінансований вітчизняним інвестором, апробований в українських науково-дослідних інститутах жодної ? І оце називається орієнтація на інноваційну економіку ? Економіку без інновацій ?
Безсумнівно, такий підхід не є стимулюючим фактором розвитку інноваційної економіки, орієнтації на економіки знань.
А що ж було такого поганого раніше ?
У попередній редакції ЗУ «Про спеціальний режим інноваційної діяльності науково-технологічних парків» було передбачено звільнення від сплати сум ввізного мита, 50% податку на прибуток, а також можливість отримання векселю зі сплати ПДВ до 720 днів на ввіз технологічного обладнання з-закордону. Щоправда, для реєстрації такого проекту варто було пройти "сім кіл пекла", розробити колосальний бізнес-план на 5 років інноваційного проекту (де все спрогнозувати, і це у світі, який так швидко змінюється...), науково-технічну раду тенопарку, дві державні експертизи (профільного інституту НАН України та ДП "Український центр науково-технічної та інноваційної експертизи інновацій" МОН України), погодження біля 7 різних відомств та Урядову комісію (митниця, податкова, юстиція, мінфін). Це займає біля 2-х років посиленої діяльності - часу на інновації залишається, погодьтеся, малувато... За цей період вони, скоріше за все, перестануть ними вже бути...
Інноваційні пріоритети не відповідають потребам галузей економіки?
Податковий кодекс визначив пріоритетні для економічного розвитку галузі економіки. Однак, як не дивно, вони не підпадають під визначення пріоритетних напрямів інноваційного розвитку. Виникає логічне запитання: "чому Уряд декларує запровадження інвестицій, орієнтованих на інноваційний розвиток економіки, хоч у реальності орієнтація на підтримку інноваційних та наукоємних виробництв відсутнє" ?
Що ж вони реально хочуть змінити ще, адже усі їх попередні зміни стосувалися лише практики "уравніловкі", коли тих, хто замалий - витягують, доки не трісне, тих, які підросли - підрізають. Це відбувається, звісно, задля "загального благополуччя" та "соціальної справедливості". Тому, в усіх забирають усе, а далі "по-чесному" та "по-справедливості" розподіляють (а кому до того діла, що якийсь колишній директор сплачував усі податки на свою заслужену зарплату десятками років, сподіваючись, що також чесно отримає заслужену і справедливу пенсію... а виявляється, що її максимальний розмір стане 7 тис. грн. - кому ж тоді він сплачував численні відрахування ? Виходить, поняття "справедливість" набула іншого змісту у швидкоплинності часу).
Видається, щось подібне з нами вже відбувалося... Ага, 18-22 рр. минулого століття - практика впровадження "соціальної" справедливості, коли у селян забирали усі продукти харчування на "продрозкладку" і нічого не повертали натомість, аби вони чесно і справедливо могли "здохнути з голоду". Віват, червоні комісари, Ви знову на білому коні п'єте українську кров!
* примітка:
ЗУ «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні» є створення правової бази для концентрації ресурсів держави на провідних напрямах науково-технологічного оновлення виробництва та сфери послуг у країні, забезпечення внутрішнього ринку конкурентною наукоємною продукцією та виходу з нею на світовий ринок».
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
- Що робити під час обшуку? Сергій Моргун 19.11.2024 19:14
Топ за тиждень
Популярне
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21238
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 16323
-
Як тренування в спортзалі можуть нашкодити: помилки початківців
Життя 7696
-
Найбільший роботодавець і платник податків Херсонської області збанкрутував через війну
Бізнес 7081
-
Серіал "Король Талси" за участю Сильвестра Сталлоне продовжили на два сезони: деталі
Життя 5355
Контакти
E-mail: [email protected]