Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
07.10.2016 13:36
Застосування до осіб похилого віку неповного робочого дня
В даній статті встановлюється правомірність застосування працедавцем до осіб, які досягли похилого віку, неповного робочого дня.
Одними з можливих суб’єктівтрудових відносин є особи похилого віку. Виникає природне запитання: чи можуть вищезгаданіпрацівники працювати в умовах неповного робочого дня?
Правове регулювання вищевказаного питання відбуваєтьсяза допомогою різноманітних законів. Зокрема юридична регламентація трудовихвідносин, безпосередню участь в яких беруть фізичні особи, що досягли похилоговіку, здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція Українивід 28.06.1996 року № 254к/96-ВР (надалі по тексту – Конституція України))та звичайними законами (Кодекс законів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпПУкраїни), Законом України «Проосновні засади соціального захистуветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» від 16.12.1993 № 3721-XII(надалі – ЗУ «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилоговіку в Україні»).
Наймані працівники є одними з визначнихучасників трудових відносин, що функціонують щодо сумлінної праці та іншихпитань, що пов’язані з нею. Такісуб’єкти, працюючи за строковим чи безстроковим трудовим договором, створюють різні за своїм змістом майнові абонемайнові блага, які приносять значиму користь суверенній Україні, щоперетворюється в правову державу, та її чесному народу, що еволюціонує вгромадянське суспільство.
Трудове законодавство гарантує найманим працівникам правовий статус, що,будучи багатоаспектним, водночас включає в себе структурні елементи, одними зяких є різні за своєю юридичною суттю соціально-економічніправа. Кожна зі вказаних можливостей, будучи передбаченою відповідним законом, водночасповинна забезпечити повну економічну свободу вказаних суб’єктів.
Право на працю визнано одним з визначнихсоціально-економічних прав, скориставшись яким, найманий працівник можезабезпечити високий рівень матеріального і духовного добробуту своєї згуртованоїй трудолюбивої сім’ї. Таку можливість вітчизняним законодавцем передбачено вправових нормах, що в свою чергу отримали своє належне закріплення увідповідних законах, наприклад, в ч. 1 ст. 43 Конституції України та ч. 1 ст. 2КЗпП України.
Чіткий та недвозначний зміст такої правовоїнорми в частині з’ясування певних особливостей, притаманних робочому часу, щоможе застосовуватися до осіб, які зуміли досягти похилого віку, отримаввідповідну конкретизацію в іншому законі. Про що саме йде мова в даномувипадку?
Вищезазначені учасники трудових відносин єзвичайними працівниками. Наприклад, згідно з ч. 1 ст. 13 ЗУ «Проосновні засади соціального захисту ветеранівпраці та інших громадян похилого віку в Україні» на прохання працівників, які досягли похилого віку, працедавцю дозволеновстановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко вчора о 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко вчора о 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова вчора о 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак вчора о 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух вчора о 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков вчора о 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов вчора о 09:26
Топ за тиждень
Популярне
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11801
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3343
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2839
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1966
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1923
Контакти
E-mail: [email protected]