Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.09.2017 19:00
Юридично-етичний погляд на "Весільний хайп"
Не розмальовуйте в чорно-біле те, що насправді є відтінками сірого.
Ось піднявся хайп з приводу чи то весілля сина Генерального, чи то гостей весілля, чи то нападу на журналістів.
З цього всього, найбільше непокоїть і навіть відштовхує категоричність і однобокість оцінювання ситуації. Ситуації, яка є відображенням реального, а не уявного ідеального стану суспільства.
Найперше питання: чи це справді новина, що топові чиновники між собою перебувають у людських стосунках, і ходять один до одного на свята? Мабуть, ні.
Далі: чи правильно це, що одночасно на святі перебувають Президент, Генпрокурор, народні депутати різних партій, інші топові чиновники? Цілкоі можливо – не зовсім, в супер розвинених країнах це точно викликало б питання. Але ще менш правильно, на мій погляд, дивуватись такій тусовці, і робити з цього якісь серйозні висновки. Ну десь так само, як судити про погляди і цінності людиини по її лайкам у фейсбуку.
Йдемо далі. Чи можна було очікувати, що організатори весілля постараються забезпечити гостям приватність? Звісно, так, мало кому спободабалась би активна реалізація журналістами своїх професійних прав з висвітлення ваших приватних справ. Одночасно, це свідчить про усвідомлення ними того, що як мінімум з точки зору публічної комунікації, висвітлення спільної участі у святі для них проблема.
Щодо нападу. Чи був там напад на журналіста у розумінні кримінального закону? Точно ні. Злочин перешкоджання діяльності журналіста – можливо, втім побачити незаконність у діях службових осіб УДО непросто, враховуючи, що ці дії одночасно становили реалізацію передбачених нормативними документами завдань.
В той же час, на питання "чи коректна поведінка УДО?" я б відповів "НІ", і їм треба вчитись пояснювати свої дії і під час, і після.
Тепер про непопулярне: дії журналістів не зовсім коректні, і точно недостатньо професійні. Чи можна зводити право журналіста на зйомку в абсолют? Ні, і в жодній країні такого нема. Зйомка Першої особи з кущів становить нормальний такий ризик отримати силову реакцію з міркувань безпеки. Чи правильно давати оцінку діям УДО, не розуміючи стандартів їх роботи? Мабуть, не зовсім професійно. Чи правильно зосереджувати сюжет на "нападі", якого насправді все-таки не було, замість демонстрації реальних порушень– навряд.
Звичайно, погоджусь і з популярним міркуванням: це неправильно, використовувати службовий транспорт і службових осіб для цілей забезпечення приватного весілля. Єдине застереження, що ключові особи точно перебувають у статусі "підзахисних" з боку УДО цілодобово і незалежно від локації.
Підсумково, поверховий юридичний аналіз ситуації доводить лише одне: власне ситуації з "нападом на журналістів" насправді немає. Питання мають бути до нецільового використання службових плюшок.
А з точки зору етики, то неправі всі: і УДО (навчіться публічній комунікації), і журналісти (залишайтеся профі), і громадськість (давайте без мощних висновків, притянутих акцій і поділу людей на хороших і поганих), і ГПУ (от прям ніяк без використання службових авто для візажистів?). Сподіваюсь, всі зроблять висновки, і найперше органи – бо з них спросу більше.
Прохання до тих, хто влаштовує хайп навколо ситуації: не скочуйтесь в популізм. Не змушуйте притомних людей обирати між чорним і білим, особливо якщо це все насправді відтінки сірого.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
Топ за тиждень
Популярне
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 9995
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 7682
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 6856
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5218
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4189
Контакти
E-mail: [email protected]