Фермерство-ключовий елемент розвитку с/г сектору
Сьогодні ми часто чуємо, що Україні необхідно зосереджувати усі свої зусилля та увагу на європейській інтеграції. Даний пріоритет є чи не найосновнішим серед усіх, які озвучуються як Президентом, так і політиками інших рівнів.
Сьогодні ми часто чуємо, що Україні необхідно зосереджувати усі свої зусилля та увагу на європейській інтеграції. Даний пріоритет є чи не найосновнішим серед усіх, які озвучуються як Президентом, так і політиками інших рівнів.
Звичайно, у цьому є логіка і сенс. ЄС – економічно потужне інтеграційне об’єднання, з високим рівнем життя, стандартами якості та рівнем споживання продукції (споживчим кошиком). Без перебільшення, ЄС є одним із основних центрів сили на світовій арені не тільки в політичному, а в економічному сенсі. Маючи спільний кордон з рядом країн-членів, було б, м’яко кажучи, нелогічно не ставити собі за мету з часом набути членство в Союзі та отримати цілий ряд переваг від повноцінної інтеграції.
Разом з тим, усі ми повинні розуміти, що набуття Україною членства в ЄС – це дуже довга перспектива, яка, іноді, через ряд об’єктивних причин виглядає недосяжною: неподолана корупція, нецільове використання коштів, в т.ч. залучених ззовні, відсутність дієвих економічних реформ - це ті актуальні проблеми, які роблять неможливим не те що інтеграцію, а взагалі економічне процвітання України. Але це вже інша тема.
Навіть якщо закрити очі на це і помріяти, уявивши Україну у складі Євросоюзу, необхідно чітко розуміти, що членство не вирішить одразу усі проблеми з експортом української продукції. Так, ми отримаємо більше можливостей для взаємної торгівлі, але, експортувати зможемо лише частину з всього нашого експортного потенціалу. Навіть зараз, в рамках Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, виділені нам квоти були використані ще на початку року, а для більшості виробників європейські стандарти взагалі недосяжні.Ринок ЄС не безмежний, він дуже складний і чітко регульований, де кожному гравцю виділяють «своє поле» для діяльності, не більше.
Саме тому завоювання ринку ЄС - це лише одна із цілей, на які повинна працювати зовнішня економічна політика нашої держави. Нашим пріоритетом повинна стати багатовекторна експортна експансія, направлена на завоювання без виключення усіх світових ринків. Ринки Азії, СНД, Африки тощо повинні стати об’єктом економічної дипломатії нашої країни вже зараз. Тим більше, що на ці ринки ми без проблем можемо експортувати саме готову продукцію, а не тільки сировину. Легка та харчова промисловість виробляє досить непогану продукцію, яка може достойно конкурувати на перелічених ринках.
Державна підтримка експортерів, активна зовнішньоекономічна політика та економічна дипломатія, направлена на просування експорту та завоювання нових ринків, професіоналізм та достатня поінформованість відповідних працівників наших представництв в країнах світу у поєднанні з нашим економічним потенціалом та дуже вигідним географічним положенням можуть зробити Україну одним із передових країн-експортерів регіону та Європи загалом. Питання в розробці грамотної стратегії зовнішньоекономічної політики та її професійному, сумлінному виконанні.
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним Максим Гусляков вчора о 20:49
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус 27.06.2025 23:54
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики Леся Дубчак 27.06.2025 16:19
- Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)? Галина Янченко 27.06.2025 16:03
- Реформа "турботи" Андрій Павловський 27.06.2025 12:07
- Оцінка девелоперського проєкту з позиції мезонінного інвестора, як визначити дохідність Роман Бєлік 26.06.2025 18:39
- Весна без тиші: безпекова ситуація на Херсонщині Тарас Букрєєв 26.06.2025 17:24
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок Антон Новохатній 26.06.2025 16:20
- Коли рак – це геополітика. Або чому світ потребує термінової операції Дана Ярова 26.06.2025 12:35
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України Валерій Карпунцов 26.06.2025 12:18
- Воднева революція на колесах та чому Україні не можна залишатися осторонь? Олексій Гнатенко 26.06.2025 12:15
- Ризики Закону про множинне громадянство Андрій Хомич 26.06.2025 10:57
- Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України Дмитро Зенкін 25.06.2025 13:10
- Товарознавча експертиза у справах про недостовірне декларування Віктор Худоченко 25.06.2025 13:00
- Симуляція безпеки: таблички замість життя. Троянди – на бюджеті. Люди – на підлозі Дана Ярова 25.06.2025 12:36
- Дискреція не без меж: перші рішення на користь кандидатів до апеляцій 1637
- Як керувати бізнесом за тисячі кілометрів і залишатися лідеркою: мій особистий досвід 493
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 449
- Реформа "турботи" 152
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві 99
-
Шалений дефіцит ракет. Чому чиновники гальмують розвиток системи ППО-ПРО України
30559
-
"Юля друга". Банкова готує відставку Шмигаля – хто може стати новим прем'єром: усе про ротації
19374
-
"Гра в кальмара 3": ексклюзив LIGA.net з режисером і зірками шоу про фінал, конфлікти і продовження
Життя 19318
-
Дратують фото з моря: чому чужі Instagram-відпустки викликають заздрість і чи це нормально
Життя 13057
-
Чому жінки після 40 йдуть з сім’ї, а чоловіки купують мотоцикли: правда про кризу середнього віку
Життя 11434