Українські судді звинуватили Голову ВРУ в порушенні Конституції
Днями голова парламенту та 33 народні депутати, всі - члени комітету з питань правової політики і правосуддя отримають дуже цікавого листа, можна сказати - сенсаційного. В ньому українські судді чи не вперше заявили те, що насправді думають про судову рефо
Днями голова парламенту та 33 народні депутати, всі- члени комітету з питань правової політики і правосуддя отримають дужецікавого листа. Я би навіть сказав сенсаційного. Так в ньому українські суддізвинуватили голову парламенту Володимира Гройсмана в порушенні Конституції та політичномутиску, а також натякнули на наміри скаржитись в ЄСПЛ.
Ця подія заслуговує на окрему увагу, адже вперше зароки незалежності в українських суддів, ймовірно, урвався терпець. Їм набридлослухати нападки депутатів, а також постійний потік популізму під соусом реформ.#звільнитивсіх – один з таких.
Не стаючи на бік жодної зі сторін, наведу декількатез з тексту листа.
Причиною для його написання стала заява головипарламенту про наміри обрати 800 суддів «на відкритому конкурсі».
Що вона означає на практиці? Фактично, голова ВРУзакликає народних депутатів не призначати на безстроковий термін понад 500українських суддів, які чекають цього призначення більше року. Тобто –звільнити без причини.
Судді висловили все, що вони думають з цього приводу-і про голову парламенту, і про народних депутатів загалом. Ну з звісно, ізсуддівською точністю пояснили голові Верховної Ради, скільки статей і якихміжнародних конвенцій він порушує, роблячи такі заяви.
Таким чином дали зрозуміти, що якщо парламентперейде від розмов до дій, то це із легкістю дозволить суддям виграти справу вЄСПЛ.
І Голові Парламенту, і народним депутатам нагадали,що судова влада – це окрема, незалежна гілка влади.
Найбільше «дісталось» Володимиру Гройсману, аджейого українські судді прямо звинуватили у політичному тиску. Далі наведу кількацитат із самого листа, вони є більш ніж красномовними:
«Варто констатувати, щовищевказаний публічний виступ В. Гройсмана мав на меті не проведення системнихдемократичних змін в судовій системі, а мав лише на меті намагання впливу наприйняття усім депутатським корпусом Верховної Ради України саме рішення щодоне обрання безстроково усіх кандидатів на посади суддів, матеріали відноснояких на даний час перебувають на розгляді у Верховній Раді України.
Публічні висловлюванняГолови Верховної Ради України не лише прямо суперечать рекомендаціямєвропейських інституцій, але й створюють додаткові передумови за яких неможливонеупереджено вирішити професійні долі сотень кандидатів добре підготовленихпрофесійних суддів із незаплямованою репутацією та п’ятирічним досвідом роботидо обрання їх безстроково»,- прямо пишуть судді.
Нагадали Голові Парламенту й те, що вже більше року ВерховнаРада штучно не проводить призначення суддів. Ці постанови просто не вносятьсяна розгляд ВРУ. Вносяться лише вибіркові прізвища.
«Хочемо наголосити навибірковості такого підходу без чітко визначених та однакових для всіх критеріїв, оскільки в травні2015 року Верховна Рада України за пропозицією та наполяганням самого Голови Верховної Ради України вибірковопроголосувала за обрання суддів безстроково матеріали щодо яких знаходились у Верховній Раді України», - йдеться у листі.
В ньому достатньо цікавих цитат.
Загалом судді просять народних депутатів непорушувати закон, врешті решт виконати свою конституційну функцію та призначитисуддів, які вже більше року цього очікують, очікують без якоїсь вагомоїпричини, не влаштовувати «експериментів» та врешті-решт призначити суддівбезстроково. А також не підтримувати законодавчу ініціативу пана Гройсмана щодооновлення суддівського корпусу таким шляхом.
Під листом підписались 45 українських суддів, щопредставляють всі регіони України та різних судових інстанцій. Середпідписантів є як судді загальних судів, так і господарських та адміністративнихсудів.
Цікаво буде почути відповідь голови Парламенту, а такожідеологів теми #звільнитивсіх. Щосьпідказує, що ця відповідь може бути надзвичайно бурхливою.







- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
24117
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
17805
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17452
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 14141
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 12900