Наслідки невмотиванової постанови слідчого, прокурора
Невмотиванова постанова слідчого, прокурора про відмову у задоволенні клопотання сторони захисту про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій свідчить про порушення права на захист, яке суд зобов'язаний визнати істотним поруш
Невмотиванова постанова слідчого, прокурора про відмову у задоволенні клопотання сторони захисту про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій свідчить про порушення права на захист, яке суд зобов’язаний визнати істотним порушенням прав людини і основоположних свобод.
Так, зі змісту п.19 ч.1 ст.3 КПК України (далі - КПК) слідує, зокрема, що стороною захисту є підозрюваний, обвинувачений (підсудний), засуджений, виправданий.
Зі змісту ч.1 ст.20 КПК (забезпечення права на захист) слідує, що сторона захисту має право на захист, яке полягає, зокрема, у праві збирати і подавати докази.
Згідно п.3 ч.2 ст. 87 КПК суд зобов’язаний визнати істотним порушенням прав людини і основоположних свобод порушення права особи на захист.
Пунктом 8 ч.3 ст.42 КПК передбачено право підозрюваного, обвинуваченого збирати і подавати слідчому, прокурору, слідчому судді докази. Пунктом 2 ч. 4 ст.42 КПК передбачено право обвинуваченого збирати і подавати суду докази.
Зі змісту ч.3 ст.93 КПК (збирання доказів) слідує, зокрема, що сторона захисту здійснює збирання доказів шляхом ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій. Ініціювання стороною захисту проведення слідчих (розшукових) дій здійснюється шляхом подання слідчому, прокурору відповідних клопотань, які розглядаються в порядку, передбаченому ст. 220 цього Кодексу. Постанова слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій може бути оскаржена слідчому судді.
Із змісту ст. 220 КПК (розгляд клопотань під час досудового розслідування) слідує, зокрема, що клопотання сторони захисту про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий, прокурор зобов’язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав. Про результати розгляду клопотання повідомляється особа, яка заявила клопотання. Про повну або часткову відмову в задоволенні клопотання виноситься вмотивована постанова, копія якої вручається особі, яка заявила клопотання, а у разі неможливості вручення з об’єктивних причин - надсилається їй.
Згідно ст. 110 КПК, рішення слідчого, прокурора приймається у формі постанови. Мотивувальна частина постанови слідчого, прокурора повинна містити відомості про зміст обставин, які є підставами для прийняття постанови, мотиви прийняття постанови, їх обґрунтування та посилання на положення цього Кодексу (частина 3, пункт 2 частини 5).
З наведеного беззаперечно слідує, що невмотиванова постанова слідчого, прокурора про відмову у задоволенні клопотання сторони захисту про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій свідчить про порушення права на захист, яке суд зобов’язаний визнати істотним порушенням прав людини і основоположних свобод.
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
-
Два українських села увійшли до списку 55 найкращих сіл у світі
Життя 9986
-
Залізний Майк Тайсон повертається на ринг
Життя 8183
-
Всі російські військові платитимуть за пошкоджену на війні техніку. В РФ ухвалили закон
Бізнес 4842
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 4609
-
В Україні пропадає до 60% зібраних овочів і фруктів
Бізнес 3936