Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
31.01.2014 19:53
Кому насправді вигідна ескалація конфлікту в Україні?
Не полишає відчуття того, що в Україні крім влади і опозиції активно діє якась невідома (назвемо це так) третя сила.
Майже всі експерти, опитані BBC Україна, відкидають можливість участі у вуличних протистояннях в Україні іноземних силовиків.
"Я не думаю, що російські спецслужби тут працюють відкрито й займаються викраденнями. Допускаю, що окремі люди можуть у нас перебувати, проте штатні одиниці російських спецслужб тут не працюють", - заявив BBC Україна колишній начальник військової контррозвідки СБУ та управління розвитку міноборони, екс-заступник глави СБУ Олександр Скіпальський.
Колишній начальник головного управління контррозвідки СБУ Олександр Скибінецький також називає російський слід у викраденні людей малоймовірним.
"Низка резонансних злочинів міліції проти народу, зокрема вбивство Гонгадзе, Врадіївка, показують, що у нас самих вистачає спеціалістів зі вбивства та катувань людей", - заявив BBC Україна пан Скибінецький.
Радник президента України Олександр Кузьмук заперечив будь-які можливості участі російських спецслужб в українських подіях. За його словами, подібні провокації були ще в 2004 році й не підтвердились.
Після знаходження викраденого лідера Автомайдану Дмитра Булатова в пресі та соцмережах побільшало спекуляцій щодо участі спецслужб та військових інших держав, зокрема Росії, в українських подіях. Підживили ці повідомлення розповіді самого Булатова, який сказав, що катували люди з "російським акцентом". Цю ж інформацію повідомляв викрадений раніше активіст Ігор Луценко.
Звісно, сперечатися з поважними експертами важко. Водночас мене, і не тільки мене, не полишає відчуття того, що в Україні крім влади і опозиції активно діє якась невідома (назвемо це так) третя сила. Діяльність якої направлена на порушення будь-яких домовленостей між сторонами конфлікту, на створення конфліктних ситуацій, на збільшення протестних настроїв та, як результат - радикалізацію та ескалацію конфлікту.
Судіть самі: тільки но ситуація більш-менш заспокоюється, знаходяться якісь компроміси та з'являється надія на знаходження порозуміння, одразу стається щось екстраординарне, що порушує крихкий мир та призводить до чергової хвилі ненависті та радикальних дій. Так було і з побиттям Тетяни Чорновол, Ігоря Луценка, Дмитра Булатова, так було з вбивствами, спробами штурму, неадекватною поведінкою силовиків, не завжди адекватною поведінкою радикальних угрупувань та ін. Звісно, ніхто не говорить, що в ніч на 30 листопада студентів розігнали перевдягнені в форму "Беркуту" російські шпіони і вони ж палили напалмом бійців внутрішніх військ. Але, гадаю, ніхто не сперечатиметься, що в керівництві українських силових структур є чимало людей, що можуть отримувати накази не тільки від своїх українських начальників, а для того, аби викрасти і побити активістів місцева прописка не потрібна.
І найголовніше: ні українській владі, ні опозиції, ні, що важливо, олігархам також не порібна радикалізація, що призведе до громадянської війни і розподілу України. Все це потрібно тільки одній-єдиній стороні. Решту додумайте самі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно. Любов Шпак 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
Топ за тиждень
Популярне
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 26783
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 16206
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9727
-
В Україні збанкротував ще один страховик
Бізнес 9640
-
Селена Гомес, Демі Мур та Єва Лонгорія: найкращі образи найуспішніших жінок Голлівуду – фото
Життя 9259
Контакти
E-mail: [email protected]