Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
23.11.2013 13:59
До уваги єврооптимістів!
Єврочиновники не виключають підписання угоди про асоціацію через кілька місяців
У п'ятницю єврокомісар з питань розширення та Європейської політики сусідства Штефан Фюле, персональна кар'єра якого прямо залежить від результатів самиту у Вільнюсі, зробив кілька цікавих заяв.
По-перше, пан Фюле наголосив, що Євроссоюз все ще не отримав від України офіційного підтвердження припиненння підготовки до підписання Угоди про асоціацію з ЄС. "Нам відомо про рішення уряду, і нам відомо про прерогативи президента завершити і підписати Угоду про асоціацію. Чи буде це зараз під час Вільнюського саміту? Ще є кілька днів, -- заявив він, акцентувавши на тому, что офіційний Київ ще не поінформував Брюсель про призупинення євроінтеграційних процедур. -- Тому ми не відмовляємося від підписання і не відмовляємося від того, щоб Україна виконала необхідні критерії для підписання у Вільнюсі".
Ця заява цікава не тільки тим, що акцентує на відсутності офіційного повідомлення Києва, що дає надію єврооптимістам, налаштованим на негайне підписання угоди, але й тим, що була виголошена на фоні цілковитої відсутності реакції Віктора Януковича на знамениту постанову Кабміну. І дійсно -- офіційної реакції президента на призупинення урядом євроінтеграції нема, а все, що ми знаємо про думки людини, яка за Конституцією керує зовнішньою політикою, це її виступ у Відні. Тобто те, що євроінтеграція -- це для країни пріоритет. Мене особисто це все більше наштовхує на думку, що Янукович через такі рішення Кабміну та інспірацію радикального зближення з Росією усього лише намагається виторгувати в Європи побільше. До речі, у вчорашніх "Подробицях" на Інтері (не плутати з передачею Шустера) Азаров був показаний у вкрай негативному світлі -- чи не як основна перепона до євроінтеграції. До чого б це?
По-друге, пан Фюле заявив, що угода про асоціацію може бути підписана на майбутньому саміті Україна-ЄС, який може відбутися наприкінці зими - на початку весни. "Ви не повинні бути вченими, щоб побачити, що наступна можливість для підписання - це саміт Україна-ЄС, дата якого ще не визначена, ми думаємо про кінець зими - початок весни", - сказав він.
Єврокомісар зазначив, що "українці попросили про паузу, і ми поважаємо це рішення". "Ми думаємо, що це буде мати наслідки, бо відкладе модернізацію, передбачену Угодою про асоціацію. Ми не хочемо, щоб ця пауза була невизначеною і тривала завжди. Ми хочемо надати час, який необхідний Україні, щоб вирішити ці проблеми, всі ці питання - в руках держав-членів", - пояснив він такі часові рамки.
"Важливо, що двері залишаються відкритими, ми не відмовляємося від українського народу, ми не відмовляємося від європейських прагнень українців", -- уточнив Фюле.
Ця заява цікава не декларацією того, що "двері не зачинено", але й насамперед тим, що в Європі зрозуміли, що пауза, яка б вона не була -- на тиждень чи наа два місяця -- це усього лише пауза, яка передбачає припинення. Тобто в Європі зрозуміли те, що не хоче бачити більшість українських політиків: ніякого кардинального розвороту української зовнішньої політики у бік Росії не сталося, нііякого вступу до Митного союзу не буде, а асоціація буде підписана після перемовин. Або у Вільнюсі (якщо переговори будуть швидкими), або в будь-якому іншому місті. Тільки не в Москві.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
Топ за тиждень
- Як зруйнувати країну 352
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 202
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 152
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 135
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 112
Популярне
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
31800
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 11253
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 8404
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 7526
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 7280
Контакти
E-mail: [email protected]