Startup Irpin: як ветерани АТО стають бізнесменами
Денис Дудник, Володимир Шиповський та Віталій Івахненко – це нові підприємці Ірпеня. Ще зовсім недавно вони зі зброєю у руках мужньо захищали Україну на сході. Сьогодні ж, сповнені натхнення та оптимізму, стоять на порозі нового життя – відкриття власної с
Денис Дудник, Володимир Шиповський та Віталій Івахненко – ценові підприємці Ірпеня. Ще зовсім недавно вони зі зброєю у руках мужньозахищали Україну на сході. Сьогодні ж, сповнені натхнення та оптимізму, стоятьна порозі нового життя – відкриття власної справи.
Нині в Ірпінськомурегіоні проживає більше 600 учасників антитерористичної операції. Післяповернення з війни більшість із них стикаються з різними соціальними проблемамиі потребують допомоги не тільки з боку держави, а й з боку своєї громади.Сьогодні на місцях доводиться вирішувати багато питань АТОвців: психологічноїдопомоги, матеріальної підтримки, забезпечення житлом і землею. Цього року мивзялися за вирішення і проблеми зайнятості ветеранів АТО.
Історія перетворенняколишніх воїнів на підприємців в Ірпені почалася із отримання Ірпінськоюагенцією розвитку гранту від агентства з міжнародного розвитку США – USAID на розробку Дорожньої картирозвитку малого та середнього підприємництва для учасників АТО. Над їїстворенням працюють Ірпінська агенція розвитку, фахівці Київськогонаціонального економічного університету ім. В. Гетьмана, громадська організація«Ірпінська міська спілка ветеранів та інвалідів АТО». Ця карта вже презентованаі скоро буде випущена як методичний посібник.
Але теорія без практики– нічого. Тому ми вирішили дати стартовий капітал на власну справу тим хлопцям,які не лише зуміють запропонувати найцікавіші проекти, але й обґрунтують їх,прорахують ризики і розроблять план на перспективу. Так народився перший наКиївщині конкурс підприємницьких проектів для учасників АТО «Startup Irpin».
У конкурсі взяли участь55 учасників АТО з усього регіону. Для них проводилися тренінги, їхконсультували успішні бізнесмени, фахівці з економіки та фінансів.
У результаті народилосябагато цікавих бізнес-проектів. Однак журі обрало три найкращих. Перше місце істартовий капітал у розмірі 100 тисяч гривень від спонсорів конкурсу отримавДенис Дудник. Його проект – це тестова франчиза торгової марки «Ветеранпром» навиготовлення ветеранських ножів. Виготовляти їх будуть самі ветерани. Важливо,що у цьому бізнесі буде створено не одне робоче місце, а кілька. Автор ідеїпровів чіткі розрахунки собівартості, ціну рекламної кампанії, навів можливіризики та очікувані перспективи і переконав журі, що його справа таки маємайбутнє.
Друге місце у конкурсіта приз у розмірі 50 тисяч гривень отримав Володимир Шиповський за ідею зістворення унікальних дизайнерських декорацій для приміщень. Як додатковий бонусйому ми надали в користування приміщення площею 60 кв. м. на один рікбезкоштовно. А місцева будівельна компанія «Синергія» уже готова зробити великезамовлення.
Третє місце посівучасник антитерористичної операції Віталій Івахненко за проект з виготовленняметалевих виробів АТОвцями. Він теж отримав 50 тисяч гривень на розвиток своєїсправи.
Наступного року миплануємо продовжити «Startup Irpin».У першому конкурсі брали участь кілька представників інших регіонів. Ми невідмовляли нікому. Більше того, у планах – вивести конкурс на всеукраїнськийрівень. Сподіваюся, що й інші міста підтримають нас у цій ініціативі.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 10791
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 9903
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6458
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 3746
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 2692