Ризики франчайзингу. Як зберегти операційний контроль над вашим брендом за допомогою ERP
Як в Україні розвивається ринок франчайзингу
Франчайзинг уже давно визнали однією з найзручніших та найефективніших моделей для масштабування бізнесу. Як показує міжнародний досвід, коли трапляються кризи, франчайзинг зростає. Тому що кращими франчайзі є топ-менеджери, які з якоїсь причини пішли з роботи і готові вкласти накопичені гроші в свій бізнес, що і сталося зараз в Україні. А ті, хто займається перспективними напрямками зрозумів, що франчайзинг – найкраща можливість розвитку.
В останні роки, навіть попри війну, ринок франчайзингу в Україні стабільно зростає. Українські бренди виходять на міжнародні ринки та підкорюють світ.
За даними Міжнародної Федерації Франчайзингу (International Franchise Association), Україна займає перше місце у регіоні Східної Європи за кількістю франчайзі-брендів. Крім того, у 2020 році Україна вийшла на друге місце в рейтингу в Європі після Великої Британії.
Що таке франчайзинг?
Франчайзинг – це приваблива схема організації комерційної діяльності для тих, хто збирається почати свій бізнес. Завдяки Ісааку Зінгеру, творцю сучасного франчайзингу, підприємець без досвіду побудови успішного бізнесу може з меншими ризиками спробувати свої сили в комерційної діяльності.
Дослідження показують, що сьогодні в світі новий франчайзинговий бізнес відкривається приблизно кожні 5-8 хвилин кожного робочого дня і що франшизи в середньому прибутковіші за підприємства, відкриті центральною компанією на місцях.
Франчайзинг – це чудовий сценарій. Ви подолали труднощі відкриття власного бізнесу. Тепер ваш бізнес запущено, ви довели, що для вашого продукту чи послуги є ринок. Від питання, чи зможете ви це зробити, ви перейшли до питання, наскільки великим ви можете це зробити. Франчайзинг може стати чудовим вибором для вас, залучаючи капітал і ентузіазм франчайзі для вивчення нових ринків і розширення вашого бізнесу. Але багато видатних підприємців вагаються на цьому кроці – досягнувши індивідуального успіху, довірити іншим розвивати бізнес надалі є лякаючою перспективою, що спонукає запитати, як я можу гарантувати, що франчайзі зможуть надавати якість послуг, яку я створив.
Втрата операційного контролю над вашим брендом, природно, є великим страхом і одним із ризиків франчайзингу. Зрештою, успіх розширення франшизи залежатиме від постійного рівня якості обслуговування як кінцевих споживачів так і ваших партнерів (франчайзі).
ERP - програмне рішення для управління франшизою
Практично неможливо керувати великою франчайзинговою мережею без належного програмного забезпечення. Ідея франчайзингового програмного забезпечення полягає в тому, щоб збалансувати цілісність між бізнес процесами та свободу рішень окремих власників франшизи.
Хмарне програмне забезпечення дає змогу працювати з великими бізнес-мережами. Розробники програмного забезпечення для бізнесу, використовують найкращі технології, щоб надати інструменти для керування франчайзинговим бізнесом.
По суті, це схоже на пакет програм з повним набором інструментів для торгівлі, виробництва, управління персоналом, маркетингу, операційною діяльністю, і багато іншого. Проте, всі ці інструменти ви отримуєте в одній програмі - ERP.
Власники франшизи можуть визначати, яка інформація передається франчайзі, а також які дані повертаються до головного офісу. Це робиться у налаштуваннях головного облікового запису у самій програмі. Всі франчайзі мають власні, окремі облікові записи, які містять вбудовані інструменти синхронізації з головним обліковим записом франчайзера.
Зараз компанії розуміють, що виграти боротьбу за клієнта можна лише завдяки персональному підходу до кожного замовника, прогнозуючи потреби, визначаючи очікування, оперативно відповідаючи на запити, відстежуючи купівельну спроможність і настрої у соцмережах.
ERP система — це оптимізація роботи трудових та економія фінансових ресурсів, контроль діяльності підприємства на всіх етапах, можливість впровадження персоналізованих програм лояльності та централізація роботи.
Особливості автоматизації франчайзингу
Щодо франчайзингу автоматизація має ще одну важливу функцію — вона є елементом утримання та контролю партнера (франчайзі).
Франшиза — це насамперед стандарти. Наприклад, всі заклади під однією торговельною маркою мають працювати однаково. Тобто стаканчик кави, куплений у кав'ярні, відкритій за франшизою у Варшаві, не має відрізнятися від кави у Києві. Досягти цього можна лише тоді, коли чітко прописані всі стандарти роботи мережі, починаючи від того, як має привітати клієнта персонал, і закінчуючи тим, в яких постачальників франчайзі має право купувати каву.
На кожному з цих етапів існують ризики, пов'язані з людським чинником. Кожен такий чинник може вплинути на репутацію мережі. Автоматизація бізнес-процесів знижує рівень впливу людських чинників на роботу мережі, сприяє тому, щоб праця персоналу була більш стандартизованою та робить комунікацію з клієнтом більш персоналізованою.
Як власнику франчайзингу вам потрібне рішення для управління бізнесом, яке функціонує безперебійно та об’єднує локації, а також надає вам повну інформацію, яка допоможе розвиватися. Сучасне програмне забезпечення для управління франшизою дозволяє кожному франчайзі функціонувати як автономна одиниця, дозволяючи керівникам франчайзингу переглядати консолідовану інформаційну панель (дашборд) у режимі реального часу з найбільш важливими показниками, будь то KPI для роздрібної торгівлі, ресторану, фітнесу, гостинності, професійних послуг, або будь-яка інша галузь.
Як ERP допомагає франчайзеру та франчайзі
Управління міжнародними офісами
Коли ваша франшиза розшириться на міжнародні напрямки, виникнуть додаткові ускладнення. ERP-рішення працюють у різних валютах, мовах (адаптовані до законодавства різних країн) та навіть враховують погодні умови тієї чи іншої країни. Дозволяє вам переглядати всю інформацію в реальному часі.
Централізований контроль
Жонглювання декількома програмами та передача документів вручну може значно знизити продуктивність. Рішенням цієї проблеми є одне програмне забезпечення, яке забезпечує 100% прозорість даних. Для повного аналізу ви можете переглядати дашборд в режимі реального часу для окремих мереж або консолідації всіх локацій.
Замість того, щоб бути переповненими купою даних з усіх франчайзингових розташувань, знайдіть корисну інформацію про результати на легких для читання дашбордах, які відфільтровано до ключових показників ефективності, які для вас важливі. Ви також можете налаштувати свою інформаційну панель, щоб відображати консолідовані дані по всіх локаціях або окремих локаціях у певній країні або лише одній локації.
Оновлення в різних місцях
Коли ви впроваджуєте щось нове, чи то продукт, чи то акція в кількох своїх франчайзингових локаціях, ви повинні повідомити деталі всім локаціям і підтвердити, що продукт або ціну продажу належним чином інтегровано в систему. За допомогою хмарного ERP-рішення ви можете легко впроваджувати зміни у систему в усіх місцях або вибирати місця на вибір.
Виставлення роялті
Коли ваш бізнес розширюється виставлення роялті стане трудомістким процесом. Неправильний розрахунок роялті або затримка платежів може призвести до погіршення відносин між вами та вашими франчайзі. Сучасне ERP має автоматичне виставлення рахунків за роялті, що дозволяє вам відстежувати надходження. А вашим франчайзі за допомогою налаштувань отримувати нагадування, щодо оплат або навіть налаштувати автосписання за роялті.
Управління фінансами в реальному часі
Зі збільшенням кількості ваших франчайзингових філій зростає складність точного звітування на кінець місяця. Сучасне програмне забезпечення для управління франшизою надає звітність у режимі реального часу та повністю усуває потребу в ручних щомісячних звітах Excel. Замість цього ви маєте дані в реальному часі, щоб негайно усунути операційні чи фінансові помилки.
Управління запасами
Удосконалене рішення ERP дозволяє контролювати мінімум і максимум запасів, автоматизувати поповнення запасів і централізувати всі рівні запасів у реальному часі в одній системі, яку можуть переглядати менеджери франчайзі. Оптимізація рівня запасів і зменшення відходів може значно підвищити прибутковість.
Сьогодні Україна - це бренд, сміливий, стресостійкий та незламний. Масштабування українського бізнесу за допомогою франшизи дає можливість розширюватись всередині України та вийти на ринок будь-якої країни і побудувати велику прибуткову компанію. Усе залежить від бізнес-моделі, команди, фінансових умов та технологічності. Щодо останнього, то це саме про ERP. З ERP ви можете попрощатися з трудомісткими, схильними до помилок ручними процесами, які знижують фінансовий результат та продуктивність. Замініть свої електронні таблиці на сучасну та потужну ERP, яка оптимізована та має автоматизовані процеси.
Створюйте нові робочі місця, давайте можливості підприємцям-початківцям, будуйте нову країну та підкорюйте світ разом з ERP.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 356
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 227
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 66
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 45
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 12099
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10244
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6556
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4136
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 3508