А хто у вас відповідає за коронавірусні закупівлі?
Вирішила перевірити хто в лікарнях проводить коронавірусні закупівлі. І виявилось - тендерні комітети!
Останні декілька місяців майже в кожному своєму блозі та постах в Facebook я знову і знову нагадую замовникам про особливості проведення коронавірусних закупівель (закупівля Звіт про укладений договір COVID-19). І вважаю не зайвим звернути увагу замовників про обов’язковість оприлюднення в електронній системі закупівель звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель, договору про закупівлю та всіх додатків до нього, звіту про виконання договору про закупівлю.
Адже відповідно до статті 164-14 Кодексу про адміністративні порушення за неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладеного без використання електронної системи закупівель, договору про закупівлю та всіх додатків до нього, звіту про виконання договору про закупівлю відповідно до статті 10 Закону «Про публічні закупівлі» накладається штраф у розмірі 1 700 грн.
Також регулярно нагадую про необхідність уважно звірятися з Переліком товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України (Перелік), перш ніж оголосити закупівлю, повідомляю про внесення змін до Переліку – а раптом така зміна залишилася вами непоміченою.
Але виявилося, що цього замало.
Так, мені стало цікаво, як саме ви, шановні замовники, оформлюєте протоколи під час проведення коронавірусних закупівель. І в останніх листах, що від мене отримували лікарні, вирішила запитати копії протоколів для ознайомлення. Результати вразили: половина з наданих протоколів - від тендерних комітетів.
Ну що ж, давайте знову обговоримо особливості проведення коронавірусних закупівель.
Так, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.03.2020 № 225 затверджено Порядок проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України та Перелік, про який йшлося вище.
Але попри всі зміни, що вносилися до Постанови №225 протягом минулих місяців, залишилось незмінним те, що відповідно до пункту 2 Порядку особа, уповноважена замовником на проведення закупівель (далі - уповноважена замовником особа), - службова (посадова) особа замовника, яка визначена ним відповідальною за організацію та проведення закупівель.
Ні, це не уповноважена особа у розумінні Закону про публічні закупівлі, це уповноважена замовником особа, яка призначається окремим наказом та є відповідальною за організацію та проведення закупівель, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на території України.
Такою особою може бути будь-яка служба (посадова) особа замовника, у тому числі уповноважена особа, яка є відповідальною за організацію та проведення процедур закупівель та спрощених закупівель або будь-який член тендерного комітету. (Так, член тендерного комітету може бути призначений відповідальним за проведення коронавірусних закупівель, але ж не весь комітет одразу!).
Що ж саме входить до кола обов’язків такої особи?
Відповідно до пункту 6 Порядку, Уповноважена замовником особа:
планує закупівлі та вносить інформацію до річного плану закупівель в електронній системі закупівель, зокрема про технічні, якісні та інші характеристики предмета закупівлі;
організовує та проводить закупівлі. Замовник може самостійно встановлювати критерії доброчесності та надійності вибору особи, з якою буде укладений договір про закупівлю;
забезпечує складення, затвердження та зберігання відповідних документів з питань закупівель;
забезпечує оприлюднення в електронній системі закупівель інформації, необхідної для виконання пунктів 8 і 9 розділу І Закону України від 17 березня 2020 р. № 530-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», та інформації відповідно до пункту 9 частини другої статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, з якою замовник уклав договір про закупівлю;
вчиняє інші дії, передбачені цим Порядком.
Усі рішення уповноваженої замовником особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення.
І звичайно ж, всі протоколи, що стосуються коронавірусних закупівель, ведуться та нумеруються окремо.
Знову ж таки, дія Закону України «Про публічні закупівлі» на коронавірусні закупівлі не поширюється. До речі, суми закупівель за окремим кодом не сумуються з іншими закупівлями, проведеними за тим же кодом.
Вдалих закупівель!
Проєкт реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program.
- Отсрочка от мобилизации преподавателям. Изменения. Законопроект 13193 Віра Тарасенко 15:30
- Що означає історичне рішення ЄСПЛ у справі «Україна та Нідерланди проти росії» Юлія Овчинникова вчора о 20:59
- Пенсійна рулетка Андрій Павловський 11.07.2025 19:35
- Чому у відпустках приймають рішення про звільнення? Ольга Малахова 11.07.2025 17:10
- Made in Vietnam, approved in Kyiv: схема по-новому Дана Ярова 11.07.2025 17:02
- Час розблокувати будівництво нових об'єктів та залучення інвестицій в громадах Лариса Білозір 10.07.2025 20:41
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова 10.07.2025 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар 10.07.2025 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова 10.07.2025 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук 09.07.2025 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар 09.07.2025 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
-
Україна пропонує Азербайджану зберігати газ у підземних сховищах без податків і зборів
Бізнес 20287
-
Лідер картелю ОПЕК несподівано перевищив квоту з видобутку нафти
Бізнес 15262
-
Україна за допомогою ЄБРР запустить нову фондову біржу: меморандум
Фінанси 5337
-
Як навчити дитину самостійності та впевненості – прості поради
Життя 4721
-
Як не потрапити в "лапи" газлайтера на етапі знайомства: три фрази, які вони використовують
Життя 4639