АРМА ініціює випуск облігацій на відновлення країни
АРМА облігації для відновлення держави, законодавчі ініціативи
За інформацією, розміщеною на сторінці фейсбук Галини Янченко, минулого тижня відбулася нарада за участі Мінреінтеграції щодо проекту закону, спрямованого на передачу арештованого майна від АРМА державним органам для відбудови.
Так, з допису Галини Янченко вбачається, що згідно напрацьованої концепції, Кабінет Міністрів України пропонує передавати військово-цивільним адміністраціям, Міністерствам або ж ДП те майно, яке їм оперативно потрібне для відновлення, зокрема транспортні засоби, нерухоме майно.
Крім того, в АРМА пропонують розглянути можливість за кошти, які знаходяться на зберіганні в АРМА, купувати ще один вид облігацій внутрішньої державної позики — на відновлення країни.
Як зазначив керівник юридичної служби Антон Чубенко, АРМА успішно реалізує на практиці інструмент – ОВДП «Військові облігації».
Так наразі АРМА придбано військових облігацій вже на суму близько 1,5 млрд грн., кошти з яких направлено на оборону нашої країни. Окрім того, на погодженні перебуває черговий транш на суму майже півмільярда, це найбільший транш з початку реалізації даного фінансового інструменту.
Вже неодноразово Антон Чубенко озвучував ідею щодо змін у законодавство, які дозволять АРМА спрямовувати кошти, що знаходяться на його рахунках у національній валюті не лише на оборонну сферу через придбання «Військових облігацій», а й на відновлення.
Для цього Агентством було запропоновано Мінфіну розглянути можливість випуску ОВДП на відновлення нашої країни.
Так арештовані кошти будуть приносити подвійну користь: надаватимуть фінансову підтримку ЗСУ для пришвидшення нашої перемоги та сприятимуть відновленню деокупованих та постраждалих територій нашої країни.
Хочеться сподіватись, що така ініціатива АРМА буде почута народними обранцями та знайде своє відображення у відповідному законопроекті.
При цьому варто врахувати, що наявність двох таких важливих фінансових інструментів потягне за собою ризик вибору актуальності того чи іншого з них. Тобто, депутатам доведеться визначити критерії чи певний порядок, які саме кошти йтимуть на придбання «Військових облігацій», а які – на облігації відновлення країни.
Також доречним було б обговорити з АРМА практичну сторону реалізації положень пункту 22 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» щодо придбання «Військових облігацій» (Закон України від 31.05.2022 № 2293-IX «Про внесення змін до розділу V «Прикінцеві положення» Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» щодо управління активами під час дії воєнного стану», автор – Галина Янченко) для удосконалення його норм, наприклад щодо збільшення періоду придбання «Військових облігацій» після припинення або скасування воєнного стану (в діючій редакції один місяць, можна було б збільшити до шести місяців, або навіть до року з моменту припинення або скасування воєнного стану).
Окремо слід зазначити, що АРМА вже витратило на фінансування оборонних потреб держави понад 1,2 мільярда гривень, додавши 5 пакетів військових зобов'язань.
Хочеться сподіватись, що народні депутати дослухаються до експертів та до АРМА і у плідній співпраці зможуть напрацювати та ухвалити як можна швидше відповідні зміни, чим також зроблять свій вклад у наближення нашої перемоги!
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Встановили факт батьківства після смерті чоловіка Юрій Бабенко 11.11.2024 17:58
- Психологічний портрет Трампа: чого очікувати Україні від американського президента Христина Кудрявцева 11.11.2024 17:13
- Тести заходів контролю: коли і як виконувати 431
- Гра в імітацію 342
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 188
- Втрачені мільйони: як місцеві бюджети недоотримують через неефективне використання земель 112
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 8196
-
Українські зброярі нарощують виробництво. Але держава не може забезпечити збут
Бізнес 7116
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
5929
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 5590
-
У країнах ЄС ціни на вершкове масло зросли на 40%. Україна скорочує експорт
Бізнес 4648