Сама зараджу
Ви завантажуєте посудомийку самостійно?
Ще з дитинства я полюбляла читати. Навіть у початковій школі я читала все, що було доступно в шкільній бібліотеці, те ж саме було і в старших класах та університеті.
Коли я почала працювати, мій інтерес до літератури, безумовно, еволюціонував від категорії "все" до більш широкої категорії саморозвитку та бізнесу. А потім для мене настала ера аудіокниг, оскільки я виявила, що це значно прискорює процес і дозволяє насолоджуватися читанням і поглинати все більше і більше контенту на ходу, без необхідності викроювати час, щоб тримати в руках паперову книгу.
З концепцій, викладених у книжках, я часто обирала щось, що гармоніювало зі мною, і додавала це до своєї життєвої філософії. А потім практикувала. І кожен новий елемент через деякий час ставав невід'ємною частиною мене і мого світогляду. Озираючись назад, можу сказати, що, роблячи це, я створювала себе. З чистого аркуша. Через вибір, який я робила.
Але були також ідеї, переважно західних авторів, про те, що варто робити, щоб досягти успіху в житті і в бізнесі, з приводу яких у мене були істотні заперечення.
Однією з головних тем внутрішньої незгоди для мене була концепція про те, як підвищити свою ефективність у бізнесі, передаючи на аутсорсинг усе, що тільки можна, включно з домашніми обов'язками.
Концепція була приблизно такою: якщо ти хочеш бути більш успішним у бізнесі, краще нічого не робити вдома, нехай наймані люди роблять це за тебе, а ти платиш мені. Це дасть вам більше сил, щоб наступного дня піти в офіс і плідно попрацювати. Тобто повна концентрація на зароблянні грошей.
І концепція, ймовірно, навіть працює. Тільки я запитую себе: чи справді "більше грошей" є найважливішою цінністю? Це те, на чому я хочу зосередитися у своєму житті? І моя відповідь була такою: НІ. Я відчула, що зовсім не хочу, щоб інші робили за мене хатню роботу, хоча на певному етапі я проходила через цей варіант. А потім я зрозуміла, що коли я делегую завдання у власному домі іншим, так, у мене з'являється більше вільного часу, але чи хочу я використовувати його для того, щоб стати більш продуктивною на роботі? Чи повинна я використовувати кожну хвилину, що звільнилася завдяки цьому аутсорсингу, для "вдосконалення себе"? Чи потрібно мені силоміць розслаблятися, бо все робиться вдома?
Однозначно ні.
До цього додається думка про те, чого я насправді навчаю своїх дітей. Які шаблони я залишаю в їхніх головах.
Що це нормально, що можна напартачити, але хтось інший прийде прибрати за гроші, а ти не мусиш?
Що якщо ти хочеш їсти, тобі приготують і покладуть під ніс?
Що все можна купити?
Що саме в цьому полягає успіх?
Це точно не було моїм вибором.
Але за цим стояла ще глибша ідея.
Коли, на додачу до своєї професійної діяльності, я знову почала виконувати більшість домашніх обов'язків самостійно, я виявила, що виконання невеликих, простих, іноді тривіальних справ, таких як заправлення ліжка, прасування або завантаження посудомийної машини, дають мені відчуття миттєвого розширення можливостей і досить великого задоволення. І цього позитивного відчуття зовсім нелегко досягти, коли маєш справу з тривалими і часто складними бізнес-проєктами. А тут - все просто - є завдання, і ти самостійно його виконуєш. І одразу бачиш результат. Завдання, яке ти, можливо, не хотіла робити, але ти "з'їла цю жабу", бо вона була маленька. І ти впоралась. І наступного разу, коли з'явиться завдання, ви вже знаєте, що зможете його виконати, тому що цінність самостійного виконання повсякденних задач насправді набагато важливіша, і ці маленькі звички закладають фундамент для ширшого контексту загального благополуччя і продуктивності.
Що ще цікавіше, я також виявила, що чим більше у мене справ на роботі та вдома, тим краще я з ними справляюся. Я ефективніше організовую себе, швидше виконую окремі завдання, рішучіше ухвалюю рішення, а виконання простих домашніх обов'язків забезпечує ідеальний баланс і плацдарм для розуму, перевантаженого інформацією та думками.
І як би парадоксально це не звучало - у моєму випадку виконання простої фізичної роботи після роботи в офісі, хоча теоретично і забирає час на відпочинок, безумовно, підвищує відчуття комфорту і задоволення життям.
І хоча я знаю, що не зобов'язана цього робити, я щоразу з радістю обираю завантажити посудомийну машину, попрасувати білизну чи підстригти траву в саду.
- 2025. Рік економічного відновлення, репатріації та інтеграції військових. Чи буде так? Сергій Лабазюк 11:43
- Розпорядження майном "цивільного подружжя" при поділі спільного сумісного майна Євген Морозов вчора о 20:34
- JIT – концепція, час якої настав Наталія Качан вчора о 19:43
- Оновлення законодавства про захист персональних даних: GDPR в законопроєкті 8153 Анастасія Полтавцева 21.12.2024 18:47
- Податкова біполярність або коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 21.12.2024 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 21.12.2024 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 21.12.2024 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель 20.12.2024 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко 20.12.2024 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак 20.12.2024 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов 20.12.2024 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? 1335
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду 628
- Правова стратегія для захисту інтересів дитини у суді 563
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом 249
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? 135
-
Для мешканців багатоквартирних будинків встановили фіксовані ціни за електроенергію
Бізнес 13411
-
В Україні рекордно подорожчав часник
Бізнес 7400
-
Вісім треків тижня: новий фіт Соловій і Дантеса та зимова лірика Jerry Heil
Життя 4810
-
Глиняний посуд на Святвечір: традиції, символіка та як обрати для святкового столу
Життя 4477
-
Орбан: Угорщина веде переговори щодо транзиту російського газу через Україну
Бізнес 3343