Чи підходить Польща для реєстрації ІТ бізнесу?
Польща пропонує конкурентні податкові ставки, спеціальні економічні зони для бізнесу, розвинену IT-інфраструктуру та доступ до кваліфікованих кадрів.
Польща, завдяки сприятливому податковому середовищу, розвиненій інфраструктурі, підтримці з боку уряду, релокації працівників з можливістю отримання постійних підстав для перебування на території країни залишається найбільш привабливим місцем для інвестицій.
В цій статті пропонуємо розібратись основні переваги які роблять Польщу однією з можливих країн для реєстрації ІТ компанії в Європі.
Оподаткування, воєводства та особливі режими
Стандартна ставка корпоративного податку встановлюється на рівні 19%, що застосовується до більшості компаній які вже певний час ведуть діяльність. Однак, існує і знижена ставка у розмірі 9%, яка застосовується для малих підприємств, які мають річний дохід, що не перевищує 2 мільйони євро.
Розмір податку на дивіденди встановлюється на рівні 19%, однак за умови дотримання встановлених вимог та наявності угод про уникнення подвійного оподаткування дивіденди можливо виводити по зниженій ставці.
Окрім основних податків у Польщі діє:
спеціальний режим ІР box, який дозволяє оподаткування прибутку від інноваційної діяльності за заниженою ставкою у 5%. Сама пільга застосовується до проєктів, де відбувається створення окремого об’єкту інтелектуальної власності (наприклад комп’ютерного коду) за умови що компанія отримує прибутки від реалізації обʼєктів авторського права;
додаткові відрахування на науково-дослідні роботи (R&D), що дозволяють компаніям, які займаються розробницькою діяльністю, зараховувати окремі види своїх витрат (обладнання, найнятих працівників) у подвійному розмірі. Фактично, в такий спосіб зменшується сама «база оподаткування».
Додатково, у Польщі є економічні зони, у яких діють власні податкові знижки та термін на який вони поширюються. Здебільшого вони наявні саме в східних регіонах країни та таким чином уряд спрямовує свої зусилля на їх розвиток. Однак, для отримання таких пільг потрібно дотримуватись ряду критеріїв, вести певні види діяльності у певних межах річного обороту та кількості працівників) і залежно від дотримання вимог цих критеріїв підприємство може сподіватись на отримання податкових переваг.
Інші переваги
Окрім податкових переваг, спеціальних податкових режимів та економічних зон Польщу часто розглядають через:
• Можливість дистанційної реєстрації та керування компанією. Фактично, отримавши номер Pesel та довірений профіль Zaufany ви зможете користуватись засобом електронної ідентифікації. Це допоможе підтвердити свою особу в інтернеті, підписати документ електронним підписом, відкрити та керувати компанією дистанційно;
• Наявність великого ринку місцевих кадрів, які зможуть надавати ІТ послуги (розробки, програмування, дизайну, R&D);
• Зрозумілі правила для отримання постійних підстав для перебування через карту побиту, наприклад для релокації команди працівників;
• Відкриття саме банківського рахунку, по відносно простій процедурі комплаєнсу власників та діяльності компанії, якщо порівнювати з іншими європейськими країнами;
• Велика територія, яка межує з багатьма країнами ЄС, що дозволяє знайти складські приміщення та може бути оптимальним варіантом для побудови логістичних перевезень.
Особливості для засновників
Є дві особливості, про які варто пам’ятати будуючи подальшу діяльність на території Польщі, щоб не потрапити під додаткові витрати.
❕Перший, якщо до складу засновників входить більше 1 особи, то компанія не має сплачувати додатковий податок на пенсійне та медичне забезпечення ZUS (≈360 євро/місяць). Юридично, компанія з одним засновником має статус індивідуального підприємця та це означає, що засновник розглядається як самозайнята особа, яка повинна сплачувати внески на соціальне страхування.
При цьому, акціонери відсоток акцій яких встановлюється до 10% не відображаються в реєстрі, при цьому вони мають приймати рішення у всіх важливих для компанії рішень (зміна власників, призначення нових членів правління, розподілення дивідендів тощо).
❕ Другий, стосується розмежування понять «член правління» та «засновник» та їх відповідальності. Бо, з юридичної точки зору в Польщі, «засновник» відповідає у межах свого внеску до статутного капіталу (мінімально 5000 злотих), натомість «член правління» (навіть якщо він є засновником) відповідає усім своїм майном, бо фактично він приймає всі рішення по компанії (підписує документи, договори, керує рахунками та операціями підприємства).
Висновок
Польща пропонує конкурентні податкові ставки, спеціальні економічні зони для бізнесу, розвинену IT-інфраструктуру та доступ до кваліфікованих кадрів. Додатковою перевагою є можливість отримання підстав для постійного перебування на території країни для іноземців, що робить Польщу зручним рішенням для релокації команди.
Зручне логістичне розташування та відносно проста процедура відкриття компанії та банківських рахунків сприяють залученню іноземних компаній. При цьому, важливо враховувати специфічні юридичні аспекти, відмінності в обов'язках і відповідальності між засновниками та членами правління.
- «Справедливість» судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Як зруйнувати країну 321
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 188
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 148
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 132
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 108
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 6043
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
3855
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 3690
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3648 -
Що означає загострення тактичної боротьби навколо теми мирних переговорів
Думка 2771