Якщо ЄС відкладе безвізовий режим, реформи в Україні закінчаться
Якщо ЄС культивуватиме невизначеність із безвізовим для України, в парламенті може просто не назбиратися голосів для прийняття будь-яких інших євроінтеграційних законопроектів.
Під кінець минулого тижня офіційні дипломатичні особипідтвердили той факт, що в Брюсселі таки обговорюють можливість перенесеннябезвізового режиму для України. Імовірне відтермінування пов’язане з більшмасштабною ініціативою в ЄС, яка передбачає запровадження механізму швидкогопризупинення безвізового режиму між Євросоюзом та іншими країнами. Важливо, щотакий механізм застосовуватиметься не тільки в разі порушення умов візовоїлібералізації країною, яка отримала безвізовий, але й може бути задіяний Єврокомісієюв односторонньому порядку. Таким чином, на фоні мігрантської кризи європейськілідери прагнуть заспокоїти своїх виборців шляхом створення інституційнихможливостей для оперативного скасування безвізових режимів, насамперед, з новимикандидатами на такі преференції. До числа останніх належить і Україна.
Саме ці новації можуть загальмувати довгоочікуванескасування віз для українців, попри виконання Києвом всіх поставлених вимог. Якнаслідок, можна очікувати зміни в тональності політичного діалогу між Україноюта ЄС.
Справа в тому, що європейські політики чинили неабиякийтиск на офіційний Київ, фактично шантажуючи українську владу безвізовимрежимом. І, безумовно, саме завдяки цьому тиску ми отримали низкуантикорупційних законів і структур, створення яких без наполегливості Брюсселямогло затягнутися ще невідомо наскільки. З великим скреготом ухвалюючивідповідні рішення, провладні та опозиційні сили в українській політицірозуміли, що просто не мають виходу, адже провал безвізової стратегіїозначатиме втрату довіри з боку ЄС та зраду власного суспільства, яке свогочасу не пробачило Януковичу зриву угоди про асоціацію. Однак тепер все можедокорінно змінитися.
Якщо ЄС культивуватиме невизначеність із безвізовим дляУкраїни, в парламенті може просто не назбиратися голосів для прийняттябудь-яких інших євроінтеграційних законопроектів. І ніякий шантаж, на кшталт«немає реформ – немає скасування віз» більше не допоможе. Понад те, популістинеодмінно використають цей привід, щоб виправдати своє небажання голосувати зареформаторські ініціативи, які сьогодні умовно називають європейськими.Розпочнеться нова хвиля зрадоманства, яка знищить останні залишки консолідаціївітчизняного політикуму, що тримається виключно на мотивах догодити ЄС. Теперже пануватиме риторика: Європа не виконує своїх обіцянок, то чому ми повиннідотримуватися своїх зобов’язань?
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
45712
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
23421
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 16606
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11058
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 10358