Аграрний бізнес та його захист
Агарний бізнес в нашій країні – це найперспективніша галузь нашої економіки. На аграрний сектор припадає близько третини ВВП, та сотні тисяч робочих місць для громадян.
Сьогодні аграріям потрібнозрозуміти, що необхідно самостійно та дуже відповідально будувати таку систему- як захист свого бізнесу.
Система захисту агропідприємств може бути побудована знабору тих правових законів, які наразі існують. Тому дану систему захисту можна поділити на дві частини: запобіжні заходи та заходи, якізастосовуються під час здійснення рейдерської атаки.
На останні рокисаме рейдерство є найбільшою проблемою аграріїв. З нашої практики скажу, щонайбільше потерпають від цього Південні області нашої країни.
Щодопопереджувальних заходів – найголовнішеі перше, що повинен зробити кожен власник – виявити ризики, завдяки якимможуть бути створені умови привабливості для рейдерського захоплення. З цієюметою просто необхідно провести правовий аудит діяльності підприємства.
Під час такогоаудиту проводиться глибока і ретельна перевірка від моменту створення фірми(підприємства) та складу засновників до взаємовідносин з пайовиками таконтрагентами.
Так, це роботаскладна і досить ретельна, а також потребує часу, проте це дає наступне:
1. власникмає незалежну оцінку стану готовності та спроможності протистояти рейдерськимнападам;
2. оцінюєтьсяфактичний стан справ на підприємстві (оскільки під час перевірки випливаютьрізні проблеми, які не були помітними раніше);
3. чіткекерування ризиками.
Аналізуючи рейдерські напади, з власного досвіду, можнаговорити, що про певні закономірності. Наприклад, з моменту впадання в поле зорунападників до потрапляння їх на територіитою того чи іншого підприємства –проходить не менше шести місяців. Це говорить про те, що рейдери ретельновивчають ситуацію жертви. Або, наприклад, в основному найбіьш поширеним середрейдерів є напади на аграріїв, в яких земельний запас сягає 3 тис. га. та більше.
Звичайно, стаєзрозумілим, що для рейдерів головним джерелом інформації є доступ допідприємства та документів. Лише з їх допомогою можна виявити основні правовіне доопрацювання в діяльності підприємства. До таких прогалин належать багато різних деталей, наприклад незареєстровані договори оренди абовідсутність правових підстав використання землі.
Саме тому,необхідно дуже тонко і ретельно вивчити і привести у правову готовність всімоменти в роботі підприємства, важливозабезпечити зберігання оригіналів установчих документів, розробити нормативнезабезпечення щодо обліку документообігу та забезпеченню збереження комерційноїінформації. Обмежити кількість осіб стосовно реєстраційних дій, та звести лишедо однієї особи. Все це можливо зробити при налагодженій системі службибезпеки, ІТ- технологій та постійному грамотному правовому контролю всіх цихдій.
Рейдери доситьчасто використовують такий прийом як, проведення судових рішень без вашоїучасті, саме тому важливо проводити постійний моніторинг державного реєструсудових рішень.
Звичайно, сам пособі правовий аудит не захистить від рейдерського нападу, оскільки захист – цепослідовний алгоритм певних дій, які безперервно повинні здійснюватися на підприємстві. Лишетаким чином можна посилити контроль над ризиками та посилити свій захист відрейдерського нападу. Власникам агропідприємств потрібно проводити постійнуроботу з пайовиками з метою налагодження стосунків, що буде запорукою не лише підтримки аграріїв, ай силою, яка протистоїть рейдерам.
Необхідноретельно підійти до відбору охоронної структури та як згадувалось вище служби безпеки, яка зможе вирішити питання щодо силовогопротистояння та можливості взяти під фактичний контроль майно підприємства уразі такої нагоди. В будь якому випадку, слід проводити відбір за критеріємпрофесійної підготовки, наявності досвіду в подібних ситуаціях і звісно не без кваліфікованої юридичної допомоги.
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? 3754
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 362
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів 249
- НАБУ: невиправдані надії 220
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 155
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 54319
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 44753
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
19989
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17270
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
14601