"Громадська синергія" без енергії?!
Які цілі переслідує проект «Громадська синергія: посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах», що фінансується ЄС?
Створити поновціннегромадянське суспільства в інтересах суспільства – ось основне завдання, якестоїть перед громадськими організаціями України. І в цьому, в рамкахімплементації Угоди про асоціацію, ми отримуємо суттєву допомогу від ЄС. Дляцього, тільки на 2017 рік ЄС виділило на розвиток громадянського суспільства черезфонд «Відродження» 2,7 млн. євро., з яких на проект «Громадська синергія:посилення участі громадськості в євроінтеграційних реформах» передбаченопорядка 300 тис. євро., і лише 15 громадських організацій із понад 60-ти, сталипереможцями цього конкурсу.
Про чесність, прозорість та об’єктивністьпроведення цього конкурсу іншим разом. Зараз мова піде про інше.
На сьогодні в Україні існуєпонад 250 тис. громадських організацій. Їх вплив на суспільні процеси зростає зкожним днем. Представники від ІГС приймають участь в роботі різного родугромадських об’єднань, об’єднуючись навкого вирішення регіональних проблем, входять до громадськихрад при органах влади, приймають участь в роботі різних Платформ громадянскогосуспільства, тощо. Одною з такихПлатформ є УС ПГС, яка створена в реалізацію положень Угоди про асоціацію міжУкраїної і ЄС і , яка вже зарекомендувала себе активним учасником на громадськомуполі країни. Саме тому, УС ПГС, разом з іншими Громадськими платформами, має усізадатки стати центром розбудови повноцінного громадянського суспільства вУкраїні.
Оскільки, ми говоримо прогромадянське суспільство, якому відводиться значна роль на євроінтеграційномушляху України, ми маємо виходити з того, що таке громадянське суспільство маєіснувати не тільки в Києві серед членів, так званої, 15-ки УС ПГС чипрацівників фонду «Відродження», в Урядовому офісі чи Парламентскому комітеті,не кажучи вже про Європейський соціально економічний комітет. Мова має йти протаке громадянське суспільство, складовою частиною якого стануть регіональнігромадські осередки, як снова повноцінного громадянського суспільства України.
Для розбудови поновцінногогромадянського суспільства України необхідно більш ширше залучати до роботирегіональні громадські організації та формування. Така розбудова має включати створення системноїмережи громадських центрів по Україні, яка б була здатна активізувати діяльність громадських організацій, координувати їх дії щодо участі у виконанні пріоритетів Угоди проасоціацію, через громадський моніторинг,аналіз, ефективний суспільний діалог, інформування громадськості проєвропейські цінності і стандарти. А це можна зробити лише за умови, коли ми започаткуємо створення інформаційно-просвітницьких центрів врегіонах України, мережа яких, і станеосновою створення повноцінногогромадянського суспільства України.Це дасть змогу налагодитизв’язок міжрегіонами і центром щодо здійснення ефективної взаємної комунікації, добитися ефективного обміну інформацією та проведеня якісного аналізу дій влади щодо своєчасного виконанняположень Угоди про асоціацію.
Налагодженняінформаційно-просвітницької роботи серед регіонів, створенняінформаційно-просвітницьких комунікаційних центрів в регіонах для впровадженняєвропейських стандартів в соціально-економічній сфері, приведе до створеннядієвих механізмів комунікації між ІГС та владою на місцях, дасть можливість більш об’єктивно проводитимоніторинг, аналіз виконання Угоди про асоціацію, більш ефективніше впливати, через інститути громадянськогосуспільства, на пришвидченняпроведення реформ в Україні.
Саме на вирішення поставленоїцілі, громадська організація «Громадська Палата України» і подавала проект наконкурс «Громадська синергія: посилення участі громадськості вєвроінтеграційних реформах», який фінансується ЄС, але організатори несприйняли цю ідею; фонд «Відродження» направив кошти ЄС на інші цілі.
Виникає законне питання: «Длячого створена УС ПГС? Які цілі в подальшому нею переслідуються?». На цьомупоприщі виникає безліч питань, але мова про це іншим разом.
- З чого починати описувати бізнес-процеси? Жанна Кудрицька вчора о 23:46
- Неустойка за неповернення майна з оренди: між штрафом та пенею Дмитро Шаповал вчора о 13:56
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков вчора о 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков вчора о 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер вчора о 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська 23.04.2025 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов 23.04.2025 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков 23.04.2025 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський 23.04.2025 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 150
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 139
- Люди в центрі змін: як Франковий університет створює сучасне академічне середовище 111
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям 96
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? 92
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 26961
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 19803
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
15294
-
У юристки Панаіотіді пройшов обшук. ЇЇ чоловік Коболєв каже, що вилучили телефони й компʼютер
Бізнес 7677
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 6060