Євромайдан, як основа громадянського суспільства
Громадяни розуміють, що навіть повна зміна облич у владі за умови збереження старої системи не дасть нової якості життя і політики. Вочевидь, потрібно докорінно змінювати систему влади.
Сотні тисяч людей по всій країні вийшли на майдани. Вони вийшли не лише за євроінтеграцію, не за партійні гасла. Вони виступають насамперед за нову країну, в якій хочуть жити, країну без корупції, насильства і приниження, країну, в якій влада служить громадянам і прислухається до них, країну, в якій кожному гарантовані безпека, справедливість і право на розвиток.
Громадяни розуміють, що навіть повна зміна облич у владі за умови збереження старої системи не дасть нової якості життя і політики. Такі зміни не можна вважати перемогою Майдану. Вочевидь, потрібно докорінно змінювати систему влади. Та цю систему можна змінити лише ззовні. І на це здатний лише широкий громадянський рух. Але його розбудова має розпочатися з місцевих громад, з консолідації місцевих активістів в селах, селищах, містах. Потрібно сконсолідувати їх зусилля навколо вирішення місцевих проблем, створити громадські центри на місцях аби контролювати владу на місцях.
Для реалізації їх консолідаційних дій треба мати площадку для обговорення та прийняття спільних рішень на певному рівні в суспільстві. Для цього треба перенести центр дії в обласні центри, створивши, перш за все, 27 дієвих регіональних громадських площадок по Україні. Вони мають діяти не заради того, аби створити центр в Києві та перетворити його в чергову політичну партію чи нову громадську організацію за новою назвою.
В центрі має бути лише здійснення організаційно-методичної роботи, надання юридичних та консультативних послуг, обмін інформацією, координація спільних дій. Не треба знову заорганізовувати громадський рух, для цього вже достатньо є громадських організацій, як в центрі, так і на місцях.
Громадська Палата України - є одною із громадських організацій, яка є осередком розбудови та формування ефективного громадянського суспільства в Україні. В більшості областей України можуть діяти місцеві Громадські Палати, які і є тою площадкою для вже існуючих громадських організацій в області та які опираються на свідомих людей, активістів з регіонів, однодумців в кожному регіоні, місті, селищі чи селі.
Надання консультаційних послуг, юридичної консультації та правого захисту на місцях - є приоритетним в роботі Громадської Палати України! Для цього в центрі формуються відповідні Департаменти по різним напрямкам діяльності Палати, це перш за все з питань: Економічного розвитку, Соціально-правозахисної роботи, Адвокатської, Житлово-комунального господарства, З розвитку малого і середнього бізнесу, Медичної роботи, Екологічної, Культури, Нерухомості, Місцевого самоврядування, Страхування, тощо. Таким чином буде діяти потужний інформаційно-методичний Центр з надання інформаційної підтримки, юридичної допомоги та надання організаціно-методичної допомоги в розбудові громад на місцях, налагодження їх ефективної роботи.
Наша мета - консолідація дій місцевих громад, місцевих громадських організацій.
Кожен, хто має бажання прийняти участь в формуванні повноцінного громадянського суспільства, може долучитися на місцях до роботи Громадських Палат.
Ми маємо зрозуміти, що доки ми не створемо повноцінне, реальне громадянське суспільство, яке буде сформовано знизу та яке буде морально сприймати існуючі місцеві проблеми і буде здатне направити свої зусилля на вирішення цих проблем, ми не сможимо вирішити жодного питання по зміні системи вдали.
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 25588
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21324
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 13412
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9648
-
В Україні збанкротував ще один страховик
Бізнес 8662