Євромайдан, як основа громадянського суспільства
Громадяни розуміють, що навіть повна зміна облич у владі за умови збереження старої системи не дасть нової якості життя і політики. Вочевидь, потрібно докорінно змінювати систему влади.
Сотні тисяч людей по всій країні вийшли на майдани. Вони вийшли не лише за євроінтеграцію, не за партійні гасла. Вони виступають насамперед за нову країну, в якій хочуть жити, країну без корупції, насильства і приниження, країну, в якій влада служить громадянам і прислухається до них, країну, в якій кожному гарантовані безпека, справедливість і право на розвиток.
Громадяни розуміють, що навіть повна зміна облич у владі за умови збереження старої системи не дасть нової якості життя і політики. Такі зміни не можна вважати перемогою Майдану. Вочевидь, потрібно докорінно змінювати систему влади. Та цю систему можна змінити лише ззовні. І на це здатний лише широкий громадянський рух. Але його розбудова має розпочатися з місцевих громад, з консолідації місцевих активістів в селах, селищах, містах. Потрібно сконсолідувати їх зусилля навколо вирішення місцевих проблем, створити громадські центри на місцях аби контролювати владу на місцях.
Для реалізації їх консолідаційних дій треба мати площадку для обговорення та прийняття спільних рішень на певному рівні в суспільстві. Для цього треба перенести центр дії в обласні центри, створивши, перш за все, 27 дієвих регіональних громадських площадок по Україні. Вони мають діяти не заради того, аби створити центр в Києві та перетворити його в чергову політичну партію чи нову громадську організацію за новою назвою.
В центрі має бути лише здійснення організаційно-методичної роботи, надання юридичних та консультативних послуг, обмін інформацією, координація спільних дій. Не треба знову заорганізовувати громадський рух, для цього вже достатньо є громадських організацій, як в центрі, так і на місцях.
Громадська Палата України - є одною із громадських організацій, яка є осередком розбудови та формування ефективного громадянського суспільства в Україні. В більшості областей України можуть діяти місцеві Громадські Палати, які і є тою площадкою для вже існуючих громадських організацій в області та які опираються на свідомих людей, активістів з регіонів, однодумців в кожному регіоні, місті, селищі чи селі.
Надання консультаційних послуг, юридичної консультації та правого захисту на місцях - є приоритетним в роботі Громадської Палати України! Для цього в центрі формуються відповідні Департаменти по різним напрямкам діяльності Палати, це перш за все з питань: Економічного розвитку, Соціально-правозахисної роботи, Адвокатської, Житлово-комунального господарства, З розвитку малого і середнього бізнесу, Медичної роботи, Екологічної, Культури, Нерухомості, Місцевого самоврядування, Страхування, тощо. Таким чином буде діяти потужний інформаційно-методичний Центр з надання інформаційної підтримки, юридичної допомоги та надання організаціно-методичної допомоги в розбудові громад на місцях, налагодження їх ефективної роботи.
Наша мета - консолідація дій місцевих громад, місцевих громадських організацій.
Кожен, хто має бажання прийняти участь в формуванні повноцінного громадянського суспільства, може долучитися на місцях до роботи Громадських Палат.
Ми маємо зрозуміти, що доки ми не створемо повноцінне, реальне громадянське суспільство, яке буде сформовано знизу та яке буде морально сприймати існуючі місцеві проблеми і буде здатне направити свої зусилля на вирішення цих проблем, ми не сможимо вирішити жодного питання по зміні системи вдали.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Тести заходів контролю: коли і як виконувати 434
- Гра в імітацію 347
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 210
- Втрачені мільйони: як місцеві бюджети недоотримують через неефективне використання земель 112
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 9403
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 8456
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6290
-
У країнах ЄС ціни на вершкове масло зросли на 40%. Україна скорочує експорт
Бізнес 4783
-
ЄС інвестує 32 млн євро у реконструкцію 375 км залізниці у Молдові
Бізнес 3445