Тендерні махінації на 7,5 млн. грн. в Луцьку
Сфера ЖКГ завжди була і залишається висококорупційною, однак окремі випадки таки вражають нахабністю
Громадська організація “МЕЖА” в ході моніторингу державних закупівель у Волинській області, що здійснюється за підтримки МФ “Відродження”, виявила порушення під час проведення державної закупівлі Департаментом житлово-комунального господарства Луцької міської ради.
Так, 30.12.2014 року Департамент ЖКГ оголосив про проведення відкритих торгів на закупівлю послуг щодо очищування вулиць м. Луцька на 2015 рік. Очікувана вартість закупівлі становила 6 733 727 грн. Розкриття пропозицій вищевказаних відкритих торгів відбулося 02.02.2015 року об 11:00. Відповідно до опублікованого на Веб-порталі з питань державних закупівель протоколу, найнижчою за вартістю пропозицією була пропозиція ТзОВ “Теркомуналсервіс” у сумі 7 312 956,49 грн. Також, відповідно до вказаного протоколу ТзОВ “Теркомуналсервіс” для у часті у конкурсних торгах подало всі документи, передбачені документацією конкурсних торгів. В подальшому, 11.02.2015 року ТзОВ “Теркомуналсервіс” було визнано переможцем вказаних торгів і відповідно їх пропозицію – акцептовано.
Однак, ГО “МЕЖА” з’ясувала обставини, які свідчать про антиконкурентну змову, корупційні дії та порушення чинного законодавства комітетом конкурсних торгів Департаменту житлово-комунального господарства Луцької міської ради під час проведення цієї закупівлі. Зокрема:
1.) ТзОВ “Теркомуналсервіс” зареєстровано 03.10.2014 – за три місяці до оголошення вказаного тендеру, а відтак на практиці такий учасник не може відповідати вимогам конкурсної документації, таких як: наявність обладнання та матеріально-технічної бази; наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід; наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів; наявність фінансової спроможності, та інші технічні, якісні та кількісні вимоги до предмета закупівлі;
2.) ТзОВ “Теркомуналсервіс” зареєстровано за адресою: м. Тернопіль, вул. Крушельницької, 18, оф. 105/6; Засновником цієї юридичної особи є – Швець Ігор Вікторович. Водночас, за цією ж адресою зареєстровано ТзОВ “Тернопіль комунал сервіс” керівником якого є той же Швець Ігор Вікторович. Відповідно до рішення Господарського суду Тернопільської області від 06.05.2014 справа №921/287/14-г/17 за позовом Антимонопольного комітету України в м. Тернополі з ТзОВ “Тернопіль комунал сервіс” стягнено штраф у сумі 50 000 грн. у справі №659-УД “Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу”;
3.) основним видом діяльності ТзОВ “Теркомуналсервіс” є інші види діяльності із прибирання (КВЕД 81.29), що не відповідає кваліфікаційним критеріям до учасників вищевказаних конкурсних торгів.
З метою недопущення використання коштів громади у сумнівних закупівлях, ГО “МЕЖА” звернулася з відповідними зверненнями до Державної фінансової інспекції у Волинській області та до Волинського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України.
Згідно з інформацією, що вказана у отриманому листі від Волинського обласного територіального відділення АМКУ, інша фірма засновника ТзОВ “Теркомуналсервіс” Швеця І.В. – ПП “Дисконт Плюс”, у 2012 році рішенням адмінколегії ВОТВ АМКУ була притягнута до відповідальності за вчинене у 2008 році порушення законодавства про захист економічної конкуренції з накладенням штрафу у розмірі 6 000 грн. та пені у розмірі 8000 грн.
Окрім того, відповідно до отриманого ГО “МЕЖА” листа від Державної фінансової інспекції у Волинській області за нашим зверненням розпочато перевірку, яка на даний час триває.
- Стягнення шкоди з закладу освіти та батьків внаслідок пошкодження ока дитині Артур Кір’яков 13:11
- СЗЧ – вихід з ситуації є Сергій Пєтков 10:18
- Декілька ФОП: оптимізація податків чи дроблення бізнесу? Сергій Пагер 09:07
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі Галина Скіпальська вчора о 17:02
- ПРРО як шлях до детенізації бізнесу та збільшення надхожень у бюджет Андрій Сухов вчора о 11:59
- Cпеціальні військові операції – міжнародна політика кремля Сергій Пєтков вчора о 10:18
- 100 днів, які не повернули мир в Україну Дмитро Пульмановський вчора о 10:15
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею Юрій Бабенко 22.04.2025 15:32
- Як енергетичні компанії оптимізують КІК: досвід ЄС та українські реалії Ростислав Никітенко 22.04.2025 11:46
- 4 помилки, які заважають власнику бізнесу побудувати сильну компанію Олександр Висоцький 22.04.2025 10:27
- Где покупать жилую недвижимость и какую? Володимир Стус 21.04.2025 23:53
- ТЦК – треш, хайп, фейк або соціальна допомога військовим та їх сім’ям Сергій Пєтков 21.04.2025 19:52
- Китай закручує "рідкоземельну гайку". Як Україні скористатися своїм шансом? Ксенія Оринчак 21.04.2025 16:53
- Компенсація 1,5 млн грн моральної шкоди з рф на користь киянина за "повітряні тривоги" Світлана Приймак 21.04.2025 10:20
- Розпоряджання землею під час війни: поради юриста Сергій Пагер 21.04.2025 08:57
- Як комплаєнс допомагає громадським організаціям зміцнити довіру та уникнути ризиків 234
- Модель нової індустріалізації України 184
- Омріяна Перемога: яким українці бачать закінчення війни? 149
- Стажування і підвищення кваліфікації: сенси та підходи 138
- Ілюзія захисту: чим загрожують несертифіковані мотошоломи 126
-
Казахстан заявив, що видобуватиме стільки нафти, скільки потрібно йому, а не ОПЕК
Бізнес 18186
-
"Я приніс вам мир". Чому зірвались мирні переговори у Лондоні і що далі – сценарії
13363
-
"Останній інгредієнт отруйного коктейлю". У Швейцарії стривожені різким зростанням франка
Фінанси 13136
-
Держборг України у 2025 році вперше перевищить "психологічну" позначку 100% – МВФ
Фінанси 5930
-
У юристки Панаіотіді пройшов обшук. ЇЇ чоловік Коболєв каже, що вилучили телефони й компʼютер
Бізнес 5317