Інформаційні аудити: для чого і скільки їх насправді є?
Інформація у сучасному світі — це нова потужна валюта, а сприйняття аудиторії — один з найцінніших нематеріальних активів.
Але як визначити, за яким курсом котується саме ваша «валюта» та яка цінність у вашого «активу»? Щоб розібратися у матеріальних цінностях, проводять аудит. Так само і тут — аудит допоможе зрозуміти, наскільки ефективно ваші комунікаційні стратегії впливають на аудиторію, чи вони відповідають корпоративним цілям та як вони сприймаються у суспільстві в цілому.
PR аудит не просто перевіряє відсоток відгуків або частоту згадок у пресі; він занурюється глибше, аналізуючи якість, зміст та контекст вашої комунікації. Від того, як ви шукаєте інформаційні приводи та використовуєте їх, до способів написання та розповсюдження новин, кожен аспект оцінюється з метою забезпечення максимальної відповідності між вашими повідомленнями та сприйняттям аудиторією. Комунікаційний аудит іде ще далі, вивчаючи вашу видимість та вплив у порівнянні з конкурентами, виявляючи, які інформаційні приводи найбільш резонують з вашою цільовою аудиторією.
Задля спрощення я опишу два види аудитів: PR аудит та комунікаційний аудит. Між цими полюсами лежить цілий спектр їх комбінацій, але для початку важливо зрозуміти самі основи.
PR аудит: аналіз процесів у вашій комунікаційній роботі. Як ви шукаєте інфоприводи, як ви їх використовуєте. Як ви пишете новини, як ви їх розсилаєте, як ви обираєте майданчики для розповсюдження своїх меседжів. Як ви підібрали меседжі та цільові аудиторії і чи вони синхронізуються з цілями компанії. Як ви ставите цілі та визначаєте KPI, наскільки вони реальні та чи виконують загальну задачу. Які метрики ви використовуєте, наскільки вони ефективні саме у вашій ситуації.
Комунікаційний аудит: аналіз результатів вашої комунікаційної діяльності та діяльності ваших конкурентів. Як ви виглядаєте в інформаційному полі, наскільки інтенсивність вашої комунікаційної роботи співставна з інтенсивністю конкурентів. Які інформаційні приводи найбільш цікаві вашому ринку. Слабкі та сильні сторони у вас та конкурентів, загальна оцінка вашої комунікації. Аналіз майданчиків, фокус-групи стейкхолдерів. Рекомендації для покращення роботи.
Отже, якщо коротко: PR аудит аналізує вашу діяльність, а комунікаційний аудит — результат вашої діяльності.
Ще можна додати, що комунікаційний аудит є першим кроком до створення повноцінної комунікаційної стратегії, адже він відкриває вам ландшафт, на якому доведеться працювати. І вже під цей ландшафт ви підбираєте відповідний інструментарій.
PR аудит дає змогу відповісти на багато неочевидних запитань, які суттєво впливають на успішність роботи. Я не перестаю повторювати, що бути прочитаним — важливіше, ніж бути просто надрукованим. Але часто зусилля спрямовуються на друге, а не на перше. Робота з інформаційним приводами це і мистецтво і ремесло, ціль яких – зацікавити, по справжньому, і медіа і вашу ЦА.
Тут важливо пам’ятати, що люди намагаються звертати увагу лише на те, що їм: цікаво, корисно, або те, що зачіпає їх і їхнє життя безпосередньо. Все інше ігнорується, адже інформації зараз так багато.
Робота в агентстві дозволяє бачити внутрішні процеси PR відділів багатьох компаній. Порівнювати їхні підходи та результативність. Як вони застосовують ті чи інші інструменти, що працює краще, а що — лише в теорії. З цієї практики я можу стверджувати, що помилки в комунікації досить поширене явище.
PR аудит — це тюнінг, який дозволяє налаштувати процеси на максимальну ефективність та зберегти трудові і фінансові ресурси.
Комунікаційний аудит — це складніша робота. Він аналізує інформацію із статичних та темпоральних медіа каналів. Про поділ усіх медіа на ці канали я писала раніше. Якщо коротко і дуже спрощено, то статичні канали це ЗМІ, а темпоральні це соцмережі.
Такий аналіз можливий лише за допомогою спеціального програмного забезпечення, яке здатне зібрати матеріал з найрізноманітніших джерел. Глибини збору в один рік зазвичай достатньо, щоб картинка стала зрозумілою.
Також він може включати опитування стейкхолдерів, фокус-групи, збір інсайдів у журналістів (інфлуенсерів), що висвітлюють ваш ринок, а також інші дослідження по цільових аудиторіях, каналах, інструментах тощо.
Одне з важливих питань, на яке може дати відповідь комунікаційний аудит є те, як ви виглядаєте в очах суспільства. Адже далеко не завжди позиціонування співпадає зі сприйняттям. Він забезпечує «фідбек» на ваші односторонні намагання побудувати в громадській свідомості уявлення про вашу компанію та вашу діяльність. Таким чином, ви можете побачити себе очима ЦА в контексті не лише вашої комунікації, але й комунікації конкурентів, адже інформаційне поле спільне для всіх.
Також він допомагає скоригувати, за потреби, свою комунікаційну діяльність, додати якійсь нові канали, формати чи тип інфоприводів.
Підсумовуючи, ефективність комунікаційного та PR аудиту лежить не тільки в здатності виявити тенденції та помилки, але й у спроможності передбачити майбутні зміни — тренди, нові виклики та можливості. Ці аудити дозволяють реагувати на поточне становище ринку й активно формувати комунікаційну стратегію, яка буде адаптована до майбутніх викликів. Вони вносять ясність у сприйняття бренду вашою ЦА та дозволяють збалансувати ваші комунікаційні зусилля з реальними потребами ринку.
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева вчора о 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак вчора о 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль вчора о 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко вчора о 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін вчора о 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова вчора о 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов вчора о 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда вчора о 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Встановили факт батьківства після смерті чоловіка Юрій Бабенко 11.11.2024 17:58
- Психологічний портрет Трампа: чого очікувати Україні від американського президента Христина Кудрявцева 11.11.2024 17:13
- Додаткові витрати на дитину: обов’язок чи вибір батьків? Світлана Приймак 11.11.2024 16:42
- Тести заходів контролю: коли і як виконувати 404
- Гра в імітацію 335
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 164
- Втрачені мільйони: як місцеві бюджети недоотримують через неефективне використання земель 109
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 79
-
Майбутній власник Білгород-Дністровського порту планує відновити міст у Затоці
Бізнес 22171
-
Унікальний випадок. Пошкоджений пожежею автомобілевоз перетворять на нове судно
Бізнес 13035
-
"Ситуація катастрофічна". Урожай капусти низький, ціни – високі й надалі зростатимуть
Бізнес 6841
-
Юрист в інтересах невідомих інвесторів. Хто купив Білгород-Дністровський порт
Бізнес 6541
-
Українські зброярі нарощують виробництво. Але держава не може забезпечити збут
Бізнес 4536