Благодійна діяльність в Україні під час дії воєнного стану
Благодійні фонди в Україні стикаються з проблемами прозорості та контролю, впливаючи на довіру донорів. Важливо перевіряти звітність фондів.
В Україні триває війна, війна на знищення українського народу!!! Під час війни знищуються об’єкти житлової забудови, стратегічні об’єкти, заводи, підприємства та навіть дитячі лікарні. Західні партнери та звичайні громадяни України допомагають відновлювати ті чи інші об’єкти за допомогою благодійних фондів, які діють на території України та платформи, створеної Президентом України «United 24».
Неначебто мета всіх благодійних організацій має бути одна – допомога для сприяння законним інтересам бенефіціарів. Сфери діяльність того чи іншого фонду можуть відрізнятися.
Однак, не все так прозоро та зрозуміло у правовому регулюванні благодійних фондів. Адже благодійна організація є юридичною особою приватного права. Фінансування діяльності благодійних фондів можливо за рахунок благодійних пожертв та благодійних грантів.
Отже, об’єднавшись заради допомоги постраждалим людям та зруйнованим об’єктам, у благодійників добровільних пожертв не завжди є впевненість у цільовому використанні їх коштів через благодійні фонди та поясню чому.
Жодного контролю зі сторони держави щодо перевірки законної діяльності благодійних організацій немає, що ставить під сумнів можливість здійснення контролю за діяльністю таких організацій зі сторони благодійників. Більш того, є випадки невиконання положень статуту навіть щодо контролю діяльності органів управління всередині фонду, наприклад зі сторони вищих органів благодійних фондів – наглядової ради та загальних зборів учасників, що призводить до порушення статутних завдань такого благодійного фонду.
Сьогодні вирішила приділити особливу увагу Благодійному фонду, який залучав гроші благодійників через публічних осіб (журналістів, акторів) неначебто на відновлення всім відомої Лікарні, та у діяльності якого є безліч порушень, що були виявлені під час діяльності такого фонду. Сьогодні порушення не усунуто, аудит не проведено, а органи правління не виконують свої повноваження, визначені Статутом.
Виникає цілком логічне питання, чому такі дії дозволяють собі посадові особи Фонду та до чого це може призвести? Все просто. Безкарність породжує злочинність. Відсутність належного правового регулювання та нагляду за діяльністю Фонду. Порушення у діяльності благодійного фонду можуть призвести не лише до нецільового використання коштів донорів, а ще й до втрати первинної мети збору коштів благодійників. Якщо під діяльності Фонду виявлені порушення законодавства України, очевидно, що мови про довіру до фонду та прозорість його діяльності йти не може.
Прозорість та довіра до фонду є основною складовою у діяльності Благодійних фондів. Однак, не завжди інформація, що публікується для благодійників (донорів) на офіційному сайті благодійного фонду містить правдиві відомості щодо діяльності благодійної організації. Відтак, кожен самостійно обирає назву Фонду, якому довіряє. Важливим є фактор своєчасної та прозорої звітності, опублікованої на сайті такого фонду, рішення загальних зборів, які також мають бути відкритими для кожного донора та звісно зрозуміла структура діяльності та контролю.
Отже, перед визначенням Благодійного фонду, якому Ви вирішили довірити кошти, потрібно перш за все з’ясувати прозорість звітності такого фонду та репутацію серед благодійників.
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 13.05.2025 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 13.05.2025 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 13.05.2025 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 13.05.2025 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
24740
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 17380
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 13074
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11062
-
"Російська весна – 2025". Як Москва посилила агресивну кампанію проти Молдови й Одещини
5436