Маразм системи …з поясненнями
Умисно не брав участі в більш ніж активній дискусії минулого тижня про вихід з урядової команди ще одного реформатора. Але оскільки нарешті зміг отримати принаймні вступну та резолютивну частину постанови у справі 826/2002/16, розгляд якої триває вже шост
Одним з інформаційних хедлайнерів минулого тижня сталавідставка заступниці міністра – керівника апарату Міністерства економічногорозвитку і торгівлі України (МЕРТ). Яумисно не брав участі в більш ніж активній дискусії про вихід з урядовоїкоманди ще одного реформатора, тим більше, що Юлія Клименко й сама її дужедобре прокоментувала.
Але оскільки сьогодні (на 20-й день після виголошення) янарешті зміг отримати принаймні вступну та резолютивну частину постанови у справі826/2002/16 (скан додається) розгляд якої триває вже шостий місяць, вирішивтаки й від себе трохи додати у контексті побічних результатів однієї з тихреформ, про які зазвичай не пишуть бо ...вони не склалися.
Власне мова йде не про цілу реформу, яку називають«дерегуляція», а про наслідок її впровадження у сфері зовнішньої реклами, колидля приведення у відповідність до дозвільного закону, котрий набрав чинності десять років тому, Кабінет Міністрів України під новорічну ялинку зробивусім сюрприз і раптово вніс зміни до Типових правил розміщення зовнішньоїреклами.
От тільки чи то у запалі реформаторства, чи з якихось іншихміркувань, МЕРТ, яке було розробником постанови №1173 від 16.12.2015, зробиловсе як то кажуть “тишком-нишком”, але тим самим порушило інший закон, щовизначає засади державної регуляторної політики у сфері господарськоїдіяльності, і у якому викладено обов’язковий порядок підготовки до ухваленнярішень. А дотримання норм закону мало б убезпечити Уряд від ухвалення, м’якокажучи, нерозумного та неефективного рішення, яке просто не могло бути іншимбез внесення довгоочікуваних змін до профільного Закону України «Про рекламу».
Наслідки доволі показові – спрощення отримання документівдозвільного характеру у рекламі так і не настало, хоча саме для цього нібито вносились відповідні зміни. Більштого, у переважній більшості населених пунктів країни ці зміни стали причиноюмасових порушень того ж таки дозвільного закону, на приведення у відповідністьдо якого вони нібито приймались. Правда автори цієї непрацюючої реформи тих порушеньпокищо чомусь вперто не помічають, хоча й дуже добре обізнані з існуючими проблемами,а допущене порушення закону пояснюють …застосуванням діючої на той час але вжескасованої норми Регламенту Кабміну, затвердженої постановою розробником проектуякої було теж МЕРТ.
Тому реакціяна очевидне порушення регуляторного законодавства, яке констатувала Державнарегуляторна служба України, і яке вже підтвердив адміністративний суд у першійінстанції, виявилась доволі пояснюваною – скасовувати недолугі зміни непоспішають, а винних у тому, що так сталося досі не знайшли. Точніше просто незахотіли шукати, про що свідчить розлога відповідь за особистим підписом паніЮлі на моє звернення, яке містило зокрема й пропозицію провести відповіднуслужбову перевірку (скан теж додається).
Як на мене, то не тільки брак бажаючих сумлінно працювати наскромну заробітню платню держслужбовця, а й небажання тих хто таки на ценаважився псувати стосунки з новими підлеглими та визнавати або й брати на себевідповідальність за їх помилки, якраз і є одними з ключових факторів, якіпризводять до того, що система державногоуправління змінюється повільно і залишається багато в чомумаразматичною, як про це сказано у ось цьому інтерв’ю: http://m.nv.ua/publications/ne-hochu-podpityvat-marazmaticheskuju-sistemu-svoim-prisutstviem-reformator-iz-komandy-abromavichusa-o-svoej-otstavke-i-sabotazh-reform-166991.html
І нам усім ну дуууже треба зробити так, щобцей маразм перестав бути просто чимосьі якось пояснюваним
P.S. Попри визначений Кодексомадміністративного судочинства п’ятиденний строк на складання постанови уповному обсязі, її відсутність у суді пояснюють черговою відпусткою одного зчленів колегії, тому затримка з оскарженням самої постанови в апеляційнійінстанції теж пояснювана. Але далі буде...
- Бюджет-2025 прийнятий, але це не точно. Любов Шпак 18:55
- Час затягувати паски Андрій Павловський 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 26595
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21340
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 15670
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9713
-
В Україні збанкротував ще один страховик
Бізнес 9434