Вплив криміналу на завершення будівництва
Згідно закону за катастрофічну ситуацію з незавершеним будівництвом житлових будинків має понести відповідальність особа, яка винна в тому, що громадяни, які інвестували кошти в своє житло, не можуть отримати ні квартир, ні своїх інвестицій. Відкритим з
Згідно закону за катастрофічну ситуацію з незавершеним будівництвом житлових будинків має понести відповідальність особа, яка винна в тому, що громадяни, які інвестували кошти в своє житло, не можуть отримати ні квартир, ні своїх інвестицій. Відкритим залишається найголовніше питання: як кримінальні провадження, взяття під варту та вироки щодо посадових осіб забудовників вплинуть на вирішення проблем інвесторів?
Позитивним є те, що державні органи вже звернули увагу на проблему з незаконним будівництвом жилих будинків. Також для всіх забудовників – це має стати сигналом для легітимізації будівельної діяльності, тому що будь-яка спроба не виконати свої обов’язки перед інвесторами буде вирішена законним шляхом і не на користь недобросовісного забудовника.
Друге питання в цій ситуації пов’язане із складністю притягнення до відповідальності посадових осіб відповідно до діючого законодавства. Як показує практика на прикладі з «Еліта-Центром»: посадова особа забудовника відбула покарання за шахрайство відносно інвесторів, проте вкладникам так і не повернули їх гроші, а квартири так і залишилися мрією. Щоб в майбутньому уникнути таких випадків треба підійти до проблеми комплексно, як на законодавчому рівні, так і на рівні місцевого самоврядування.
Необхідно зазначити, що будь-яка кримінальна відповідальність за шахрайство з новобудовами не передбачає подальшого виконання зобов’язань перед інвесторами та обов’язку будь-якої особи завершити будівництво. Навіть доведення вини забудовника, та понесення ним кримінальної відповідальності не повернуть громадянам, які стали жертвами недобросовісних забудовників, їх квартир чи коштів. Все одно треба буде боротися за відстоювання прав інвесторів, та повернення їм законних квартир.
Щоб виконати вимоги суспільства, Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України разом із органами місцевого самоврядування зобов’язані сформувати пакет змін законодавства, для запобігання повторення подібних прецедентів, а також задовольнити суспільний запит на вирішення питань з проблемними забудовами, який, на даний момент, носить достатньо масштабний характер, тому ігнорування проблеми призведе тільки до її загострення та обурення суспільства в майбутньому.
В цьому контексті необхідно пришвидшити реформу дозвільної системи в галузі будівництва. На даний момент органи місцевого самоврядування не мають права на контроль чи будь-який вплив на процес будівництва. Дозвільна процедура може затягуватися достатньо довго для того, щоб забудовник зміг втілити шахрайські схеми в реальність.
- Час затягувати паски Андрій Павловський 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 26245
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21336
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 14945
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9692
-
В Україні збанкротував ще один страховик
Бізнес 9136