Верховна рада прийняла Кодекс з процедур банкрутства в другому читанні
Основною новелою документу, про яку говорили та очікували більшість валютних позичальників в Україні, починаючи ще з 2008 року, стала можливість оголошення банкрутом фізичних осіб.
Основною новелою документу, про яку говорили та очікували більшість валютних позичальників в Україні, починаючи ще з 2008 року, стала можливість оголошення банкрутом фізичних осіб.
Відтепер позичальник, який потрапив у скрутне матеріальне становище, може ініціювати своє банкрутство. Справи про банкрутство фізичних осіб розглядатимуться господарськими судами за обов’язкової участі арбітражних керуючих.
Провадження у справі про банкрутство фізичної особи може ініціювати також і спадкоємець (спадкоємці) після смерті боржника або визнання його померлим.
Так, Кодексом передбачається, що до фізичної особи-боржник може застосовуватися такі процедури як: 1) реструктуризація боргів; 2) погашення боргів боржника; або 3) мирова угода.
Боржник і кредитор, які ініціюють відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов’язані подати разом з заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство пропозиції щодо реструктуризації боргів (проект плану реструктуризації боргів). План реструктуризації боргів боржника розробляється з метою вирішення проблем заборгованості боржника шляхом зміни способу та порядку виконання його зобов’язань засобами, передбаченими законодавством. Однак, Кодексом встановлено, що не підлягають реструктуризації чи прощенню (списанню) борги боржника за кредитами, отриманими боржником на відпочинок, розваги, придбання предметів розкоші, а також борги, які виникли з участі боржника у азартних іграх, парі тощо.
Податковий борг, який виник за три роки до винесення ухвали про відкриття провадження у справі про банкрутство боржника, у процедурі реструктуризації боргів боржника визнається безнадійним та списується.
Як повідомляється на сайті Національного банку України, позичальники зможуть отримати пільгову ставку на рівні індексу 12-місячних депозитів + 0,5 % річних, а також значне збільшення термінів погашення – до 10 років, що значною мірою вирішить питання валютної іпотеки.
Суд зможе визнати боржника банкрутом і ввести процедуру погашення боргів за заявою фізичної особи-боржника або заявою кредитора у разі підтвердження нездатності боржника задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов’язаннями та/або виконати обов’язок зі сплати обов’язкових платежів, зокрема у разі:
1) наявності такої вимоги у заяві боржника про відкриття провадження у справі про банкрутство або наявності такої вимоги у заяві кредитора та згоди на це боржника;
2) відсутності у фізичної особи постійних доходів чи інших джерел виконання грошових зобов’язань.
Так, реалізації з метою погашення боргів підлягає все майно боржника, що перебуває у його власності, а також може бути включено майно, що є долею у спільній власності.
Однак, до складу ліквідаційної маси не може бути включено єдине соціальне житло боржника, зокрема квартира, загальна площа якої не перевищує 60 кв. метрів, або житлова площа якої не перевищує 13.65 кв. метрів на кожного члена сім’ї боржника, місце проживання якого зареєстроване у цій квартирі, або житловий будинок, загальна площа якого не перевищує 120 кв. метрів.
Загалом, прийняття кодексу з процедур банкрутства також позитивно вплине на міжнародний імідж нашої держави, дасть змогу піднятися в рейтингу ведення бізнесу в Україні на 10 позицій, а за оцінками експертів – суттєво підвищити ефективність процедур банкрутства і піднятися в рейтингу Doing Business на 81 пункт по компоненту (із 149-го на 68 місце).
- Зло не може бути умиротворене, або чому Україна має перемогти Віктор Круглов вчора о 17:52
- Закон про підвищення акцизів на сигарети – це випробування економічної відповідальності Олег Пендзин вчора о 14:27
- Неприпустимість насильства проти адвокатів: випадок у Бучанському ТЦК Світлана Приймак вчора о 14:00
- Масштабування українського бізнесу та чому варто орієнтуватися на експорт Даніелла Шихабутдінова вчора о 12:51
- Європейські спонсори тероризму Володимир Горковенко 14.01.2025 23:46
- Ограниченно пригодные: важные детали о ВВК и мобилизации Віра Тарасенко 14.01.2025 22:01
- Компанії втрачають мільйони через неефективну логістику: як оптимізувати процеси та бюджет Сергій Кочергін 14.01.2025 18:38
- Президентський законопроєкт: відповідальність за обхід санкцій Дмитро Зенкін 14.01.2025 15:49
- Зміна імені (прізвища, власного імені, по батькові) дитини Леся Дубчак 14.01.2025 15:24
- Новий закон про європротокол: що змінилось і як тепер діяти? Світлана Приймак 14.01.2025 12:51
- Чи дійсно можна омолодити шкіру обличчя без дороговартісних процедур та інʼєкцій Вікторія Жоль 14.01.2025 10:03
- Переваги й недоліки статусу АЕО: як це насправді працює в Україні та для кого актуально? Олександр Федоришин 13.01.2025 16:26
- Ханукальна менора в Києві та Львові: символ світла і тест на толерантність Олег Вишняков 13.01.2025 14:39
- Шлюбний договір чи договір про поділ майна подружжя: що обрати? Соломія Йосипенко 13.01.2025 12:28
- Шлях України до ЄС: Де ми зараз? Штефан Сабау 13.01.2025 11:48
- Про пенсії і справедливісь 501
- Нові правила ліцензування у 2025 році: що зміниться для бізнесу? 335
- Переваги й недоліки статусу АЕО: як це насправді працює в Україні та для кого актуально? 163
- Як ірландський досвід (не)резонує українську драму 153
- Шлюбний договір чи договір про поділ майна подружжя: що обрати? 115
-
В Україні активно виводять з обігу банкноти номіналом 200 гривень. Чим їх замінюють
Фінанси 4400
-
Від волонтерства до бізнесу: як ветлікар став партнером Нової пошти у прифронтовому місті
Бізнес 4394
-
Гетманцев подав законопроєкт про ПДВ на усі товари з іноземних маркетплейсів
Бізнес 3285
-
З Польщі контрабандою ввезли ювелірку і швейцарські годинники на 35 млн грн – фото, відео
Бізнес 2399
-
В Україні тестують німецький перехоплювач "шахедів". На що він здатен
Технології 2326