Сотні українських дітей не можуть скористатися правом на безкоштовну о
Діти української діаспори, які проживають разом з батьками за кордоном, але все одно отримують українську освіту, навчаючись у Міжнародній українській школі (МУШ), всупереч конституційним засадам України про отримання безкоштовної середньої освіти, змушені
Діти українськоїдіаспори, які проживають разом з батьками за кордоном, але все одно отримуютьукраїнську освіту, навчаючись у Міжнародній українській школі (МУШ), всуперечконституційним засадам України про отримання безкоштовної середньої освіти,змушені платити за навчання.
Про це менірозповіла українська діаспора Португалії під час робочого візиту парламентаря вЛісабон.
Наразі вПортугалії проживають і навчаються в загальноосвітній школі майже 600українців. Вони навчаються у португальських школах протягом 5 днів, а в шостий –у суботу, відвідують заняття в Міжнародній українській школі, що в майбутньомудозволить їм отримати диплом про закінчення українського загальноосвітньогозакладу. За кожне заняття батьки дітей платять по 10 євро, що відповідно складає40 євро в місяць і 400 євро в рік. Крім цього, батьки дітей оплачують зі своїхособистих кишень приїзд в Португалію екзаменатора – 15 євро з учня.
По приїзду зПортугалії я направив звернення до Міністерства освіти України та Міністерствафінансів України з проханням роз’яснити основні засади отримання загальноїсередньої освіти українцями.
Загально відомо,що відповідно до ст. 53 Конституції України кожен має право на освіту. Цією жстаттею встановлено, що держава забезпечує доступність і безоплатність повноїзагальної середньої освіти в державних і комунальних начальних закладах. Згіднозі статтею 26 Конституції України, іноземці та особи без громадянства, якітимчасово або постійно перебувають в Україні, користуються тими самими правами.
Як повідомилимені, фінансовий норматив бюджетної забезпеченості одного учнязагальноосвітнього навчального закладу на 2013 рік в Україні склав 8,1 тис. грн.Тому мені не зрозуміло, чому українці, які отримують освіту в МУШі за кордономповинні платити за навчання. Адже Міжнародна українська школа (МУШ) буластворена Міністерством освіти та науки України, вона є загальноосвітнімнавчальним закладом І - ІІІ ступенів. І її головними завданнями, серед іншого, єзабезпечення права громадян на доступність і безоплатність здобуття повноїзагальної середньої освіти.
Саме тому я звернувсядо Міністерства освіти з вимогою пояснити, чому батьків учнів, які навчаються вМУШі змушують плати за безкоштовну освіту та приїзд екзаменаторів. А такожвимагає забезпечити фінансування навчання української діаспори в МУШі на рівніз фінансуванням навчання учнів, які здобувають освіту в загальноосвітніх школахУкраїни.
Також звернувся вГенеральну прокуратуру з проханням з’ясувати, яким чином Міністерство освітиУкраїни витрачає кошти, передбачені на навчання в загальноосвітній школі кожногоучня-українця, і чи не могло статися так, що за навчання українських дітей закордоном оплата надходить двічі: і від держави і від самих батьків учнів. Аякщо це правда, то хто розкрадає державні кошти?
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 13906
-
Два українських села увійшли до списку 55 найкращих сіл у світі
Життя 8674
-
Залізний Майк Тайсон повертається на ринг
Життя 7725
-
Всі російські військові платитимуть за пошкоджену на війні техніку. В РФ ухвалили закон
Бізнес 4573
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 4525