Українська профтехосвіта – неприваблива та нецікава. Й непотрібна?
Вчити практичного досвіду нічим, дітям здобуття такої освіти нецікаве, викладачі у відчаї.
Вчити практичного досвіду нічим, дітям здобуття такої освіти нецікаве,викладачі у відчаї.
Рік тому, на початку своєїкаденції депутата Київської обласної ради, я почала активно боротися за захистпрофесійно-технічної освіти, утримання якої всіляко намагалися передати нарівень комунальних закладів та залишити в містах обласного значення.
Ця ситуація несла собою загрозу тим, щоголови міст, керівники відповідних департаментів та областей, неусвідомлюючи загальну ситуацію із освітою ПТУ в країни, могли мимоволі знищитиїї. Але всі ми, небайдужі, боролися разом спільно з профспілками, й цього недопустили.
Наразі я не зупинилася надосягнутому й почала розбиратися з тим, які першоджерельні причини плачевноїситуації стану профтехосвіти в Україні й в Київській області зокрема.
Як виявилося, основною проблемою українськоїпрофесійно-технічної освіти є її неконкурентноздатність. Діти незацікавлені йти вчитися в заклади профтехосвіти, адже вони не мають цікавихпрограм навчання, немає належної матеріально-технічної бази, яка б надавала нетільки базові знання, а й гарну сучасну практику.
Минулого року в складі робочоїделегації я відвідала Німеччину, де розповіла баварським партнерам, що вУкраїні дійсно є проблематика з розвитком профтехосвіти й галузь знаходиться вповному занепаді. Німецька сторона запропонувала нам допомогу й з часом будестворена спільна робоча група, яка опікуватиметься розвитком нових сучаснихпрограм.
Паралельно я провела опитуваннязакладів професійно-технічної освіти на тему: «Що саме їм не вистачає для того,щоб вони, створивши матеріально-технічну базу, могли повноцінно надаватипрактичні навички своїм учням». Зібравши інформацію, я взяла її до загальногобалансу та відправила зверненням до Київської обласної державної адміністрації,як до розробника регіональних програм розвитку освіти, щоб вони врахували впрограмах на 2017р. реальні потреби закладів ПТО в матеріально-технічномузабезпеченні.
Нашим закладам профтехосвіти невистачає банальних речей: нових швейних машинок, на яких би дівчата мали змогуладно шити, кухонної техніки як-то міксерів та тестомісів для кулінарів,тракторів для майбутніх пахарів, – всьоготого, що допомагає здобути практичні навики застосовуючи теоретичні знання.
Також, для того, щоб створити в Київськійобласті майданчик для спілкування викладачів та керівників професійно-технічнихзакладів, їх студентів, роботодавців, що зацікавлені в працівниках-спеціалістах,я ініціювала закласти в програму розвитку освіти Київщини на 2017р. проведеннятак званих форумів-ярмарків по профорієнтації.
Суть їх полягає в тому, що збираються разомпредставники бізнесу певного напрямку та галузей та разом із викладачами такерівниками ПТНЗ та студентів визначають напрямки, які є необхідними для роботодавців,корегують діючи навчальні програми, створюючи таким чином такі, яких потребуєконкретно замовник, тобто бізнес.
Так, треба визнати – в нас немаєсучасних швачок, сантехніків, електриків, але нажаль ніхто нічого не робить втому напрямку, щоб змінити якість підготовки кадрів. Тому, наше основнезавдання – не постійно висловлювати своє незадоволення, а починати реальнозмінювати ситуацію.
Що робити?
Розробляти нові навчальні програми.
Запроваджувати в Україні дуальну освіту – це освіта, яка дозволяє здобуватитри дні на тиждень базових теоретичних знань, а два дні з тижня проводитипрактичні заняття.
Створювати саме ті програми, якими є необхідними сьогоднішнім роботодавцям,та які будуть виробляти саме ті навички, що потрібні самому працівнику всучасному світі.
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 14.11.2024 11:55
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 10048
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 8109
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 8038
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5240
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4275